Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Старт от Скрапта или Скраб на Старта Rapid 136


Frantsov

Recommended Posts

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Frantsov

    30

  • skodko

    7

  • Krankenstein

    5

  • maxrpm

    5

Най-много писали в темата

Колеги, работата върви дори и в "почивните дни" :D

http://moho.snimka.bg/auto-racing/skoda ... 0.26218202

Средия праг е от магазина на симеоновско шосе /но казаха, че след 2 седмици ще има още/

макар,че не е като оригиналния като дебелина и конструкция стана на колата доста добре.

Стига толкова за днес,време е да ходим да пинем по бира smile027

А калника е с тази причудлива форма за по лесен демонтаж s_flag

и без това ще се слагат нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Францов що ти трябваше да се захващаш с шкоди отново, що не си остана с москвичите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приискали му се малко повече лукс и динамика на човека - нормално ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечка,от 10 години насам симпатизирам на /компаияята която не е чула за конски сили и вървж както се

изказа Ти/ или казано на по-разбираем език VW Group ,а колкото до москвичите желанието ми се загуби след катастрофата

с последния преди 4 години,но все пак пазия един в гаража.

Шкодата я взех защото е Рапид ,а преди 5-6 години се бях запалил по тях но не намерих.

Сега правия опит да реализирам идеята от преди години.

Ето малко снимки от днес http://moho.snimka.bg/auto-racing/skoda ... 0.26239302

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам бе Франц помня катастрофата, гледай че се бъзикам, знам че търсеше такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ето малко снимки от днес...

Вежди на калниците как се кърпят - новите се слагат върху калника, или той се изрязва точно и се среща челно с новата арка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ето малко снимки от днес...

Вежди на калниците как се кърпят - новите се слагат върху калника, или той се изрязва точно и се среща челно с новата арка?

 

Аз лично предпочитам да заварявам челно така става най-културно според мен.

най-малко кит се слага после и няма проблеми като пукане след време и тн.

Но е доста играчка и задължително подложка и още куп тънкости, инак е мисията невъзможна.

Това се прави само / както казват за мене си /

няма кои да се занимава толкова на клиентска кола.

Времето за работа нараства доста докато направя една вежда на шкодата

мога да сменя 3-4 на опел по другия начин.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ихаа напрадваш бързо =D>

Да те питам: това са вежди за обикновенните шкоди нали ? Вътрешните прагове с поръчка ли ги купи или ги имат в наличност. Че и на мен ми предстои същата процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ихаа напрадваш бързо =D>

Да те питам: това са вежди за обикновенните шкоди нали ? Вътрешните прагове с поръчка ли ги купи или ги имат в наличност. Че и на мен ми предстои същата процедура.

 

 

Колега, веждите са за 105/120 но качеството е доста лошо / то да се благодарим че още има/

средния праг е от магазина на Симеоновско имаха само 1 но казаха, че ако е много зор могат да поръчат но идвали бавно.

Този които купих е чешки ужким оригинален Но няма никаква прилика с оригиналния

орг. праг е от 1,2мм а новия от 1мм не е голяма драма но и на външен вид не е като орг.

, но пък пасва добре.

ако е изгнил средния праг се приготви за още куп ламарини около него.

 

Днес бях при нотариус да прехвърлим шкодата и разпитах човека за нейното минало

не че каза много но по негови думи е внесена от чехия в средата на 90-те

и до 2000 г е карана супер малко от негова колежка, след което я купил той и синът му я карал известно време след което пък здравето му се влошило и колата останала така 4-5 години.

По негови думи каза че колата е карана супер малко и е под 100 000км

но на това никой не може да вярва.

 

Вече съм законен собственик на поредното НЕ движимо имущество. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нов проблем сега пък няма от къде да намеря среден праг за шкодата

Моля ако някои има или знае магазин в който има да пише.

В подфорум Магазини информацията е доста стара и има нужда от от обновяване

звънях на доста магазини без грам успех! или номера е закрит или

вече не е актуален и е на частни лица който не са чули за магазин шкода в живота си!

s_flag

ако някои знае работещ магазин освен на Сточна гара и Симеоновско шосе

с части за стари шкоди моля да пише s_flag

 

1-бр. Среден праг ще има след 2-3 седмици на Симеоновско в магазина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някои знае работещ магазин освен на Сточна гара и Симеоновско шосе

с части за стари шкоди моля да пише s_flag

 

Можеш да провериш и какво е положението по магазините около Баня Мадара. :-k Успех с проекта от мен! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазинчето на бул.Монтевидео имаше доста ламарини. Само че не знам дали още го има. Нека кажат живеещите в квартала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около баня Мадара мисля вече няма нищо - прословутия Жоро доколкото знам закри бизнеса и е в чужбина, а синьото гаражче отзад, което беше филиал на този на Монтевидео, май също го затвориха. В съседната уличка се намира и м-н Алекс, ама там едва ли ще имат такива работи. Самия магазин на Монтевидео още работи, или поне работеше допреди 2-3 седмици.

 

Браво, че работиш така усилено и съзидателно в това гадно време - аз пък по моя Рапид точно обратното, засега само чупя :mrgreen:. Вчера под лъчите на следобедното слънце реших да размразя вратите, да намажа уплътненията и смажа ключалките... да, ама не! След операцията пасажерската врата изобщо отказа да се затваря /езичето на ключалката се върти свободно/ и я вързах с въженце отвътре да не отзява, понеже нямам свободен гараж и на тоя студ няма как да разглобявам механизма... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз съм така днес телоподавката и флекса се предадоха ,но за 1-2 часа техниката беше готова за работа. В това студено време отоплението на гаража смогва да държи 18-22 градуса така ,че не ни пречи външната температура :)

Работата по колата върви за сега но след няколко дни ще се наложи да се занимавам с

други дейности и Баба шкода ще чака, няма как трябва пари да се изкарват :lol:

Малко снимки от днес http://moho.snimka.bg/auto-racing/skoda ... 0.26268512

,а колкото до магазините в този на Монтевидео май никога не са имали среден праг

трябваше ми 2 мин. да обясня какво търся и къде се поставя. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, ако си попаднал на съпругата на моя адаш /собственика/ :) Аз се бях запасил с комплект вътрешни прагове, но отидоха за другия ми по-важен проект, дето все се каня да продължа темата и все не остава време... та сега се моля дано на Рапида да не се налага смяната им. Предполагам в м-на на Симеоновско ще доставят като видят, че има голямо търсене, ама е нужно повечко търпение, щото доставките им са само 2 пъти годишно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колеги, макар че мина доста време от последното раздвижване на темата

не съм спрял да събирам части за Рапида!

Вече имам общо 3 Шкоди; Рапида и още 2 за части s_flag

днес започна разглобяването на едната 120-ка тези дни ще ходи на скраб

от нея има какво да се свали 80% от окачването и спирачките са буквално чисто нови

на няколко месеца.

Днес 1 час гледах и умувах как да прехвърля багажника от бежовата на рапида

,но като гледам няма "културен" начин за това от пред страници дъно на багажник

си е едно с колонките на вратите и роговете. но ще го мисля и това.

Сега заминавам да се возя с бежовата още има гражданска и само си търся

поводи да се возя с нея :)

Ето малко снимки на 2та донора

http://moho.snimka.bg/automobiles/skoda-120.685711

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://moho.snimka.bg/automobiles/24-06 ... den.685749

от години не бях карал шкода за повече от 30-40 км. на ден. но не било толкова страшно smile049

направо ще ми е жал да нарежа тази шкодичка на 70 000км за части на Рапида

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за това карам такава кола.Гледат ме,сякаш съм със Бентли.Миналата седмица ходих до Котел ,Жеравна.Хората така ме заглеждаха и се чудеха ще е дошла сама от Пловдив.Кефя се да гледам изражението на водачите на нови коли когато излитам от светофара и стоят учдени. с колко скорости е пиши ми на л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой ако е сменял целия кош /цялата предница ,страници, греди и тн./

на шкода 105/120 моля да сподели някои тънкости.

Другата седмица започва рязане на изгнилата предница на рапида и заменяне с доста

запазената от бежовата 120-ка , сега събирам всякаква информация за начинанието.

Не мога да намеря каталог с панелите на купето на шкода 105/120

,а ще ми е доста по-лесно да видя как са го измислили да се ремонтира в завода

примерно след челен удар. Това което виждам е ,че страниците са един панел с предните колонки / което нещо не ме кефи smile012 / не мисля да режа колонките на рапида.

Та ако някои има каталог с панелите на предницата ще съм му много задължен ако го сподели с мен. smile027 Същото важи и за адекватни идеи за решаване на проблема.

s_flag

 

 

ПП / минах вече 250 км с 120-ката и продължавам да се убеждавам ,че шкодата е най-добрия

соц. автомобил от този клас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.