Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Günter Service Варна


Redline__

Recommended Posts

Отново много професионално отношение при днешното ми посещение при доктор Сами и бат Васка!

Беше сменен комплект съединител и масло ск. кутия.

Thank you!

 

п.п ...майстор Сами направо го съжалих,толкова беше притеснен за турбото което прави на BlackPearl.

Беше наредил на една маса, турбо части от Рено,БМВ,Ауди,VW,Шкода и се опитваше да сглоби нещо,но работата се "закучи" и се стигна до поръчка на нови части ,който ще пристигнат на 19.05.2011г.........2 дена преди събора,ужас!!!

Направо "Мисия невъзможна"...... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 492
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    85

  • martines -13

    11

  • BlackPearl

    9

  • masterOne

    9

Най-много писали в темата

s_flag Браво на Сами и бат Васка за професионалната работа по твоята барака.

Трябва вредни да им се плаща, че бачкат по твоя пенсионен фонд(бегачка).

 

А за турбото, така трябва ...... да има напрежение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А за турбото, така трябва ...... да има напрежение!

няма да ги напрягаме.... :D ,няма да има черно СДИ на събора

ТУРБОТО ПРЕДСТАВЛЯВА:

-ротор от Рено цди 170к.с.,Пасат 2.0тди 170к.с.

-средна част от Фабия РС 131к.с.

-колектори,топла част с геометрия от Сеат Купра тди 160к.с.- разстъргана по ротора

-компресорно от бмв 3.0 тди 184к.с.

-компресорен охлюв от Ауди 2.5 тди 180к.с.-разстърган по компресорното

с 2 думи:голям карашик smile091

не е най-дабрата конфигурация според мен...но работим по желание на клиента

post-2454-138453302383_thumb.jpg

post-2454-138453302388_thumb.jpg

post-2454-138453302391_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile035 .........евала Сами!!!

имам само едно питане: изхода към генерацията не е ли малък, или на снимката така изглежда?

 

Сами в Понеделник съм при теб!

 

Абе Ися, т'ва животно в багажника ли ще стои бре???? smile001

 

 

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам само едно питане: изхода към генерацията не е ли малък, или на снимката така изглежда?

smile027

Изхода към генерацията е по-голям от стоковия с над 2мм. и половина.

Така изглежда визуално.Ето за пример турбо от 2.0тди с перка която е по-малка/тоест като на Искрен старата/,която изглежда не малка,но е ;)

post-2454-138453302394_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още подобрения от Günter Service Варна! Дето се вика свалиха ме от облаците и стъпих здраво на земята \:D/

Айбаха е голяма работа , не съм предполагал че ще има толкова положителна промяна в поведението на колата.

Верно че да минеш от пакет "лоши пътища" на Айбах си е голяма разлика, но си струва определено. Няма я вече :smt004 на задницата и колата си стъпва мъжката. Благодарско на екипа на Günter Service smile126 живи и здрави, че съм ви запланувал още работа в скоро време smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още подобрения от Günter Service Варна! Дето се вика свалиха ме от облаците и стъпих здраво на земята \:D/

Айбаха е голяма работа , не съм предполагал че ще има толкова положителна промяна в поведението на колата.

Верно че да минеш от пакет "лоши пътища" на Айбах си е голяма разлика, но си струва определено. Няма я вече :smt004 на задницата и колата си стъпва мъжката. Благодарско на екипа на Günter Service smile126 живи и здрави, че съм ви запланувал още работа в скоро време smile159

ПРЕДИ.....И СЕГА

От от третия етаж на партера :smt017

п.п.VALDOOOOO,гледай и се учи!

post-2454-138453303537_thumb.jpg

post-2454-138453303544_thumb.jpg

post-2454-138453303549_thumb.jpg

post-2454-138453303551_thumb.jpg

post-2454-138453303564_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая работа много заразна бре - и аз се разболях :D

 

След Великден се разходих до морето, за да си видя приятелчетата и покрай другите забавления Сами ме тръшна и мен - засега само два етажа - от 3-ти на 1-ви. :D

 

post-1836-138453304925_thumb.jpg

 

post-1836-138453304964_thumb.jpg

 

post-1836-138453304967_thumb.jpg

 

post-1836-13845330497_thumb.jpg

 

post-1836-138453304973_thumb.jpg

 

post-1836-138453304977_thumb.jpg

 

Утре ще доразкажа, че нещо резко ми се приспа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги, на първо място искам да изразя, искрената си благодарност към Самуил/bega4kata/, който оправи автомобила ми, чиято глава беше снимана в темата!

 

Допълнително бих Ви споделил през какво преминах до момента в който Самуил, установи и отремонтира автомобила ми, надявам се да не Ви отегча с историята си но все пак ще я разкажа:

 

Преди около 7месеца/20 000км/, по време на пътуване ми светна лампата която сочи липса на охладителна течност в разширителния съд. Тъй като се намирах между две населени места, продължих до най-близкия магазин откъдето купих и долях концентриран антифриз, след което продължих пътуването си.

Още на следващия ден закарах автомобила си до сервиз/не фирмен/, на който имах доверие. Там направиха тест за наличие на изгорели газове в охладителната течност, който не показа наличие на изгорели газове в антифриза.

Съветът на механиците беше да се провери охладителната система за пропуск. Речено сторено, последва едни ден разглобяване и тестване на всички водни съединения по двигателя. След тази процедура отново не беше установено къде се губи водата.

 

Няколко дни след това отидох в един от фирмените сервизи, където подробно изложих проблема. Последва тестване на автомобила, ден загуба на време и заключението” „Малък пропуск на антифриз от издухана гарнитура на главата”. Тъй като не съм особено технически грамотен, попитах механиците кога ще могат да сменят, гарнитурата, но те ми отвърнаха, че тъй като пропускът е много малък, както и загубата на вода /200мл за около 1000км./, към момента не се налагало подмяна, а същата можело да се извърши когато пропускът се увеличи.

Тъй като имах мнението на механиците от фирмения сервиз за възможно най-компетентно, се успокоих и продължих да карам със загуба на охладителна течност, като чаках пропускът в системата да се увеличи.

Няколко месеца след това ми направи впечатление че загубата на вода не се увеличава, но моторът започна да работи по-лошо. Автомобила започна да пали по-трудно сутрин, загуби де динамиката и т.н.

Отново посетих фирмен сервиз където извършиха обстоен преглед и ми казаха че проблема все още не е сериозен и мога да продължа да карам.

Тъй като този отговор не ме удовлетвори, потърсих помощ в друг сервиз/не фирмен/, но с доказани професионалисти в него. Заключението: „Неработещ клапан на капачката за разширителния съд на антифриза”. Купих капачка. Ефекта беше нулев!

В търсене на решение за проблема започнах да чета темите във форума и попаднах на темата, която Самуил беше пуснал за неговия автомобил. Още след прочитането и се свързах с него и обсъдихме проблемите по автомобила ми. Заключението, макар и дадено по телефона беше: „Спукана глава”.

Макар и да не ми се искаше да е това закарах автомобила си на Самуил и го помолих, по време на ремонта да направи снимки, които да пусне във форума, за да могат и други колеги с подобен проблем да си спестят всичките тези неприятности, които аз имах.

Искам само да вметна, че по време на цялата процедура по ремонта, Самуил, не само постваше снимки, а задно с него обсъждахме, най-удачния вариант за отстраняването на повредата. Такова лоялно отношение към клиента не съм срещал от нито един сервиз, където съм оставял за ремонт, всичките 5 автомобила, които съм притежавал до момента.

 

Желая приятен ден на всички и моля да приемете извиненията ми ако съм Ви отегчил с моите писания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека има повече колеги като теб и бат Сами, никому не е нужно криенето на "световните тайни", освен някой да се прави на "големия разбирач". =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, на първо място искам да изразя, искрената си благодарност към Самуил/bega4kata/, който оправи автомобила ми, чиято глава беше снимана в темата!

 

Допълнително бих Ви споделил през какво преминах до момента в който Самуил, установи и отремонтира автомобила ми, надявам се да не Ви отегча с историята си но все пак ще я разкажа:

 

Преди около 7месеца/20 000км/, по време на пътуване ми светна лампата която сочи липса на охладителна течност в разширителния съд. Тъй като се намирах между две населени места, продължих до най-близкия магазин откъдето купих и долях концентриран антифриз, след което продължих пътуването си.

Още на следващия ден закарах автомобила си до сервиз/не фирмен/, на който имах доверие. Там направиха тест за наличие на изгорели газове в охладителната течност, който не показа наличие на изгорели газове в антифриза.

Съветът на механиците беше да се провери охладителната система за пропуск. Речено сторено, последва едни ден разглобяване и тестване на всички водни съединения по двигателя. След тази процедура отново не беше установено къде се губи водата.

 

Няколко дни след това отидох в един от фирмените сервизи, където подробно изложих проблема. Последва тестване на автомобила, ден загуба на време и заключението” „Малък пропуск на антифриз от издухана гарнитура на главата”. Тъй като не съм особено технически грамотен, попитах механиците кога ще могат да сменят, гарнитурата, но те ми отвърнаха, че тъй като пропускът е много малък, както и загубата на вода /200мл за около 1000км./, към момента не се налагало подмяна, а същата можело да се извърши когато пропускът се увеличи.

Тъй като имах мнението на механиците от фирмения сервиз за възможно най-компетентно, се успокоих и продължих да карам със загуба на охладителна течност, като чаках пропускът в системата да се увеличи.

Няколко месеца след това ми направи впечатление че загубата на вода не се увеличава, но моторът започна да работи по-лошо. Автомобила започна да пали по-трудно сутрин, загуби де динамиката и т.н.

Отново посетих фирмен сервиз където извършиха обстоен преглед и ми казаха че проблема все още не е сериозен и мога да продължа да карам.

Тъй като този отговор не ме удовлетвори, потърсих помощ в друг сервиз/не фирмен/, но с доказани професионалисти в него. Заключението: „Неработещ клапан на капачката за разширителния съд на антифриза”. Купих капачка. Ефекта беше нулев!

В търсене на решение за проблема започнах да чета темите във форума и попаднах на темата, която Самуил беше пуснал за неговия автомобил. Още след прочитането и се свързах с него и обсъдихме проблемите по автомобила ми. Заключението, макар и дадено по телефона беше: „Спукана глава”.

Макар и да не ми се искаше да е това закарах автомобила си на Самуил и го помолих, по време на ремонта да направи снимки, които да пусне във форума, за да могат и други колеги с подобен проблем да си спестят всичките тези неприятности, които аз имах.

Искам само да вметна, че по време на цялата процедура по ремонта, Самуил, не само постваше снимки, а задно с него обсъждахме, най-удачния вариант за отстраняването на повредата. Такова лоялно отношение към клиента не съм срещал от нито един сервиз, където съм оставял за ремонт, всичките 5 автомобила, които съм притежавал до момента.

 

Желая приятен ден на всички и моля да приемете извиненията ми ако съм Ви отегчил с моите писания.

няколко снимки на пукнатината и ремонта...

post-2454-138453307303_thumb.jpg

post-2454-138453307314_thumb.jpg

post-2454-138453307319_thumb.jpg

post-2454-138453307322_thumb.jpg

post-2454-138453307337_thumb.jpg

post-2454-138453307342_thumb.jpg

post-2454-138453307346_thumb.jpg

post-2454-138453307363_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая работа много заразна бре - и аз се разболях :D

 

След Великден се разходих до морето, за да си видя приятелчетата и покрай другите забавления Сами ме тръшна и мен - засега само два етажа - от 3-ти на 1-ви. :D

 

Утре ще доразкажа, че нещо резко ми се приспа...

post-2454-138453309153_thumb.jpg

post-2454-138453309157_thumb.jpg

post-2454-138453309162_thumb.jpg

post-2454-138453309398_thumb.jpg

post-2454-1384533094_thumb.jpg

post-2454-138453309402_thumb.jpg

post-2454-138453309405_thumb.jpg

post-2454-138453309407_thumb.jpg

post-2454-138453309409_thumb.jpg

post-2454-138453309411_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз посетих Günter Service Варна и съм доволен от работата и отношението. Даже се сдобих и с клубна лепенка! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От няколко дни и аз съм във фен клуба на Günter Service Варна. Много точни и кадърни мъже smile126 Надявам се да не ги виждам често / да нямам проблеми с колата :) / Но когато се наложи , ще е с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАЖНО!!! Към всички които посещават гаража,моля да спират на стопа на детелината,където се прави обратния завой!!!!Днес това е вече незнам кой по-ред наш клиент който пострадва там!!!двупосочно е там движението!!!!!!Много често когато са ме возили клиенти изобщо не спират на този стоп и съм им правил забележка!Внимавайте,ето че утре съм свободен да пообикалям напред назад,защото колата ще ходи към моргата.

п.п.няма пострадали

post-2454-138453315232_thumb.jpg

post-2454-138453315238_thumb.jpg

post-2454-138453315244_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати и нещастието,жалко за колата, а най-вече съболезнования на собственика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да благодаря на екипа от "Гюнтер сервиз" във Варна.

Имам шкода октавия 2.0TDI, която два пъти при скорост от около 170 км/ч. влизаше в авариен режим. Това беше много опасно и ми създаваше големи проблеми при изпреварване. Освен това започна да губи и антифриз. Понеже и преди съм ползвал услугите на Сами, затова нямах никакви тревоги относно това, в кой сервиз да отида. След извършения ремонт в сервиза и проба от една седмица установих, че не съм сбъркал в избора. Доволен съм от тяхната работа и пак ще отида там ако се наложи /нали вече имам установени контакти с тях/. Планирам следващото посещение при тях да е за смяна на сегашното окачване понеже колата е много нестабилна при висока скорост, но ще ми трябва време за да събера необходимата сума / не е много скъпо, но след такъв ремонт.../

 

Още един път благодаря на екипа от "Гюнтер сервиз"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колегата Mad___Max......за 1.8 20V пропуснал съм да напиша за този дв. цените на консумативите относно ангренажа

ангр.ремък-28лв.

ролка + обтегач-150лв. ,а само ролката без масления обтегач/ако е добре/-45лв.

ролка-128лв. /или 119лв.-до номер двигател

водна помпа-78лв.

-----------------------------------------------

пистов ремък-38лв.

ролка +обтегач-94лв. /само ролката-25лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.