Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ABS,ESP ЛАМПИ FABIA 16v


carpmaniac76

Recommended Posts

Благодаря за съветите!

Дано все пак не светне скоро, а още по добре въобще че взе да ми писва вече от тия бараки.

Едно оправиш, друго се чупи и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Заболя ме сърцето направо....150 лева ремонт на ABS - някакво реле и други глупости му изгоряли и 60 лева за сваляне и качване на модула.

Веднага след като се "успокоих" и дебитомера ми тотално сдаде багажа.... :smt0344

Абе луда работа :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес посетих "Günter Service Варна" и след бърза диагностика от Сами се установи,че преден десен датчик си е заминал.

Явно при мен това е проблема,да видим след смяната му дали ще се реши проблема.

Смених датчика и всичко се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - появява се, изчезва. И при мен е така вече 1 год. Влияе се от температура, рязкото натискане на спирачка, друсането по дупките, високата скорост и от още незнайни фактори.

Може да е датчик (сензор) на колелото, окабеляване, електронен блок за управление на АБС (не дай боже).

Установява се чрез замерване, в момент когато лампата на АБС свети.

smile056

 

При мен дава следната грешка: :smt034

 

1 Fault Found:

00287 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Right (G44)

012 - Electrical Fault in Circuit

To на грешката си го пише , но на английски - лоша връзка (най вероятно на куплунга на сензора)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....., а ако е кабела до АБС-а?

По - малко вероятно , но също не е изключено .....имал съм случай на Ланчия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕКУ - то на АBS - а по принцип адаптира ( обучава) в структурата си и неоригинални сензори , стига толеранса на основния му параметър - съпротивлението на намотката му да не е драстичн.о голям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, защото оригиналния е 80,00 лв. и се чака доставка чрез ЕТ, а съм намерил един в нета за 36,00 лв. със същия номер като моя, но е китайски, че съм се зачудил ........ :-k Не пречи да пробвам с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, защото оригиналния е 80,00 лв. и се чака доставка чрез ЕТ, а съм намерил един в нета за 36,00 лв. със същия номер като моя, но е китайски, че съм се зачудил ........ :-k Не пречи да пробвам с него.

Моя датчик ми излезе 22лв. с отстъпката знам,че не е китайски,а и проблема ми се реши веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко и аз направих също като теб.

За сега и моя проблем е решен. Надявам се да е за по-дълго.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

На мене ми светна ABS Лампата и ми се включи ESP  и остана така включено след като минах малко по така през един легнал полицай.

Диагнозата ми показа ABS помпа.Още не съм отстранил проблема и карам така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж силовия предпазител в капака на акумулатора. Има отделен за АБСа, иначе от друсане АБС да откаже...., не че е невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
На 29.07.2012 г. at 7:59, legaltk написа:

Така е - появява се, изчезва. И при мен е така вече 1 год. Влияе се от температура, рязкото натискане на спирачка, друсането по дупките, високата скорост и от още незнайни фактори.

Може да е датчик (сензор) на колелото, окабеляване, електронен блок за управление на АБС (не дай боже).

Установява се чрез замерване, в момент когато лампата на АБС свети.

smile056

 

При мен дава следната грешка: :smt034

 

1 Fault Found:

00287 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Right (G44)

012 - Electrical Fault in Circuit

Здравей колега и мен ме побъркват тия лампи, но само при яко друсане(от дупка или скокче). Още не мога да го отсраня тоя проблем.Според мен хлабава връзка някъде, но не знам къде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.