Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

преди 59 минути, The Best Forman написа:

Нали трябва да си оправдая прозвището - дразнител :)

 

 

Не харесвам Елвис, но това му е една от приятните песни!

преди 44 минути, The Best Forman написа:

Пропуснах Ицето .. не е нарочно ;)

 

 

Чичо Манчо, обожавам Queen!

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Whaaam! както казва Дедпул ?

 

макар че повече харесвам Джордж Майкъл в по-късните му години

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тина Търнър е огромна! Добри певици има много. Е, чак толкова много не са, но не е като да няма, включително и от актуалните. Подобна обаче не вярвам, че ще чуя докато съм жив. Гигантски и неповторим глас, а на сцената великан.

Поздрав и от мен с едно от любимите ми нейни парчета.

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо от времето, когато имахме Шкода 100 и баща ми си правеше записи на ролковия магнетофон на неговият любимец Demis Roussos. Нямаше как да не стане и мой. Уникален глас. Спомени от средата на 70те г.

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо от времето, когато търсехме нещо "нестандартно", което да звучи добре. 

 

В интерес на истината, тази група остави дълбок белег в мен. Като се замисля това са повече от 22-23 години откакто мой познат ми ги пусна в двора на механото, на касета, на един уокмен. Влюбих се моментално в интересния бас, в сакса, в готиния ритъм на барабаните и най-вече в плътния и проникващ вокал и винтидж звученето... И така до сега. 

Нямат богата дискография и затова с времето рядко се сещам да си ги пусна. Но пък има и такива вечери, в които минават през колоните. 

 

 

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хронологията ми продължава с диско ерата. Втората половина или към края на 70те г. Вече си имаме стерео касетофон у нас.

В Пловдив имаше студио за записи на ул. "Отец Паисий". Там работеше Инко. Към дирекция "Музика" ли е бил или нещо друго, не знам. Но е било държавно. Имаше десетина касетни дека и четири ролкови магнетофона. Цена за запис на касета С-60 5лв. За С-90 7лв. При заплати около 150 - 200лв.

Поръчката се изпълняваше за 2-3 дни./тези дни минаваха много бавно. нямах търпение да чуя записите, като съдържание и качество. не винаги оправдаваха очакванията ми./ Касетите от клиента. Разполагах предимно с TDK-D. Базов модел, нормална лента. Казвам му - искам диско. Имаше готови програми. Каквото ти се падне. Във фонотеката ми вече присъстваха и записи на ABBA и Boney M.

За темата - Избрах изпълнение на група CHIC. Харесвам бас линията на Bernard Edwards и китарата на Nile Rogers.

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.04.2021 г. at 22:39, The Best Forman написа:

Нещо от времето , когато имаше "Музикална стълбица"

 

Начииии.... Къде ме върна...

Имахме една касетка в колата дето си я слушахме навсякъде докато пътуваме (освен радиото чат-пат). Много се кефех на песните. Тази беше една от тях! Припявах си некви измислени думи естествено, щото...от де да знам английски по онова време. Баси, а сега, джуджето вкъщи дето си говори без проблем с Google, брои на английски и им знае азбуката...а едва стана на 2 годинки.

Ето и една песен от мен - от онази касетка, хахаха. Вероятно е пускана, за което се извинявам предварително, ама...Абе кефи си ме :)

 

https://youtu.be/rQSmfR1_SVE

Е, добре де, как да НЕ е само линк, ами да се вижда като картинка (както всички тук постват)?

 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копваш линка от share бутона в тубата, и тук само пействаш. :)
 

И за да не ми е празен поста, поздрав:

 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 30-тина гАдинки с кеф ги слушах тези младежи и девойки - па като имаше и клипче за гледане.....ехаааа....Йени Бергрен беше много секси мацка тогава ? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, големи симпатии имам към т. н. ирландски ритми. И не само към ритмите им ;) Благодарско за споделеното!

 

А също и Jason Mraz много ме радва, даже често си посвирвам негови темички на акустичната китара, ей така - за ведрина и настроение. 

 

При мен музикалните настроения варират от едната до другата крайност (надявам се че ме разбираш) 

 

Тази вечер - срам не срам ще споделя нещо комерсиално, дори изтъркано, но наистина Ерика много ме кефи. И не че не ми се искаше да пусна парче като Tyrone, но ще заложа на нещо "по-закачливо"  

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Logrus написа:

Преди 30-тина гАдинки с кеф ги слушах тези младежи и девойки - па като имаше и клипче за гледане.....ехаааа....Йени Бергрен беше много секси мацка тогава ? 

 

А тези кви мацки бяха... Слушам ги от преди 45г. Това са по-добрите шведи. ;)

Хармония на гласовете и невероятните композитори и аранжори Benny Andersson и Björn Ulvaeus, които творят само хитове.

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекси, не съм най-големия фен, но и аз харесвам подобни ирландски пънкарии, особено след като гледах Дропкик на живо преди няколко години. Ех, а имаше времена, когато имаше концерти. :) 

 

Много добре те разбирам за смяната на музикалните настроения. Моите се сменят по няколко пъти на ден. От мек джазец до брутален метъл и всичко по между им.?

А бе по-принцип съм си металистче, но обикновенно избягвам да пускам такава музика тук. Сега обаче, нали загoворихме за настроенията...ми, такова ми е настроението в момента.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, на РД съм при тъщата и е толкова весело, че с нетърпение чакам жената да си ме закара у нас, че тъста ме изкуши с една кайсиева. Ще  разпусна с Mortician след тази забава.

Довечера ще пусна нещо, само се махна от тука. 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120Lмного ги харесвам АББА, ама какичките там са ми малко лелички ?

@Алекси Георгиев, @axel като е ирландско, поне да е весело и за маса: 

Наздраве ?

Редактирано от Logrus
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дОма съм си и дОма си е най-убаво (казало кучето и замЕзило с попара от вчерАшния ориз и две чашки топла вода) 

В случая, аз замЕзвам с ердингер вайс. 

Чавдаре, благодарско за това, че засегна томовете с "ирландски, купонджииски песни"

Аз имам една любима, която наистина пресъздава чувствата и настроенията на тази култура (и тука не слагам кавички нарочно) 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.