Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

преди 21 минути, Боре написа:

 

Жоре, добре дошъл !

 

Честно казано, възможно е Евгени да е почерпил някакво вдъхновение или просто хрумка, как да изгради композицията, от това парче на Демис Русос ;)

 

Улавят се известни заемки и макар и малко пресилено - прилики...

 

Но..., само дотам !!! 

 

 

Добре заварил, Боре. Благодаря. ?

 

Щом я познахте, значи има прилика. Използва се темата на песента или основата. Това е фундамента за композицията. Много нелепо е да се представи/копира/ 1:1. Никой не го прави това.

А вариации в/у тази тема може да прави каквито си иска. По-лесно е така, вместо да измислиш нещо свое.

И не на последно място, щото го Фалят, че измислил някъв шедьовър. Затова се амбицирАх да ви занимая с този случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, joro-120L написа:

 

Добре заварил, Боре. Благодаря. ?

 

Щом я познахте, значи има прилика. Използва се темата на песента или основата. Това е фундамента за композицията. Много нелепо е да се представи/копира/ 1:1. Никой не го прави това.

А вариации в/у тази тема може да прави каквито си иска. По-лесно е така, вместо да измислиш нещо свое.

И не на последно място, щото го Фалят, че измислил някъв шедьовър. Затова се амбицирАх да ви занимая с този случай.

 

Съгласен съм, макар че ако човек иска, прилики между различни творби винаги могат да се открият. Разбира се, при "равни други условия" ...

 

Аз лично, не се интересувам от маниите за величие на родните творци и този момент с хваленето на Евгени ми е убягнал. 

 

Но това конкретно парче, буквално ме докосва ! Много ми е любимо, музиката е чудесна, изпълнението на Тодор Колев е неподражаемо и неповторимо, а текстът казва толкова много... 

 

Честно казано, хич не ме интересува дали някой е крал и колко - важен е крайният продукт, който нерядко надминава оригинала.  

 

Още веднъж, Евала - имаш страхотно ... ухо, за музика !   ?  ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, важен е принципа. Някой друг ти е дал идеята.

В същност, главният виновник е Ицето. Използвах момента. Ако той не ми беше поставил подобен въпрос, никога в тази тема нямаше да се разисква това. Не съм и смятал за необходимо. А тези съмнения са ми много отдавна.

Факт е, че песента прилича на тази на Демис Русос. Също е съвпадение, че песента скоро съм я пускал, без дори и да си помисля, че ще ми свърши работа сега.

 

Поздрави :)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък, ми е едно такова... влашко-бразилско :D

 

Поздрав за всички, изтрещели от работа в днешния ден !!! 

 

Мисля, че и децата ще разпознаят зеУениот ХаФтомобил :P

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, axel написа:

 

Освен да ви поздравя с тази песен, имам и една молба.

Ако ви харесва как звучи, моля, последвайте линка отдолу и дайте един лайк за мен. Участвам в конкурс за миксинг. На дърти години взех да се записвам по кОнкурси. :)

Благодаря предварително. 
https://my.lewitt-audio.com/submissions/ce341c360f5e41d8c3636b674ec0ce70?utm_campaign=Music+Challenge+Ibex&utm_medium=referral&utm_source=sharelink

 

Да актуализирам на Влади поста, че го затрупахме с един не толкова важен въпрос и остана на предната страница.

Мисля, че това е по-важно. Успех, Влади!

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, joro-120L написа:

 

Да актуализирам на Влади поста, че го затрупахме с един не толкова важен въпрос и остана на предната страница.

Мисля, че това е по-важно. Успех, Влади!

Изпревари ме Жоре ☺?

@axelВлади, младежо, на мен миксът ми харесва, а и да не ми пак щях да те подкрепя - едно че си наше момче, второ че си е творчество и то на нашенец.

Успех ?

И за да не е само лалане:

 

Редактирано от Logrus
  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, axel написа:

 

Освен да ви поздравя с тази песен, имам и една молба.

Ако ви харесва как звучи, моля, последвайте линка отдолу и дайте един лайк за мен. Участвам в конкурс за миксинг. На дърти години взех да се записвам по кОнкурси. :)

Благодаря предварително. 
https://my.lewitt-audio.com/submissions/ce341c360f5e41d8c3636b674ec0ce70?utm_campaign=Music+Challenge+Ibex&utm_medium=referral&utm_source=sharelink

Влади, вече имаш един лайк/плюс и от мен ;)

Честно казано, съм много приятно изненадан !

Много добре ти се е получило, звучи едновременно нежно и свежо !

Браво, само така !!!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно ми излезе като предложение в тубата. Чух го и ми допадна много точно в тази версия. Викам си, с този глас и това произношение мацката е 'талиянка. Отварям чичо Гошо за справка. М'чи тя била румънка бе. Даже в Букурещ е снимано видеото. Та супер го докарва парчето.

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Юли! Готина версия, определено! Началник, нали знаеш, че всъщност bella ciao е стара, италианска песен? Много е пята и има много различни версии във времето. Аз харесвам най-много кавъра на Dubioza kolektiv ;)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Mishelle написа:

 Викам си, с този глас и това произношение мацката е 'талиянка.....

 

На румънягите им се отдава италианския, защото те и италиянците говорят романски език. ?

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Алекси Георгиев написа:

Браво, Юли! Готина версия, определено! Началник, нали знаеш, че всъщност bella ciao е стара, италианска песен? Много е пята и има много различни версии във времето. Аз харесвам най-много кавъра на Dubioza kolektiv ;)?

Да, песента я знам, популярна е много. За съжаление повечето версии не ми допадат, но пък има интересни попадения. За сега любимото ми е горното, което пуснах. Между другото, варианта на Dubioza kolektiv сега го пуснах в тубата - никак не е лош, добро попадение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, joro-120L написа:

Точно такова ми трябваше, благодаря.

След като едни от  еконт ме ядосаха преди малко, ми дойде много добре.

(Чудя се дали нямахме колега, който работи в Еконт)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2021 г. at 20:08, joro-120L написа:

Много хубаво, благодаря за поздрава!

Басът е много хубав инструмент, зарибявам се напоследък даже да си купя една бас китара и да отида на няколко урока, че да мога да си буча в къщи. ?

Поздрав от мен. Не че композицията се върти около баса, но скоро го чух и много ми хареса:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, axel написа:

Много хубаво, благодаря за поздрава!

 

Силен албум на David Hungate. Заслужава си да се чуе. Няма слаба песен в него. Затова бях затруднен в избора си.

В песента, която пуснах много се кефя и на Jeff Porcaro. Брилянтен, както винаги.

 

Преди 1 час, axel написа:

Басът е много хубав инструмент, зарибявам се напоследък даже да си купя една бас китара и да отида на няколко урока, че да мога да си буча в къщи. 

 

Харесвам този инструмент! "Представи си, къща без основи. Басът е в основата на всичко." Цитирам по памет Павел Поппандов - "Оркестър без име". :)

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, joro-120L написа:

песента, която пуснах много се кефя и на Jeff Porcaro. Брилянтен, както винаги.

Отнесох се в обяснението за бас наклонностите ми напоследък, но исках да кажа, че Джеф се е раздал в тази песен (едвам се сдържам да кажа парче, но знам че не ти харесва тази дума :) ). Наистина е голямо удоволствие да слушаш такива музиканти, направо връх. 
Ще пусна нещо българско, което е доста приятно, а и не се сещам какво друго да пусна. :)

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, axel написа:

(едвам се сдържам да кажа парче, но знам че не ти харесва тази дума :) )

 

За малко и аз да го напиша точно в цитата ми, който си използвал. :)

Не знам "парче" точно в какъв смисъл се използва. Може би нещо върховно, повече от песен.

Избягвам да го употребявам заради музикантите, композиторите, създали и изсвирили песента. От уважение към тях. Към техния труд и талант. Разбира се, тези, които я употребяват, също не го правят с лоши чувства. Просто си е мой принцип.

 

Преди 1 час, axel написа:

Ще пусна нещо българско, което е доста приятно, а и не се сещам какво друго да пусна.

 

Много е добро. И инструменти и вокал.

 

Поздрав с нещо подобно ?

 

 

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади и Жоро, аз от ученическите си години се хванах да свири на бас и след изказвания от сорта

"Басът е много хубав инструмент" и 

"Харесвам този инструмент!" 

... единствено мога само да се съглся! Няма друг инструмент, който така да гъделичка сетивата както баса. 

 

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На сцената басиста е за да подпира декорите" - бате Буги Барабата ?

 

Без бас може, ама без тупанче музика не става:

 ?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.