Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

AUX-Input при Skoda Octavia MK2 Facelift - Blues Radio.


shaft

Recommended Posts

Здрасти,

 

Провери в Технополис, Техномаркет, строителните магазини, магазините за car audio, като aval и т.н. Има много места от където можеш да си вземеш хубави кабелчета.

 

Отделно - за какво точно ти е дебел и хубав кабел - ти го слагаш и никога вече няма да го махнеш. Вътре не духа вятър, не се "бушува" морето, вибрациите не са чак толкова много. Няма от какво да се повреди.

 

Отделно, вече има доста достъпни решения, като това:

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D1%83%D0%BA%D1%81%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4+AUX-04+OPEL

 

Ако го правиш, както съм го направил аз, тогава ще ти трябва "женска" букса, а не мъжка.

 

Да не говорим, че ако "отскочиш" до някоя морга - можеш да си отрежеш цялата букса с всички букси и кабели, ако те притеснява, че ще се повреди кабелчето излизащо от буксата.

 

Не е нужно да търсиш само за Йети - от Октавия 2 фейслифт, след 2009та година също е 1:1 всичко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Провери в Технополис, Техномаркет, строителните магазини, магазините за car audio, като aval и т.н. Има много места от където можеш да си вземеш хубави кабелчета.

 

Отделно - за какво точно ти е дебел и хубав кабел - ти го слагаш и никога вече няма да го махнеш. Вътре не духа вятър, не се "бушува" морето, вибрациите не са чак толкова много. Няма от какво да се повреди.

 

Отделно, вече има доста достъпни решения, като това:

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D1%83%D0%BA%D1%81%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4+AUX-04+OPEL

 

Ако го правиш, както съм го направил аз, тогава ще ти трябва "женска" букса, а не мъжка.

 

Да не говорим, че ако "отскочиш" до някоя морга - можеш да си отрежеш цялата букса с всички букси и кабели, ако те притеснява, че ще се повреди кабелчето излизащо от буксата.

 

Не е нужно да търсиш само за Йети - от Октавия 2 фейслифт, след 2009та година също е 1:1 всичко.

 

Поздрави

Здрасти,

 

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор :)

 

Не ме притеснява евентуална повреда в кабела, а по скоро качеството на звука.

Самият ти в оригиналния пост си писал, че кабела ти е по-дебел и по-здрав от този на примерната снимка, а той ако не ме лъже зрението е 6.3мм жак :)

 

Също така искам да си го направя аз, а не да ползвам готова букса. Да изтупам от прахта поялника, бормашинката, пистолета за топъл силикон и т.н.  :D

 

Вече ходих в Техномаркет - само турски кабели. Извъртях няколко сайта за "аудио техника" - тези, които ми хванаха окото бяха изчерпани.

Най-вече ме притеснява, че масово са с две жила...

 

Извинявам се, че пълня темата с офф-топик постове.Благодаря за помощта  :cheers:

 

Поздрави,

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да са офтопик - баш са си по топика ;) 

 

Аз не си спомням откъде намерих кабела, но ако разгледаш готови с готови букси, на по-хубави марки - има и в Кауфланд, например - но цената не ме кефи, определено. 

 

Дебелината беше такава:

3(31).jpg

 

Не си спомням къде го намерих, но е твърде вероятно да е бил от някои слушалки или нещо такова. Или пък просто такъв:

aux1_1444413431.jpg

 

И да съм го осакатил :) Не си спомням... 

 

 

Иначе, този пък е 1:1 с това, което ти трябва - просто включваш и край:
http://lot.bg/items/aux_kabel_vw_golf_5_touran_tiguan_touareg_caddy_32523

 

И все пак, разбирам те, много по-сладко е да си го направиш сам и да се изкефиш, че си го постигнал :) 

 

Моят съвет е, ако търсиш по-дебел кабел, вземи един, като този по-горе - готов, с два мъжки жака и го резни. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си един готов "мъжко/женско" от комет. Не изглеждаше най-дебелия, ще го видя като дойде (но поне е 3 жила).

Ако не ме изкефи ще поръчам женски букси и ще те послушам - ще намеря читав с два мъжки жака и ще го преработя.

 

Мерси пак. Ще пусна снимки като завърша проекта - RaspberryPi със 7 инча тъчскриинче закачено към AUX-a  :book_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега вече няма къде да ходиш - пускаш задължително да го видим това нещо! Аз лично бих си направил същото на джипката - само пусни темичка с описания и покажи как работят нещата :) Чакам с нетърпение! Тъкмо днес гледах едно клипче в youtube как монтират iPad директно в колата и се връзва с цялата система - супер яко изглежда, но и това ми звучи добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли,че радио Stream без mp3 може да потдържа aux изход.На Октавия този изход се намира в подлакътника както знаете.Аз нямам.Намирането му няма да е толкоз голям проблем.Искам да знам дали,ако го взема и забия кабела в радиото,ще имам aux изход,без добавяне на каквито и да било платки,модули или емулатори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че трябва да може - не съм го виждал има ли изводи отзад, но би трябвало да има... :)

 

Иначе, в подлакътника имаш само една дупка и нищо повече ;) Не е особено интересно изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега вече няма къде да ходиш - пускаш задължително да го видим това нещо! Аз лично бих си направил същото на джипката - само пусни темичка с описания и покажи как работят нещата :) Чакам с нетърпение! Тъкмо днес гледах едно клипче в youtube как монтират iPad директно в колата и се връзва с цялата система - супер яко изглежда, но и това ми звучи добро!

 

Дойде ми кабела от Комет днес и е идеална дебелина. Готов е - с мъжка и женска буски и ми излезе 3.68 лв.

 

Иначе ще пусна темичка за проекта, но сигурно ще е следващия месец (жената ми отпусна сам raspberry тоя месец, екрана ще е на заплата  :rolleyes: ).

А ако стана много нетърпелив, мога да започна с "хедлесс" raspberry, което да ползвам за флашка, sd карта и блутут.

 

Утре ще направя опит да пусна AUX-In и ще видим...

 

Поздрави,

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Да напишеш всичко подробно, като го направиш - да не забравиш! Аз следя с интерес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъй като сме на тема aux това

 https://www.ebay.com/itm/Car-USB-Switch-Cable-Harness-AP-For-VW-GOLF-JETTA-SCIROCCO-RCD510-RNS315-MK5-MK6-/172541235488

от къде взима захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии, май ти трябва допълнителна платка или да има извод отзад:

s-l500.jpg

 

 

https://m.ebay.com/itm/USB-AUX-in-Socket-Cable-Interface-For-VW-Bora-Golf-MK6-Jetta-Passat-3CD035249A-/172491624133

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.