Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скара/Бира на поляна, София, 17.06.2012г., версия 2012-1


Mishelle

Recommended Posts

Това са кординатите на Бонсовите, по-точно на голямото дърво където се събираме обикновено.

42°39'16.94"С

23°11'30.47"И

 

Ако се върнем към камбаните, това мнение моля да го затриете да не стават обърквации. И хора които искат да потеглят от НИМ да пишат в темата. Засега е само Маджо, аз ще се разбера с него, ако има и други направо да обявим час на среща пред НИМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес аз се обадих на Юли относно положението на Камбаните.Мястото е хубаво,но е по-скоро парк,отколкото поляна.Има кръгли бетонови маси със столчета,част от които са изпочупени.Трева почти няма и е пълно с боклуци.Най-вероятно събота и неделя е пълно с псевдо-софиянци,защото им е близо и лесно достъпно.

Вярно, до Бонсови пътя беше в ремонт, но зимата съм се качвал със Супърба и се минаваше без проблеми.Вчера бях в Горна Баня и видях,че пътя е асфалтиран,нагоре не съм ходил и не знам как е.Камбаните са ми в пъти по-близо,отколкото Бонсови,но за скара на чист въздух и простор,Бонсови е по-добре.!

Това е положението.Каквото кажете! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една възможна алтернатива са поляните над Германския манастир.

Или пък между селата Елешница и Потоп.

Иначе като слушам за състоянието на Камбаните, вече не ми се ходи там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и това е вариант, стига да се организираме, иначе Ники е абсолютно прав, сравнение не може да става, на бонсовите е много по - добре за пикник. Пък и се надявам за два месеца положението да се е подобрило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключих със спирачките на Никол и утре след работа ще опъна скутера до Бонсови и ще споделя какво е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви едно прекрасно местенце:

 

Клисурски манастир - намира се на около 4 км (15 мин.) над Банкя, асфалтов път, вярно поразбит, но нормално проходим. Чист въздух, тотална липса на боклуци.

091310090215.jpg

 

манастирът от поляната пред него

369_009_Bankya.jpg

 

027549180.jpg?r=0

 

поляната от входа на манастира

026670681.jpg?r=0

 

поляната от манастира - в края на поляната започва гората, т.е. дебела сянка

klis5.jpg

 

Местоположение:

N 42.726461, E 23.077598

+42° 43' 35.26", +23° 4' 39.35"

 

027549118.jpg?r=0

 

на тази сат. снимка синият показалец указва мястото за барбекю под дебела сянка.

027549116.jpg?r=0

 

Мястото е наистина прекрасно и лесно достъпно.

 

Още веднъж - весело изкарване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил съм там 3-4 пъти. Наистина е много хубаво мястото, но не е точно като за цвър-пър. В смисъл, че сянката е само в гората, а там огън не може да се пали. Полянката не е малка, но имайки предвид почивния ден се очаква да е доста позапълнена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някоя от следващите скара срещи идеята на Мишо за Клисурския манастир не е лоша. Не е задължително да е на поляната срещу манастира, преди върха има достатъчно места с тревичка, шарена сянка и достъпни за автомобил. Посетихме семейно мястото в края на март тази година и ми направи впечатление че има доста хора, които са си направили пикник в подножието на манастира. На самата поляна, която се вижда на снимките също имаше запалени барбекюта, ама тогава се търсеше слънце, сега вече се бяга на сянка. :mrgreen: Единствения минус е пътя - тесен и поразбит.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах днес минах и проверих. Пътят е чуден-закърпен и в момента няма никакви ремонтни дейности. Под дървото тревата е отъпкана, но около него е височка, но не бих казал проблемна. Тръгвайки минах еееето през този гьол с моторетката, предната гума ми поднеце и за да не се пребия нагазих доста над глезените :) но поне не се пребих. Досега си прах новите бежови обущета smile049

post-1403-138453392226_thumb.jpg

post-1403-138453392227_thumb.jpg

post-1403-138453392231_thumb.jpg

post-1403-138453392233_thumb.jpg

post-1403-138453392236_thumb.jpg

post-1403-138453392241_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно на Бонсови ли сме?

Колко часа ще са там най-пъргавите?

Няма да е зле да си завоюваме дървото навреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпадаме от мероприятието, за съжаление. Семейни неприятности. Весело изкарване ви желая.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една кратка среща около 8, след което поемам към Бонсови. Предполагам, че и аз около 9 ще кацна там. Не вярвам толкова рано да има други мераклии за дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Ивчо сме тук от рано. Голямото дърво е заето. Ама за добро ще да е. Пльоснахме се на долните дървета, където се оказва, че е много по-яко. Направихме и първи снимки. Чакаме отбора, за да почяаме скарата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това се получи след като си изпрах обувките :):):)

post-1403-138453393043_thumb.jpg

post-1403-138453393046_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

А бре Ники, кой ходи с маркови цървулки на такива мероприятия? smile117 Лошото, че и по джапанки не става в тия жеги - много кърлежи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.