Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Аз мога ли да ви взема кормилото и да завия рЕско на обратно?! 

 

Поздравчето е за всички, малко повече за Боре, Гената и Ицо, че то си е от тяхното време ;)?

 

 

 

 

Малко повече за Юли, защото днеска се получи интересна снимка чрез неговия стил на снимане, който аз много харесвам, заигравайки се с огледалата и отраженията. 

На тази снимка се вижда и кучето даже ?

 

 

 

IMG_20210725_192304.jpg

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.07.2021 г. at 20:07, Алекси Георгиев написа:

... малко повече за Боре, Гената и Ицо, че то си е от тяхното време...

 

Не че нещо, ама след това изречение рЕзко се сетих за цитат от една родна песничка: " Дебел ли ме нарече тоя смел господин...." ??
 


За тоя и оня дето не сме вече на по 20 ?

Редактирано от Logrus
  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че нещата май се поуспокоиха, щот нямаше как да се вклиня при метълите с моите умрели песни.

Сега е момента! Поздрав! :)

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, joro-120L написа:

...щот нямаше как да се вклиня при метълите с моите умрели песни.

...

 

 

Жоре, приятелю, няма как да се съглася с теб - без твоите "умрели" нямаше да има к'во да слушаме ние металите ?? Все пак в основата на далеч по-модерният метъл са соул, джаз и блус музиката, а там няма кой да се мери с теб (това, че си фен на 80-90-ското диско ще го приемем за лирично отклонение) ? 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

 


За тоя и оня дето не сме вече на по 20 ?

 

 

Аз на майтап го казах тва - ти да не мислиш, че скоро бях на 20

Едно време си бръснех главата за да съм модерен. Сега си я бръсна за да не личи колко съм плешив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Logrus написа:

Жоре, приятелю, няма как да се съглася с теб - без твоите "умрели" нямаше да има к'во да слушаме ние металите ??

 

Казвам го на шега :). Моите стилове ги знаете и трудно мога да избягам от тях. С последните постове се внесе разнообразие.

 

преди 13 минути, Logrus написа:

(това, че си фен на 80-90-ското диско ще го приемем за лирично отклонение) ? 

 

Фен съм на диското само в границите 75-83г. Ученическите години. От 83г. усилено започнах да слушам Флойд и др. по-сериозна музика. Въпреки, че диското в посочения от мен интервал ми се струва стойностна музика. Не всичката, разбира се. Само тази, която ми харесва. :)

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Алекси Георгиев написа:

 

 

Аз на майтап го казах тва - ти да не мислиш, че скоро бях на 20

Едно време си бръснех главата за да съм модерен. Сега си я бръсна за да не личи колко съм плешив. 

То ясно, че е на майтап - ма нямаше как да изтърва да те бъзна ? По няк'ви подобни причини и аз вече не нося дълга коса...ма пак съм си готин ?

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не съм много сигурен в кой точно стил се вписва това (предполагам, че се води 90-ско диско, ма все тая), но ми е любимо парче от едни отдавна отминали години:

И да си кажа, така както го чувствам - годините не са важни, стиловете също, важното е че музиката по един или друг начин е станала част от живота ни, а това че споделяме (ест. не винаги) едни и същи музикални вкусове е само бонус и повод за още повече усмивки и добро настроение ? Благодарен съм за съществуването на тази тема, защото (изключая колелото - все пак сме авто форум) музиката е най-великото човешко изобретение, което е стигнало по-далеч от всичко търкалящо се (Тесла има бая да гони): 

 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 25 минути, Logrus написа:

То ясно, че е на майтап - ма нямаше как да изтърва да те бъзна ? По няк'ви подобни причини и аз вече не нося дълга коса...ма пак съм си готин ?

 

 

Няма какво да чакаш момент да се шегуваме - то в тва е чара. 

Аз тая Глюк я следвам и много й се радвам. Свежа е и има настроение в нея (последното да не се разбира като извратено). 

Но в последния ти пост има тОтал диференс откъм музикални настроения. 

Аз няма да пускам Irate, че в темата ще цъфнат тикви като на сметище ?

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам чи я съм си музикално пумиарче - никога не съм го крил и ич не ме е срам - мога да слушам метъл и етнохаус заедно, да се кефя на джаз, опера, соул и дръм анд бейс, наравно с ар енд би и хардкор, мога да куфея на пънк също като на латино....само чалга и сръбско да не чувам. Е, ако трябва да влезна под някакъв похлупак, да се огранича някакси....ми по душа съм си блусар ?
И във връзка с горенаписаното - черпя с най-секси клипчето на всички времена (бонус - страхотна песен на един чудесен изпълнител ??


Ееееех 100 години минаха от тогава и още съм влюбен в Кристи Търлингтън ?

П.П. На Ирейт - Депрешън само ми харесва ?

Редактирано от Logrus
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се върнахме доста назад във времето ще споделя една класика от 1980та, която и днес е актуална ....

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

 И да си кажа, така както го чувствам - годините не са важни, стиловете също, важното е че музиката по един или друг начин е станала част от живота ни, а това че споделяме (ест. не винаги) едни и същи музикални вкусове е само бонус и повод за още повече усмивки и добро настроение ? Благодарен съм за съществуването на тази тема, защото (изключая колелото - все пак сме авто форум) музиката е най-великото човешко изобретение, което е стигнало по-далеч от всичко търкалящо се....

 

Подкрепям! Музиката е най-висшето изкуство и най-въздействащо в/у човека.

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

само чалга и сръбско да не чувам.

 

 

Е... Не знам как да го кажа, че да се почувствам правилно разбран, но има и готина чалга (и то сръбска! ) 

Ще се опитам все пак... 

Пускам нещо, което да дам за пример - сръбско-българска смес, която до някъде приемам за готина, предвид че оригиналната тема е в пъти по-готина (Т. Колев визирам, който признавам за голям) 

 

 

 

Иначе dubioza kolektiv са ми много симпатични (не с тази песен) и в дадени моменти внасят настроение в ежедневието ми/ни (на мен и на жена ми) 

И накрая, ще се опитам да обобщя - чалгата, която е създадена с настроение и целта й е за забавление, е в основата на готината ska и добрия punk.  А допълнена с добри, балкански мотиви носи още повече материал за спорове - чалга ли е или ня'ква ska ;)

(след месец сме на лайф в Благоевград) 

 

 

 

 

 

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велик. Това е моят любимец......и с това приключвам за сръбското.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикален помияр, до голяма степен се покрива със съдържащото се в определението за … меломан !

Което ще рече /изключвам нЕкои екскременти, пардон - елементи,  пишещи понякога в темата/, че всички тук сме музикални помияри-меломани.

Не разбирам хората, на които само един музикален стил, течение, група или изпълнител, успяват да покрият всички потребности.

Може и аз да не съм “на център” или просто да не съм открил правилните стил и изпълнител…

Без да ангажирам никой, но за мен, слушането на музика и изобщо цялото и възприемане, е вид емоционално преживяване, пряко свързано и обусловено от конкретната житейска ситуация и настроението на слушащия !

В тази връзка, явно или аз съм много шарен/хахав, или имам повече потребности, но изборът на музика варира от Калофер до Калифорния … Включително сръбска/балканска музика - не чалга !

Поздрав за всички, в момента имам нужда от … :

https://youtube.com/watch?v=FHFox6wyXfw&feature=share

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dubioza са чудни! Както и SARS.

Верно внасят настроение! Чак дребосъчката вкъщи и в колата им се кефи, макар да е на 2 и половина само. 

Да не съм пас - нещо дето точно днес сутринта си пуснах в колата

 

https://youtu.be/fOg7mj1_-sk

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Боре написа:

Без да ангажирам никой, но за мен, слушането на музика и изобщо цялото и възприемане, е вид емоционално преживяване, пряко свързано и обусловено от конкретната житейска ситуация и настроението на слушащия !

В тази връзка, явно или аз съм много шарен/хахав, или имам повече потребности, но изборът на музика варира от Калофер до Калифорния … Включително сръбска/балканска музика - не чалга !

 

Аз прослушвам всяка песен тук и чета темата с голям интерес. Цитираното от мен, напълно съвпада с моето "виждане" по въпроса. В колата имам подбрани листи за пътувания специално в Сърбия и Гърция даже.

Не е случайно, че далеч, преди да проговорят, дребосъците си припяват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за сръбско - докато рвмонтирам някой чешки отпадък , много ми връзва на Миле Китич

 

 

Ако седнете на маса с Ники (продавача на недвижимости (sharpshooter_)) и той избира музиката , много вероятно да чуете

 

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.