Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Преди 2 часа, joro-120L написа:

От доста време се каня да пусна това изпълнение. Пред критичния, но одобрителен поглед на Стинг.

 

 


Жоре, още вчера, след като приключих с пътешествието във времето /разбирай - ровене и из компактдискове и касетки/ и после търсейки точно този запис, който споделих по-горе, попаднах на изпълнението на Грегъри Портър.

Няколко пъти го слушах, но ... не ми харесва и това е ...

Все едно, гледам “Гласът на България”, в сравнение с оригинала.

Да, този момък е хит в момента и изобщо в последните години, даже мисля че спечели Грами в категория “Джаз”, но не бих казал че е някакво явление.

Поне, не и за мен. Но пък, нямам твоите и на Влади познания и интереси в този музикален стил.

Звучи ми синтетично и някак лишено от чувства. А, тази песен носи огромен заряд от емоции.

Колкото до реакцията на Стинг, ами определено е критична, но не бих казал и одобрителна. По-скоро, сякаш казва: Бива, можеше и по-зле да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Боре написа:

Жоре, още вчера, след като приключих с пътешествието във времето /разбирай - ровене и из компактдискове и касетки/ и после търсейки точно този запис, който споделих по-горе, попаднах на изпълнението на Грегъри Портър.

Няколко пъти го слушах, но ... не ми харесва и това е ...

 

Разбира се, не е задължително да ти хареса. Аз също не го слушам този певец. Както написах в предния си пост, по-точно - от доста време се двоумя дали да пусна това изпълнение. Подсказа ми Ти да се сетя за него. Пуснах го заради атмосферата в залата, присъствието на Стинг и неговото поведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, пускал си го и преди. Помня, защото мислех аз да го пускам и докато се наканя, ти го беше постнал. На мен ми харесва конкретното изпълнение, а и съм фен на Грегъри Портър. Но трябва да се съглася донякъде и с Боре, определено в оригинал е много по-въздействащо това парче, което харесвам страшно много и е едно от любимите ми на Стинг. А началото с това Зипо е жестоко. :)
И за да не съм извън темата, поздрав:

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, joro-120L написа:

Много благодаря, Влади. Майкъл Джексън ни е любимец. :)

 

 


Благодаря Жоре, много, много свежо !

Ето едно весело изпълнение, в унисон с това което виждам през прозореца :)

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Боре написа:

Ето едно весело изпълнение, в унисон с това което виждам през прозореца :)

 

В Пловдив все още дъжд :)

 

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

В Пловдив все още дъжд :)

 

 


Мерси Жоре !

Точен, както винаги !

А, щом при вас все още вали дъжд, 

мисля че това леко меланхолично парче на неповторимата Хелън Аду, е доста подходящо. 
Или по-скоро клипа.

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

А, щом при вас все още вали дъжд, мисля че това леко меланхолично парче на неповторимата Хелън Аду, е доста подходящо. 
Или по-скоро клипа.

 

Този на баса да не е Годжи? :)

Харесвам Шаде. И клипа/оркестъра ми е интересен/ и песента. Благодаря.

В преден пост бе споменал някои от любимците си. Съвпадение, че и аз ги харесвам.

 

 

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

 Кралят и Бавната ръка - великани и в блуса и в музиката като цяло ?


Чаво, благодаря !

Снощи го слушах, като си лягах и бая се чудех дали да го пусна...

Просто е изумително, с каква лекота пее Кралят...

За музицирането, мисля че няма какво да се каже !

И, като споменах лекота...

Тези, все едно си говорят ?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Боре написа:


Чаво, благодаря !

Снощи го слушах, като си лягах и бая се чудех дали да го пусна...

Просто е изумително, с каква лекота пее Кралят...

За музицирането, мисля че няма какво да се каже !

И, като споменах лекота...

Тези, все едно си говорят ?

 

Аааа моля, моля, пак заповядай ?

В момента съм на друга вълна (не е подходяща за тук), но черпя с друго блусарско парче от списъка с любими - топла музика за студени дни ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой какво е споменал, както написа Жоро по-горе, ама аз споменавам, че Клептън ми е идол! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има парчета, които колкото и пъти да чуя ме побиват тръпки. От удоволствие, не от друго. :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже Васко Кръпката каза, че "Няма бира", а Джон Ленън каза, че "Ima gin" ;-), но пък времето не е за джин:

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютърните технологии правят чудеса....с гласовете.

Чудесен бекхенд на Григор Димитров в края на изпълнението. За малко да отнесе главата на David Foster/на рояла/. ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е гот да си караш кротичко из града и да си пееш с мистър Килмистър:

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато излезе този албум на Пинк Флойд съм бил на 13г. Чух го 1-2 години по-късно. Един съученик го имаше на касета.

След това открих и другите им значими албуми. От тогава тази група ми е сред най-любимите. А "Стената" ще остане, като класика в рока. Музиката на Флойд е различна и неповторима. /Беше някакъв нов свят за мен, защото до тогава слушах диско.:)/

И още нещо за тази песен. Един дребен детайл. Впечатление ми направиха "песента" на чучулигата и детският глас в началото. Съвсем наскоро, след 40 години, разбрах, че това е синът на Роджър Уотърс - Хари. Същият беше и на стадион "Васил Левски" на турнето "Стената", но вече като инструменталист в групата на баща си.

 

Поздрав :)

 

146478776_425154762090810_2432689613906325063_n.thumb.jpg.914a5ad9dcbd6a52d221523a043a2858.jpg

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съжалявам, че развалям линията, но, Жоре, знам че няма да ми се обидиш ;)

Чудех се, дали да пусна оригинала или кавъра. Но реших да е кавъра, щото както съм си седнал на тераската със ракииката на вилата, с поглед към градчето в далечината, след още размисъл няма да пусна нищо. 

 

 

 

 

Има кавъри, които надминават усещането от оригиналната версия на дадено парче - когато е разработено с мисъл за разнообразие и чувство. Но все пак това е персонално. 

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.