Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още един Рапид смени дома си


Krankenstein

Recommended Posts

А нали мотора можеше да се определи и по цвета на малката емблемка на Шкода, която е върху самия мотор между 3-ти и 4-ти цилиндър ?

Спомням си, че за 130 мотор беше кафява, черна за 105 и жълта мисля за 120. А освен това имаше и бяла и зелена разновидност.

Но може и да бъркам... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Krankenstein

    33

  • joro-120L

    13

  • maxrpm

    5

  • rsk

    4

Най-много писали в темата

А нали мотора можеше да се определи и по цвета на малката емблемка на Шкода, която е върху самия мотор между 3-ти и 4-ти цилиндър ?

Спомням си, че за 130 мотор беше кафява, черна за 105 и жълта мисля за 120. А освен това имаше и бяла и зелена разновидност.

Но може и да бъркам... :-k

И аз ги бъркам цветовете. Само знам, че на 120 е жълт.

Саше, в случая не става въпрос за 120/130, а за 130/136

Говорим за 130 мотор, който е с чугунена глава и евентуално 135,6, който е с алуминиева глава.

Разликата е видима отдалече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мистерията е разкрита! 13MOOGJ - Rapid 130 1989 г. Ако е вярно, че 130 е спрян от производство предната година, остава вариантът мотора да е сменян с по-стар, което е малко нелогично... по-скоро е някакъв преходен вариант, междинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мистерията е разкрита! 13MOOGJ - Rapid 130 1989 г. Ако е вярно, че 130 е спрян от производство предната година, остава вариантът мотора да е сменян с по-стар, което е малко нелогично... по-скоро е някакъв преходен вариант, междинка.

Мите, буквата J е 1988г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина сега забелязах, че според txl имало грешка в таблицата от линка... еми значи всичко е точно \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... еми значи всичко е точно \:D/

И аз така мисля :)

Явно в завода са я подготвяли за 136, но все още са имали налични 130 мотори и са й сложили един.

Това е моята версия.

Още веднъж Честито! и със здраве да си я караш! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж мерси на всички - то дори вече започнах и със здраве да си я чупя, за щастие само дреболийки, като например палеца за отваряне на предния капак поради заяждане на едната панта... после въпросната беше смазана, ама след дъжд качулка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитта придобивка !!!

Изглежда наистина мноого свежо и важното е, че е комплектен - до колкото се вижда :) Аз много се радвам на този модел/ подразбира се защо/ и винаги като излезе някой екземпляр и не четем за него, че ще отива за скраб :evil: , а че ще се кара и поддържа - съм много щастлив.

Още веднъж честито и да ти носи само положителни емоции !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитта придобивка !!!

... и не четем за него, че ще отива за скраб :evil: , а че ще се кара и поддържа - съм много щастлив.

Още веднъж честито и да ти носи само положителни емоции !

Имах си хас, много е далеч от Надин, тука колегите дори започнаха да наддават, но нямат шанс - още не съм му се нарадвал :)

Иначе засега май са повече отрицателните емоции, нормално е за всяка стара кола докато и се изчистят бъговете. Оказа се, че има проблем с паленето на студено не само на газ, но и на бензин. Стария собственик подозираше комутатора и ми даде чисто нов да го сменя, което и направих. Докато беше в гаража палеше лесно дори на газ, но излезе ли за една нощ навън на другия ден е мъка... днес малко пипнахме центровката на слух, утре ще разбера какъв е резултата, но подозираме ангренажната верига - на моменти даже гасне изведнъж на празен ход. Ще я видим и на стробоскоп и ако трябва ще се сменя smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Оказа се, че има проблем с паленето на студено не само на газ, но и на бензин. Стария собственик подозираше комутатора и ми даде чисто нов да го сменя, което и направих. Докато беше в гаража палеше лесно дори на газ, но излезе ли за една нощ навън на другия ден е мъка... днес малко пипнахме центровката на слух, утре ще разбера какъв е резултата, но подозираме ангренажната верига - на моменти даже гасне изведнъж на празен ход. Ще я видим и на стробоскоп и ако трябва ще се сменя smile049

Ако шуми я смени, но не е от веригата.

За трудното палене на студено, освен центровка, не е зле да премерите и компресията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И затова съм се сетил, другата седмица чакам да ми пристигне уреда. Иначе от хлабава верига произтича нестабилна центровка, имах го тоя проблем и на Фелицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Иначе от хлабава верига произтича нестабилна центровка...

Знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако е разтеглена веригата със стобоскоп пак не може да се оцели точна центровка.На моята стана по- добре с пробна лампа, защото стобоскопа лъжеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е ако наистина се открие такъв проблем със стробоскопа, после да се смени веригата... както и да е, явно центровката на ухо има ефект, тъй като сутринта малко след като спря да вали сняг, колата запали от четвърт на бензин... остава да разбера дали и на газ ще върви нормално с новата центровка.

Обаче този Рапид явно си е малко карък, сутринта го заварих с паднал клон върху тавана - бая дълъг почти колкото колата, но за щастие няма видими поражения, изглежда се е скършил постепенно и не е ударил силно. От всички коли паркирани наоколо под дърветата само Рапида беше "сурвакан" по този начин smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е ако наистина се открие такъв проблем със стробоскопа, после да се смени веригата... както и да е, явно центровката на ухо има ефект, тъй като сутринта малко след като спря да вали сняг, колата запали от четвърт на бензин... остава да разбера дали и на газ ще върви нормално с новата центровка....

Мите, не знам на 130 колко градуса е аванса по книга.

При работа на газ е +3 градуса над нормата.

На 120 е 5 градуса по книга. За работа на газ се прави на 7,8 градуса аванс. Това не пречи да си пали нормално на бензин.

Направи си прецизна центровка с пробна лампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, честито и на тебе! Явно тия дни Рапидите в София имат късмет.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, чак сега виждам темата и много се радвам за Рапида и за теб. Събра бегачки и сега ще избираш с коя да ходиш на ралитата. :mrgreen: Честито за новата придобивка и да не ти създава много ядове. Радост знам , че ще ти доставя винаги. :smt017

А за гражданските има една опция към ретроклубовете на половин цена, ако искаш пиши на лични. Аз мисля Елишка да не я натоварвам с 170 лв тази година. И с 80 ще мине. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, не знам на 130 колко градуса е аванса по книга.

На колегата skoda120l1980 като слагахме 130 мотор търсихме информация по този въпрос и мисля, че беше 7 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито и от мене Митко:)

 

Спомням си времената когат този рапид беше ЕДИНСТВЕНИЯ във българският Шкода клуб (още на Дир-а) ,после се появи Хашек и един друг червен такъв :П

 

Помня също като преди десетина години когато бащата на Спидо (лека мъ пръст) правеше моят рапид ги бехме паркирали двата със Спидовия и си говорихме как ша бъдат вечно наши ма той маи неговия 2 пъти го продаде от тогава ;)

 

Иначе рапида е чешки (заради това и таблото не е часовниково както и факта ,че никога не е имал лети джанти). Пробега му е стабилен ,примерно съдейки по състоянието на тампона на скоростите по онези времена. Не знам дали Спидо някога реши този проблем ,всичките канали до Чехия ни връщаха часта като "Неберущая".

 

Много се радвам ,че е намерил правилният собственик - безавараини колометри ти пожелавам - ехх голям кеф ша е за ЕвриДейка:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Сашо! Ще има още доста да се потегне докато стане годен за евридейка, но като цяло машината е добра, и малко по малко започнаха да се изчистват бъговете - вече реших проблема с трудното палене, след леката промяна на центровката и пълно зареждане на акумулатора Рапидът днес запали от четвърт :) Имам да черпя бира и другия Сашо /maxrpm/, щото се сбъдна предсказанието му, че ключалката ще се оправи сама при леко затопляне на времето. Разбира се при първа възможност /като се наложи сваляне на корите на вратите/ ще им смажа механизмите богато и отвътре, за да нямам повече неприятни емоции с тях. За тампона на скоростите забравих да питам дали е сменян, а Андрей ще е в Румъния чак до март... доколкото съм чел из форума вече има варианти за рециклирането му и дори за доставка на нов от Чехия, макар и не със заводското качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Може да прозвучи нескромно, ама аз взех, че го повозих и не ме е яд :mrgreen: Благодаря на собственика, че се прежали да го повери за тест драйва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Вчера отделих 2-3 ч. да освежа джантите за летните гуми, предоставени ми от Joeless /Джо - все още имам да те черпя! smile159 / Мисля, че двуцветната схема в матово черно и сребристо сиво за разширените капли с голям борд 5,5J + оригиналните тасчета се получи доста добре. След като мине ремонта на предницата /смяна на шенкели + прилежащите втулки, амортисьори и евентуално по-къси пружини/, а после и кърпенето на прагове и кош, ще ги пробвам вече как ще стоят с гуми на Рапида.

post-24-138453383884_thumb.jpg

post-24-138453383885_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С хромираните тасове ще е още по-яко smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.