Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

На 11.02.2021 г. at 19:44, axel написа:

Аз продължавам да си пускам никому известни парчета тук, но когато ми хареса нещо, искам да го споделя. Пък може и някой друг да открие нова и хубава за него музика. :)

 

Влади, наскоро открих изпълнение на сина на Стив Лукатър. Добър учител има. ;)

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, много е хубаво! Не знаех дори, че синът му е музикант, честно казано. И другите момчета обаче са много грамотни, особено вокала доста ми допадна, може би, защото е доста близък до оригинала. А пък като заговорим за оригинала, трудно може да сбъркаш с кавър на толкова добре написано парче. Музика, текст, аранжимент, просто жестока продукция, която доста трудно може да се направи по-добре. То и затова са се придържали към оригинала. Липсват ми времената, когато популярната музика беше такава. Сега ако си пусна някоя топ 10, 20...100, ми идва да се самоубия на третата песен. Не че не се прави хубава музика и сега, напротив, но като че ли масата преди я ценеше повече.
Нещо взех да размишлявам много. :) Поздрав:

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, axel написа:


....Нещо взех да размишлявам много. :)

 

Влади, напълно подкрепям размишленията ти. Нищо няма и не е както преди. Златните години за мен са: 70те, 80те и отчасти 90те.

За всичко - поп и рок музика, която ще остане класика още много дълги години ще се слуша, коли, храни и т.н. Или, всяко нещо с времето си. Може би така са разсъждавали едно време и за класическата музика, че след нея нищо няма да има стойност.

Тревор Лукатър ми е известен още от 2000г. Тогава ТОТО имаха концерт в НДК и той беше с баща си. Малчуган луничав.

Излезе на сцената и изсвири няколко акорда. Също го представиха и на пресконференцията на групата. Всичко това бе излъчено по БНТ. Не съм присъствал на концерта, но го имам на видео касета.

Сега още едно изпълнение на същата песен /щото разбрах, че ти харесва :)/ , но този път с участието на оригиналния вокалист Ричард Пейдж и Стив Лукатър. Пускал съм го и друг път. Харесва ми, а е и по темата, пък и за сравнение.

 

п.п. Между другото, след напускането на Боби Кимбал от ТОТО, за вокалист на групата е поканен Ричард Пейдж, но им е отказал.

 

 

 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по-ново....... Като цяло звучи добре тук, макар че е сравнително монотонно. Слушам подобна музика и ме радва, че я има и в България!

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме много добра музика и невероятно талантливи музиканти, адаш. Жалко че не са в Лос Анжелис.

Поздрав.

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си! D2 в състава им от 2000-2001 - Дичо, Митака, Краси, Яшката, Сашко се познавах доста от близо и съм жестоко убеден в думите ти! Ама бяха други времената .... Сега е 2021 и май че поостаряхме всички.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време - минавам само за една минута и малко. Без много приказки... 


 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно , вчера , заради скорошната ми депресия покрай толек , толкова пъти съм изслушал тази песен , че днес Господ ме целуна по челото и ми върна книжката! Еваларка...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито, Саше. Да я ползваш умно и разумно. И за да не е спам, ето ти оригинала. Ако беше слушал нея, т.е. слушай кака да те отрака, може би нямаше да се налага да оспорваш толек :P

https://youtu.be/KPwgepV8O2g

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е жив и здрав още дълги години за да ни радва с музиката си!

Жоре, пуснал си любимото ми негово изпълнение - Marooned, затова ще пусна това:

 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да... И аз прочетох за смъртта му. Тъжна работа. Страхотни песни имат... Жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L, аз тъкмо влязох за да пусна СЪЩАТА песен!

Светла му памет!

Светлина за такива хора винаги ще има, защото три поколения вече пеят песните им както се пее химна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пожелания за повече и добри приятели !

Песента е ми е любима, въпреки че скоро не я бях слушал. И, както си ровех из домашната фонотека, в раздел “Chris Rea, Mark Knopfler/Dire Straits, Eric Clapton”, тя буквално изкочи пред мен...

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се каня да пусна това изпълнение. Пред критичния, но одобрителен поглед на Стинг.

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.