Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Günter Service Варна


Redline__

Recommended Posts

Специални благодарности на екипа на Günter Service Варна. All inclusive обслужване, взеха колата от хотела, прегледаха, ремонтираха и я върнаха.

 

Благодаря момчета, успех от все сърце ви желая.

Обещах ти снимка на агр-а ти.За 50 000км толкова се цапа.

post-2454-138453326366_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 492
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    85

  • martines -13

    11

  • BlackPearl

    9

  • masterOne

    9

Най-много писали в темата

:smt017 Поредния доволен клиент на Günter Service!!! След доста мотаене от моя страна най-накрая и аз успях да се вредя за едно обслужване при бат Сами. Абе много народ ходи при него, няма вреждане ей... Браво, напълно заслужено. На мен (т.е. на моята каляска) бяха сменени пистов и ангренажен ремък с прилежащите карантии, масло + всички филтри, свещи, масло на ск. кутия, тампони на предни носачи и ... друго не се сещам вече. Ако съм пропуснал нещо Сами да ме поправи. Ааа да не забравя и 4 дни без-платен паркинг (че бях извън града) за което сърдечно благодаря!!!

ето снимка и на твоята машина :)

п.п. правя снимки за клиентите,които не присъстват на ремонта на колите си.....

post-2454-138453326369_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, благодаря Сами! Браво за идеята със снимките за клиентите =D> . Не че имам някакви съмнения и/или притеснения относно това което си направил, но това е похвално и умно, защото хора всякакви. Продължавайте все така. smile126

 

Имам въпрос - антифриза ми е на минимума, проблем ли е да си долея малко вода, ще му се отрази ли драстично на качествата? Защото така или иначе преди зимата сигурно ще го сменя и... Антифриза е от червения G12, ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно си долей,но водата да е Девин изворна или дестилирана.Варненската вода е мн.варовита и не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя си става ... само дето след това от другото нищо не става smile049

 

Сега сериозно - аз и на изворната водица и нямам вяра. Сипвам си дистилирана и ми е мирна главата. Или направо G12 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да изкажа искрените благодарности от името на мой приятел с който днес отидохме за обслужване на новозакупеното му /старо/ Ауди. Отново невероятно бърза и професионална работа на Сами и Васко smile126 smile126 smile126 , продължавайте все така.

Благодарим smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

това е сервиза от който всички имаме нужда! Не търсете повече, не експериментирайте с непроверени "майстори", съмнителни разбирачи.

В Günter Service Варна освен професионализъм, аз лично намерих това, което тия дни рядко се среща - отношение към клиента и неговия проблем.

След вчерашната ми визита мисля да си взема една абонаментна карта за сервиза и повече да не бера грижи за Октавията.

 

@ Сами, Васко, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заведох Октавията си да се запознае с Günter Service, а аз да се запозная със Самуил и Васил.

Чудесно и приятелско отношение и светкавично и чисто обслужване - определено хора, които си обичат работата и на каквито спокойно бих поверил и занапред колата си.

Благодаря много и до нови срещи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимки за колегата chant ,че е далече от любимата си и е много притеснен :) За този форумен автомобил става въпрос: viewtopic.php?f=44&t=18366&start=0

ще обясня на теб и на другите които погледнат снимките: Понеже преди година сложихме ниски пружини,без да сменим амортисьорите,колата често е свивала пружините при неравности и е опирал леко картера.Но при опирането на картера,постепенно се е повдлъбнал много леко и се е опирал и във всмукатела на маслената помпа.Отвътрешната страна на картера си личи-отбелязъл се е леко всмукатела.В следствие от тези напрежения се е разхлабило и постепенно развило едното болтче на всмукатела на маслената помпа.Понеже има пластмасов щит в картера,болтчето не е паднало направо в картера,а го е подметнал коляновия вал и биелите.В следствие на което се е ударило в маслената помпа,изкривило е зъбчатката и оста на помпата,там като е било е спукало и картера.После се е разходило по-нагоре и е счупило пръскалката в цилиндъра,която смазва отдолу буталото.След това се е озовало въпросното болтче между биелата и блока и е счупило и блока.Доста поразии с две думи.

п.п.Картера е заварен на аргон,а блока решихме да не го сваляме,а разоборудвахме малко,нагряхме го с горелка и го заварихме с инверторен електрожен с електроди за чугун.Отгоре сложихме двукомпонентен локтайт.Не се притеснявай скоро ще караш.Само да сложим и нови амортисьори smile091

post-2454-138453329943_thumb.jpg

post-2454-138453329947_thumb.jpg

post-2454-138453329953_thumb.jpg

post-2454-138453329955_thumb.jpg

post-2454-138453329957_thumb.jpg

post-2454-138453329959_thumb.jpg

post-2454-138453329962_thumb.jpg

post-2454-138453329964_thumb.jpg

post-2454-138453329966_thumb.jpg

post-2454-138453329968_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малиииии, ужас :roll:

Браво Сами =D> нямам думи, бая каша стана. Много съм доволен, че точно при Вас дойде, макар и на репатрак. Благодаря за човека който ми прати да я прибере и докара при Вас. Скоро пак ще пиша, но от компа =D>

Голямо благодаря за свършената работа до момента smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам живи впечатления и аз от Сами. Като майстор е излишно да ви го хваля, там всичко е ясно.

 

Това което ме радва мен обаче е, че е и читав като човек. Сериозен за работа, весел характер за общуване.

 

Прегледа колата, намери и някой и друг дребен проблем. И естествено ми драсна кибрита.... та и аз ще влизам в сектата, ще ви държа в течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Още един изключително доволен от Günter Service!!! :smt017 Благодаря на Сами, че ме вмести в графика, макар да беше зает цяла седмица и отремонтира Шкодата за нула време!

Шкодата имаше проблем с стартера и по-точно с топлия старт. Стартера беше ревизиран набързо и сега колата пали без проблем! Стартера е с Лагер! Благодаря и вече знам че това е правилното място! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че погледнах. :mrgreen: Нямам опит с такъв стартер, моя беше с втулка на мястото на ролковия лагер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, преди малко повече от месец, посетих сервиза на Сами и Васката, където получих професионално и бързо обслужване, за което съм безкрайно благодарен!

Повода по който посетих сервиза беше за смяна на пружините и смяна на тампоните на задния мост. Тъй като от тогава до настоящия момент съм изминал около 3500км, ще използвам повода да споделя впечатления от новото окачване.

Оригиналните пружини бяха подменени с нови пружини „Eibach Pros kit -30mm”, а на задния мост бяха поставени тампони „Powerflex”.

Та така, ето и впечатленията, но първо малко предистория.

Автомобилът си закупих през 2005г. и първите ми впечатления бяха че макар и чисто нов се държи малко нестабилно в завоите, особено поради голямото накланяне в тях.

Радостта обаче от новия автомобил, допълнена със сравнително равнинните маршрути по които пътувах като че ли притъпиха усещането ми за нестабилност на автомобила или с други думи свикнах с поведението му на пътя.

Така до преди около 2 години, когато ми се наложи да се преместя да живея в китния и спокоен град Габрово.

Смяната на местоживеенето ми беше съпроводена от пътувания, поне 2 пъти в седмицата, като маршрута ми и до момента преминава или през прохода Хаинбоаз или през Шипка.

Постоянните пътувания върнаха усещането ми че автомобила ми не се държи особено добре на пътя, поради което започнах да търся вариант за подобряване стабилността на автомобила си. Прегледах форума и видях постовете на Самуил, в които обясняваше за преимуществата на пружините „Eibach” и тампоните „Powerflex”, но тъй като имам твърдо изградено мнение че екипът от инженери проектирал даден автомобил е избрал оптималните параметри за него, не повярвах на впечатленията споделени от Сами. Може би тук е мястото да споделя, че именно поради изграденото ми мнение че това което излиза от завода е перфектната комплектовка за даден автомобил, за изминатите до момента 182 000км, не съм сменил размера на гумите и продължавам да използвам гуми с размери 195/15/65, или с други думи казано с какъвто размер излезе от автосалона.

Така до месец юни тази година, когато се срещнах лично със Самуил, по един неприятен за мен повод, а именно спуках главата на Шкодата.

След като ми бе отремонтиран автомобила, Самуил ме повози в „bega4kata”, като при това аз останах изумен от поведението на колата му в завоите и съвсем инстинктивно, без да се интересувам за цени и условия поисках и на моята кола да бъде монтирано окачване точно като неговото.

Речено, сторено някъде в средата на месец Август, закарах автомобила си в сервиза на Самуил и двамата с Васката смениха пружините и тампоните.

Та така и до днес събирах впечатления, за разликите между стандартното и това окачване които са следните:

Още от подкарването на колата след ремонта не можех да повярвам че управлявам моя автомобил, първото нещо което прави впечатление е усещането за огромната стабилност, тъй като в завоите няма почти никаква накланяне.

Другата фрапантна разлика която шокира е факта че при завъртане на волана автомобила поема точно в посоката в която е насочен, без колебание особено в задницата или характерното напрежение във волана. Чак неможах да повярвам как подхожда автомобила ми при насочване в завоя, тъй като това беше съвсем ново за мен да не усетя накланяне или напрежение във волана.

Тези две основни промени в поведението на автомобила придават усещане че шофираш съвсем различен автомобил, като при това не се изморяваш и от постоянното клатене в ляво и дясно при шофиране през проходи или при по-динамично шофиране.

Няма да пропусна и ефекта от пониженото и втвърдено окачване, както и придруженото с него друсане.

Честно казано друсане има или по скоро е повишено, ако мога да ви ориентирам в промяната в твърдостта на окачването бих го определил по следния начин-при това окачване неравностите по пътя, които преди това само се чуваха, сега се усещат, като едва доловимо притрисане и то основно в задницата на автомобила. При много от случаите даже не се усещат отпред а само от стоящите отзад пасажери.

В резултат от по-късата дължина на пружините усетих и още една разлика спрямо стандартното окачване, а именно при преминаване на по-голяма неравност амортесьорите реагират много бързо и успокояват колата мигновено, а не както преди да има известна степен колебливост в такава ситуация.

 

В обобщение бих си позволил да синтезирам положителните и отрицателни ефекти при тази комбинация на пружини и тампони:

-фрапантно повишаване на стабилността на автомобила

-почти никакво накланяне в завои

-ускорена реакция на амортесьорите при преминаване на големи неравности

Като единствен отрицателен ефект бих посочил увеличената степен на друсането, но както споделих то е толкова малко, че съпоставено с положителните ефекти, спокойно можа да бъде пренебрегнато.

 

Надявам се дългите ми писания да не са Ви отегчили, а ако е така моля да бъда извинен, но просто неможах в по-кратък вид да изложа впечатленията си от новото окачване.

Ето и няколко снимки как изглеждаше колата ми преди и след смяната на пружини и тампони:

post-6163-138453334454_thumb.jpg

post-6163-138453334486_thumb.jpg

post-6163-138453334492_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Красивата Варненска Шкода посети сервиза,се сдоби с турбо хибридно по патент на Gunter сервиз и с нов/от по-коравите/ комплект маховик,притискател и съединител.

post-2454-138453337546_thumb.jpg

post-2454-138453337552_thumb.jpg

post-2454-138453337555_thumb.jpg

post-2454-138453337591_thumb.jpg

post-2454-138453337603_thumb.jpg

post-2454-13845333761_thumb.jpg

post-2454-138453337615_thumb.jpg

post-2454-138453337623_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега вече се влюбих в тази черна красавица!!!! smile126

Защо не съм я виждал из Варненските улици? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец от много акъл взех, че се "гмурнах" в една канавка и на мойта Фабиа2 и потрябва "медицинска" помощ. От форума (и тази тема) бях разбрал за Гюнтер сервиз и отидох при тях. "Последствията" - като на всички колеги на предходните 9 страници - бързо и качествено обслужване ,и бонус - свързаха ме със страхотен майстор - пастиране и боядисване (за него ще отворя отделна тема). Така, че желая на Самуил и Васил живот и здраве за да ни помагат с автомобилните болежки.

 

ПП Понеже локацията на сервиза не от лесните, особено за хората, които не са от Варна - http://wikimapia.org/#lat=43.2539395&lon=28.0149221&z=16&l=0&m=b - сервиза е точно по средата (под кръсчето)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам Gunter Service, занимавате ли се с VW? По-конкретно с Туран 2.0ТДИ. s_flag smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам Gunter Service, занимавате ли се с VW? По-конкретно с Туран 2.0ТДИ. s_flag smile092

занимава се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.