Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Може би най-естественият и артистичен човек, който съм познавал някога. Дефиниция за думата пич. 

Светла ти памет, Димо!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше от първите вести, с които започна този ден. 

Светла му памет и дълбок поклон! 

 

 

 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко чешки рап, не е на коледна тема и в никой случай не е от най - важния, но чехите знаем че са добри ...

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, Жорка. Но аз си държа на клипа от горното видео. Пускам го всяка година на Коледа. Заради готината песен, текста в нея и не на последно място - тъгата и страданието в клипа, които често не виждаме или не искаме да видим само защото не ни касаят пряко. До сега youtube никога не са искали потвърждение, че наистина искаш да видиш видеото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, видях Сарагоса бенд и се сетих за едни други имитатори, които за мен са №1 - STARS ON 45

Като бях на 15-16г. много ги слушах. И сега си ги имам във фонотеката. Поздрав!

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Честит рожден ден, Влади! ?

Да си жив и здрав! Радост щастие и сбъднати мечти!

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, това беше другия вариант за поздрав за рождения ти ден :)

 

 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Английският рок и поп музикант Филип Дейвид Чарлс Колинс , носител на 7 награди Грами, водещ певец на групата Дженезис – на 30 януари празнува 70 години

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям, направо огромен! Бях малък и въртях по цял ден касетките на Фил Колинс и Майкъл Джексън. На практика, те ме запознаха с итински хубавата и стойностна музика.

Поздрав от мен с едно от най-яките парчета (извинявай Жоре :) ) евър за мен, и един от най-яките клипове. 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, акцента ми беше върху юбилея на Фил Колинс. За изпълнението не се замислих толкова. Реших по- весела песничка.

Иначе щях да пусна това:

 

 

Аз също преди години го слушах по-често. И него и Майкъл Джексън.

Изпълнението, което си пуснал е страхотно! Клипа също, но съм го позабравил. Беше отдавна. Благодаря, че ми го припомни. Като го гледах за първи път ми направи огромно впечатление. Особено човека на контрабаса. Тогава не го знаех кой е. По-късно разбрах и бях щастлив, когато го видях да свири с ТОТО.

Eric Clapton и Leland Sklar внасят допълнителен колорит на клипа. /в студийния запис на баса е Pino Palladino/

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.01.2021 г. at 23:27, joro-120L написа:

Юли, видях Сарагоса бенд и се сетих за едни други имитатори, които за мен са №1 - STARS ON 45

Като бях на 15-16г. много ги слушах. И сега си ги имам във фонотеката. Поздрав!

Благодаря ти, Жорка. Не съм видял написаното, затова чак сега ти отговарям. Аз Saragossa Band винаги и навсякъде ги имам. Заради настроението, което създават, но най-вече, че израстнах с тях - слушам ги от 5-6 годишен. Повечето им песни не ме радват толкова, но миксовете им са ми на сърцето. Имат два по 20 минути, които ги няма никъде в нета. Преди време едвам ги намерих, че иначе само от касетка ги слушах. Това горното, което бях пуснал, е само кратката версия.

 

В последно време, понеже не излизат много нови и стойностни парчета, почнах да се заслушвам покрай децата в песните от съвременните анимационни филми. Има такива, които наистина добре са направени. Та от няколко години следя и гледам повечето анимации, супер яки филми има. А тази песничка ми е сред фаворите за сега (е, трябва да се гледа и филма, за да се схване историята от текста, но и така става):

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и вибратото го прави с човката. Юли, да не вадя цитати от поста ти - Всичко вече не е както преди и няма да бъде. Като стойност. И музиката, и анимацията, която е компютърна, а не рисувана от художник, щото е по-лесно. И озвучаването на анимациите и песните особено, където анимационните герои блестят с впечатляващи гласови данни. Направо все едно са учили всичките пеене, професионални певци с излишно създадени трудни партии. Кому е нужно това? На едно дете ли? Не е естествено. Аз пък покрай дъщерята, когато беше малка гледах и купувах на видео касети анимациите на приказки на Дисни. Класика! Още си стоят касетите.

На Сарагоса бенд и аз имах записи, но са изтрити. Имах лошия навик след време да трия касети и да правя върху тях нови записи, за което сега съжалявам. А и тогава касетите бяха дефицит. Началото на 80те години.

 

Ще те поздравя с песента от филма "Красавицата и звяра". Направо настръхвам, като я чуя и като знам филма на Дисни, въпреки, че Селин Дион не я харесвам по принцип.:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, благодаря ти, Жорка. Любима песен ми е. И аз не харесвам Селин Дион, много вика :)Съгласен съм с мнението ти, има и се правят красиви неща, но им липсва чара и излъчването. За анимационните филми все още някак горе-долу го докарват, има чувство, има изпълнение. Вярно, не е като преди, но все някак успяват да вкарат емоция. Макар и да е изкуствена. Конкретно на тема филми ще продължа другата седмица. А до тогава, поздравявам те с това:

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да си пускам никому известни парчета тук, но когато ми хареса нещо, искам да го споделя. Пък може и някой друг да открие нова и хубава за него музика. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.