Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Günter Service Варна


Redline__

Recommended Posts

Много съм благодарен на Самуил и Васко за помощ с моята кола. Евтино, ефективно и бързо. Купиха автомобила в автокъща Audi A6 2007 година в Бургас, нова внос от Италия. В Gunther сервиз направи пълна диагностика, смяна на масло, филтър, и всичко, което не функционира. Много благодаря! Препоръчвам го на всеки!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 492
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    85

  • martines -13

    11

  • BlackPearl

    9

  • masterOne

    9

Най-много писали в темата

И аз да драсна няколко реда ... Преди няма и година пращах на Самуил турбо правено от него за настройка на актуатор като той ме увери че няма да ми взема пари. Изпратих му я и след няколко дни турбото беше при мен отново но с наложен платеж от 200лв при въпроса защо са тези 200 лева -отговора беше че е почистил геометрията и е сложил друг актуатор(втора употреба)((без да съм уведомен и питан)). При въпроса защо не ми каза че ще чистиш геометрията отговора беше - не си ме питал... От няколко месеца колата пренадува и се опитахме без да свалим турбото да настроим актуатора по съвет на Самуил да го натегнем с 2 оборота но актуатора беше зверски запекъл и нямаше развиване . Вчера обаче свалих турбото и О ИЗненада актуатора дрънка като детска играчка и е с развалена резба от стискане и има дупка в него . В крайна сметка дадох 200 лева ,които отдавна съм прежалил , но исках да споделя премеждията ,през които преминах докато установя проблемите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има и някое негативно мнение :)

Актуатор втора употреба от моргата стоял с години,така е.Той е работил като съм го сложил.Но все пари нямаш и за да не те товаря с нов,от моргата съм ти сложил.

Вие ми пратихте турбината за ревизия и проверка.Какво да ти се обаждам,за нещо рутинно.Като ти е запекла геометрията и ти е изгнил стария актуатор,как да ти настроя турбото.

Казал съм ти ,че безплатно ще ти я регулирам и със сигурност,щях безплатно да ти я регулирам,ако беше само за регулиране.Ама не беше.А вие уж сте сервиз,а не може да регулирате едно турбо.
А преди това че ти я оправих софтуерно,след като никой не можеше да я оправи,БЕЗПЛАТНО,не споменаваш.Или забрави.
Помниш ли,че 100 пъти ми се обажда и ме моли и досажда.

Това че ви чипосах Мерцедеса на символична цена като на колеги "сервиз" пак забрави сигурно....

Как не те досрамя да го напишеш този пост не доумявам.....

Както и да е ,остани си със здраве.

Твоята кола е толкова разбазикана,че на никой не му се занимаваше.Някви други турбопътища и дебитомери бяхте и набухали,друго турбо хибридно,разбазикано,променен брутално софтуер,други по-големи разпръсквачи на дюзите,без да е сменен елемента в помпата и т.н......

Така не се прави приятелю.

На мен също не ми се занимава с такива автомобили ,но ме помоли и се отзовах и си губих времето....и то от разстояние.

Казах ти,да я докараш,но Варна ти била много далече.Много скъпо щеше да ти излезе.

п.п.Забравих да спомена,че турбото съм го правил,преди 6-7години.

И не разбрахме,актуатора дрънка,ама работи ли още????Или се е пробил.Като ти пратих турбото,нали си го видял актуатора какъв е бил.Дрънкал ли е,защо не каза че не ти харесва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Защо не се обади да ме уведомиш , че имам тези проблеми , ти пита ли ме дали искам 2ра употреба или чисто нов ? От къде знаеш ,че нямам пари ?
2.Колкото да е рутинно , не можа да ми звъннеш и да кажеш ,така ли ? Едно обаждане много щеше да ти струва сигурно?
3."НИЕ" не сме сервиз , не съм майстор и така нататък ,съвсем в друга сфера работя :)
4.За безплатното настройване на това колата да работи с по-голямото тяло на дебитомера , ти казах да посочиш сметка да ти преведа пари , а ти каза ,че парите са най-лесни....(мога да приложа и чатове от фейсбук)
5.За досаждането по едно време ти казах ,че щом не ти се занимава няма да те тормозя повече , след което ти ми се обади и ми каза ,че ще помогнеш да я оправим , няма проблем...
6.За чипосването на мерца защо ми го казваш въобще незнам като нито е мой нито на мен си го чипосвал на символична цена ...
7.друго турбо не сме слагали , турбопътищата бяха оправени(скъсени) щото бяха много дълги , променения брутално софтуер е на КЕЛЕША :) , по-големите разпръсквачи бяха сложени преди колата да дойде при теб за турбо :) Елемента на помпата се сменя за над 270 коня , за някакви смешни 0.216ки дали трябва да се сменя ?
8. Когато ти казах да я докарам колата и да я погледнеш , отговора беше няма смисъл , прати ми турбото и аз ще го настроя 
9. С дупка в него и пълен с ръжда дали работа актуатора , как мислиш?
И последно - Самуиле единствено имах забележки към това как поднасяш операциите , които си извършил т.е. Като ти пращам турбото за настройка на актуатора , но то има и други нужни за ремонт компоненти - просто ми звънни или пиши и ми кажи , а не да ми пращаш турбото с наложен платеж 200 лв :) и да ми кажеш " еми не сми ме питал"  , как да те питам за нещо , което незнам ,че ще правиш ?
Остани със здраве и ти , но да знаеш ,че много ти куца комуникацията :)

Редактирано от a4tech
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех,че ти и чичо ти Андон от Благоевград,сте заедно в сервиза му.Защото той ми се обажда и ми каза ,че ти е дал колата си на теб.И ме помоли да помогна.Аз не те познавам и заради Андон се занимавам с тази кола. За мен,той и ти сте като едно.Така сте ми в съзнанието.Нали си му племенник.За мен моя племенник,защото сме израснали в една къща може би ,ми е като брат.

Както и да е,недоволен си,няма какво да се оправдавам :)

п.п.това че Тони е правил софтуера,не пречи да е зверски разбазикан.Аз зная,че той го е правил.Защо не се обърна към него обаче?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо не ми каза ,че софтуера е зверски разбазикан , като си го видял ? Аз това от теб го разбирам сега.
Ти си правил турбото и към теб се обръщам с въпроси свързано с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги, когато ми се е налагало да ползвам сервиз за колата/и си съм ходил при познати - така се случваше, че все имах, независимо къде живеех...

Това, което ми се случи обаче с вашия сервиз ми е за първи път...

Да изпратя жена ми в друг град, в сервиз който съм виждал само в гугъл, на майстор с когото си размених точно 2 /две!/ обаждания...

За да бъда докрай честен обаче получих и добри отзиви, преди да звънна ...

Всичкото това "въведение" е за да ви кажа едно голямо "БЛАГОДАРЯ"!

Колата бе с предварителна диагноза - "издухана гарнитура". Естествено трябваше и да се провери главата, защото така, по телефона...

Всичко беше извършено в срок, за сума която бе казана още при постъпване на колата в сервиза.

Ще спомена само, че сте предложили и да закарате жена ми до автогарата... Благодаря!!!

Нашата О2, ще бъде обслужвана само при вас - това е ясно!

Искам да дам моята положителна оценка за вашия сервиз, за да могат и други хора, четящи този форум, да изберат вас!

Знам, че няма да ги подведете!

Моля, да ме извините за позакъснелия коментар, (действието се развива преди около 5 месеца) но хората сме така - доволните си траят, недоволните надават глас веднага...

С пожелание за много успехи и клиенти - Теодор Власов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Първо Ви поздравявам за добрите отзиви на клиентите Ви! :doubleup:

Вчера насочих мой познат от Варна, който отдавна си е поръчал хидравличен обтегач от Германия, но се е оказало, че не работите с части на клиента.

Това категорично за всички случаи ли е?

С този пост под никакъв предлог не оспорвам правилата на сервиза Ви.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм благодарен и явно е пропуснал да ми каже днес.

Не е взета от мен тази част, но реших да Ви препоръчам. Ще му обясня, че не сте длъжни да поемате гаранция.

Поздрави и успехи! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кak e възможно едно 41годишно момче да знае и може толкова много и да съумее да работи почти 15г с такъв майстор като Васко и да продължава да се усъвършенства за да радва любители и маниаци. Много им се кефя и радвам! Много работа свършихме остана още малко. Да сте живи и здрави и успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Дойде и моят ред да похваля двамата виртуози от Варна.

Историята започва отдавна, през октомври 2012.

 

През 2012 г. се сдобихме с първият по-модерен Фолксваген в нашето семейство- Голф 2.0 тди, 103кв, двг BKD, 2004г.

Преди покупката се колебаех къде да бъде обслужен, но и съдбата помогна малко. Кумецът ми е от Варна и преди

едно от гостуванията ни се уговорих със Самуил да смени консумативите на нашият ''нов'' автомобил.

Когато закарах голфа в сервиза- шок и ужас, такъв чист и подреден сервиз не бях виждал никога, все едно влизам в

аптека.

 

Наред със смяната на консумативите (с гаранция) от Сами и Васко и оправянето на топлия старт ми беше предложен

ремап, който за щастие (за момента) отказах.

За щастие, защото след около 15 000 км (януари 2013) се наложи да сменя съединителя- колата беше на около

205 000 км, и щях да съм убеден че ремапа е виновен.

Последва 1.5 години щастливо и безаварийно возене, смяна на  масла и наливане на нафта, чак до август 2014.

И отново съдбата реши да се намеси. Отново сме във Варна, изгоря моторчето на дроселовата клапа, предпазителя

в двигателния отсек също, и ми изтече фреона.

Беше събота, около 14:00, аз, съпругата и малкото ни дете на около 40 градусова жега. Свързах се със Самуил,

уговорихме се за диагностика вечерта, и след това за вариантите оттук нататък.

Малка вметка- не обичам нещо по колите ни (и не само) да не е наред, колкото и дребно да е, трябва да се оправи

качествено и на момента.

Въпреки натовареният им график се разбрахме проблема да бъде решен в понеделник.

 

Едва изчаках до понеделник. Колата влезе с проблем, а излезе отремонтирана и чипосана. Имах усещането че карам

друг автомобил. Дори и при обороти над 3500 колата не пушеше (и досега е така), предполагам е от новите

горивни карти.

Стана доста по-приятна за каране, особено при изпреварване, но това донесе и проблем - когато не съм

първа кола, а 2-ра или 3та, натискам спирачките за да не ударя колата пред мен докато съм в лявата лента.

 

Разхода, това е друга тема. По принцип не карам икономично, германците са я направили достатъчно иконамична,

но след 15-ина резервоара засечени ''пълно-пълно'' (винаги аз си наливам от една и съща колонка) има особена

тенденция на спадане на разхода с около 400-500 мл/100км. Засичането е само извънградско Плевен-Варна, при

поне 700-800 км изминати, и около 30-40 градски километра. Пазхода се колебае около 5.2-5.3, преди беше повече.

 

Януари 2015. Хамбург. Купихме си ново (за нас) комби ФВ Пасат 2.0 тди, 103кв, двг CFFB, DSG, DPF, 2011г.

с което заменихме друго, безпроблемно 9-годишно френско комби.

В деня на покупката се обадих на Сами и обсъдихме предстоящият ремап. Както само един абсолютен професионалист

би направил, Самуил ми обясни как ще стане и по какъв начин ще предпази ДСГ-то от повреди :eusa_clap: .

 

16 февруари 2015г. Отново след посещение при Сами и Васко си тръгвам с различен автомобил, много по- пъргав и

приятен за шофиране. Налице е тотално пристрастяване от моя страна към съвършените продукти и услуги предлагани

от ''Гюнтер Сервиз Варна".

 

Сами и Васко, благодаря ви за отличната работа. Сами, извинявай за 1000-те ми обаждания и за глупавите ми въпроси,

на които отговаряш добросъвестно така, че дори аз да те разбера :doubleup: .

 

ПП1. Сдобих се с двама изключителни приятели.

ПП2. Наясно съм, че не карам самолети. Не знам какви кс/нМ са колите ни сега, ако иска Сами да се намеси.

 

С уважение

Стефан Деков

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 и от мене за Самуил и Васко.

 

Посетих ги след като попаднах случайно на тази тема. Обслужват ми за 2ри път VW Touran. Префектни са - адекватна диагностика, бърза и чиста работа, качествени консумативи, всичко става в срок, обясняват като питаш.

Адресираха и доста дреболии по колата, за които дори не знаех (без да ми искат пари отгоре пред свършен факт). Няма шанс да оставя някой друг да я пипа след тях. А, и Lindt-а там е безплатен!

 

П.С Да не ме запалите сега, че първият ми пост е от такъв характер. Който бачка добре - заслужава! Няма кво друго да стане.. И топките ми дишат.

Редактирано от Добромир Дянков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един доволен клиент с изчистен и затапен ЕГР на Фабия 1,4 TDI,остана един термостат за смяна ,но 23.03.2015 не е далеч.

Перфектна работа,бързо и адекватно обслужване в един малък гараж с неограничени възможности!!!

 +10  :hello:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един доволен клиент с изчистен и затапен ЕГР на Фабия 1,4 TDI,остана един термостат за смяна ,но 23.03.2015 не е далеч.

Перфектна работа,бързо и адекватно обслужване в един малък гараж с неограничени възможности!!!

 +10  :hello:

Поредния потребител само с 1 мнение и писал за нас.Нещата се позатриха,но искам да кажа,че човека не го познавам,и НЕ СЪМ ГО КАРАЛ ДА ПИШЕ ТУК.

Не го правя за да дразня.

Коцето може да потвърди,че нито съм му споменавал за форуми,нито съм му намеквал да пише!!!!!

Човека се обади по телефона,за да му погледна колата и без записан час,дойде само да я погледна.Когато дойде се случи,че имаме "дупка" защото друг се разболя и отложи идването.Казах на човека ако иска направо да я остави ,той не беше много подготвен за това,но ни гласува доверие и я остави на напълно непознати майстори.Може би е придобил доверие,защото е чел тук във форума коментари.Не зная.

Направи ми впечатление,че е човек,който много си държи на автомобила,но го остави.Колата си я има от отдавна,прави си я при други свои познати майстори и аз го виждам за първи път! Не съм го карал да пише.Тъпо се получава,след като Пепи се е издразнил,но наистина не съм споменавал да пише за да стават дразги.

Все пак форума Пепи не е на баща ти,а е на всички нас потребителите.Нали за това се нарича форум.Щом се спазват правилата,всеки може да се регистрира и пише.

Поздрави и се извинявам ако някой с нещо съм засегнал или обидил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Все пак форума Пепи не е на баща ти,а е на всички нас потребителите....

:D Сами,не е нужно да се обясняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния потребител само с 1 мнение и писал за нас.Нещата се позатриха,но искам да кажа,че човека не го познавам,и НЕ СЪМ ГО КАРАЛ ДА ПИШЕ ТУК.

Не го правя за да дразня.

Коцето може да потвърди,че нито съм му споменавал за форуми,нито съм му намеквал да пише!!!!!

Човека се обади по телефона,за да му погледна колата и без записан час,дойде само да я погледна.Когато дойде се случи,че имаме "дупка" защото друг се разболя и отложи идването.Казах на човека ако иска направо да я остави ,той не беше много подготвен за това,но ни гласува доверие и я остави на напълно непознати майстори.Може би е придобил доверие,защото е чел тук във форума коментари.Не зная.

Направи ми впечатление,че е човек,който много си държи на автомобила,но го остави.Колата си я има от отдавна,прави си я при други свои познати майстори и аз го виждам за първи път! Не съм го карал да пише.Тъпо се получава,след като Пепи се е издразнил,но наистина не съм споменавал да пише за да стават дразги.

Все пак форума Пепи не е на баща ти,а е на всички нас потребителите.Нали за това се нарича форум.Щом се спазват правилата,всеки може да се регистрира и пише.

Поздрави и се извинявам ако някой с нещо съм засегнал или обидил.

Всичко написано е абсолютно вярно.

Аз само изказах моето лично мнение след първото ми посещение и наистина останах пиятно изненадан !!! :sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Здравейте.Искам да изкажа още едно добро мнение за  Гюнтер сервиз.След много четене по форуми се радвам,че интуицията не ме подведе и им се доверих.Почистване на турбо,егр,колектор и смяна на актуатор и леончето литна.От утре смело започвам да се опъвам на пътя-без притеснения,че ще ми забие турбото.Още веднъж искам да им благодаря за добре свършената работа.Вече ме спечелиха като клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За добро или зло аз смятам да добавя коментар към предното си мнение.

Правя го с цел не да дразня или обиждам, а за да съм напълно ясен коректен и изчерпателен към хора като мен.

 

Добре работят момчетата. Аз от форума разбрах за тях. Една стара ибиза бензин им закарах и решиха проблема бързо, точно и безпроблемно. Ако има нещо пак да се прави, сигурно ще ги потърся.

Пред историята е следната...

Карам Сеат ибиза 6к 1.6mi 1F мотор, Колата преди години и беше направен ремонт на двигателя при непознат за мен майстор.

От тогава колата се движи идеално до предното лято(2014), когато забелязах едно прекъсване или по скоро загуба на искра или такт, за един момент.

Колата си вървеше отлично... набира добре поддържа над 100км/ч безпроблемно по магистралата. Само това прекъсване, главно на свободна, ме дразнеше.

И така до декември, когато изведнъж просто една вечер, като паркирах изгуби обороти и изгасна и не запали. Пробвах 2-3 пъти, обаче само върти и не пали.

На другия ден отидох с приятел до колата с цел да ме дръпне, но преди това пробвахме да запалим отново. След продължително въртене колата запали, но първата минута работеше много зле,след което се стабилизира и заработи нормално.

Това се случи около празниците, което си беше неприятно.

Понеже аз научих за Гюнтер сервиз от този форум, а датите се падаха почивни, сметнах за най-удачно да се свържа на лично във форумът и да попитам това:

 

Здравейте, интересуваме работното Ви време следващата седмица и след нова година.

Става дума за Сеат ибиза 1995 година 1.6 бензин. Колата не работи добре след като загрее преди няколко дни загасна и не можах да я запаля. След като преседя една нощ успях да я запаля, но работеше сякаш на 3 цилиндъра в началото,

след което се стабилизира, но проблема с лошата работа при загрял мотор си е на лице.

Общо взето се разбрахме за дата да се обадя, остави ми телефон и така.

Звънах аз и Бегачката ме разпита за колата след, което каза ела еди си кога(не помня датата с точност).

Видяхме се... пробва колата каза върви идеално не виждам проблем.(Факт: аз трудно обеснявам, а колата набира отлично като за 1.6моно)

Опитах пак, спряхме накарах го на свободна да задържи около 2000 оборота и Бегачката каза наистина прави някакво прекъсване. Тръгнахме към сервиза и той пак ме разпитва: дали е прехвърлила зъб на ремака, дали е късала ремак, мерил ли съм компресия и тн...

Спряхме пред сервиза, излезе другото момче, огледаха бобината, тампона на моното и казаха остави я. Аз поисках от тях да оправят този проблем първо и второ да сменят маслото, маслен и горивен филтър(Мотул масло и Mahle филтри купени от магазина на vwclub).

Отделно имах резервна бобина за всеки случай и свещи. Не помня кога точно поисках да погледнат и спирачките как са.

 

Не помня колко време мина и се обади Бегачката. По мой спомени думите му бяха: Значи капачката на делкото беше много спечена и много трудно я свалихме, разкисвахме я ние си знаем как. Има много нагар по нея, предлагам да се смени заедно с палеца. Също и кабелите са много стари.

Тогава попитах: да купя капачка и палец ли?

Отговорът на Бегачката беше: каквото трябва да се купува аз ще го купя.

Попитах какви цени са тези части, а отговорът беше: около 20лв капачката и 10лв палецът.

Тогава попитах: кабелите сигурно ще са скъпи към 70-80лв. Бегачката каза не, 50тина лева някъде.

Тогава му казах да ги сменя всичките неща капачка,палец, кабели и да са обади като е готава колата.

Звънна след време че колата е готова, мога да отида да я взема, тогава питах маслото дали смениха с филтрите и дали са погледнали спирачките.

Отговорът беше, че сме се разбрали да оправи само прекъсването първо и така. Казах му да смени и маслото с филтрите и да погледне спирачките.

Каза добре, обаче вече утре, защото имал друга кола в момента. Съгласих се и изчаках. На другия ден се обади че масленият филтър не ставал и процедурата се обезсмиляла, а спирачките нямало как даги види без да свали апарата да погледне накладките.

Можело евентуално да ги натегне, ама колата си спирала,само трябвало малко повече да натискам.

Казах му да остави всичко за спирачки и маслото и веднага отидох давзема колата.

 

И отивам в гаража колата отвън чака: взлизам и плащам за всичко, кабели-50,капачка-20,палец-10,труд-60, тотал 140лв. А бегачката даже не стана от стола и не дойде да ми покаже какво е свършено и кое е сменил.

Попитах само, всичко добре ли е сега? Отговорът беше: да всичко е точно. Излязох аз, качих се в колата, запалих и ми направи впечтление още на момента, че колата имаше осезаемо променен звук.

Тръгвам да се прибирам и чудо, колата не върви като преди. Тромава е, не набира, трудно вдига над 80-90 на 5та. Аз и повече не исках да вдигам по пътя към Варна. Но за да вдигна 80 натискам педала до ламарината.

Прибрах се, отворих капака, нови кабели, нова капачка. Търся в багажника старите части, не ги откривам и се обаждам на Бегачката.

Ало пазите ли ми кабелите, защото искам да си ги взема.

-Ами те не са ли в колата?

-Ами няма ги сега ги търсих.

-Ами тука са в сервиза, забравил съм ги, ела утре да ги вземеш.

Отивам на другия ден вечерта, а там е само другото момче, и той ми подава две кутийки топран, палец и капачка.

Попитах, ами кабелите ми, аз главно за тях идвам?

Ами няма ги тука, колегата сигурно ги е изхвърлил.

И тогава го попитах: А нормално ли е колата да е толкова мудна?

-Напълно нормално, този който ти е правил ремонта на мотора, не е зацепил ремакът правилно. Изтървал е 1 зъб и е компенсирал от делкото.

-А сега оправихте ли ремакът?

-Ремакът ти е там.

Точно в този момент си заминах и реших, че няма смисъл да питам повече.

 

Прибрах се пак спокойно. На другият ден по светло отворих капака, гледам кабели - SCT-Germany. Обаждам се на един познат с части, дай ми цена за тия кабели информативно - 35лв комплекта без отстъпка. Капачка и палец топран - 15 лв двете без отстъпка.

Викам си ясно все тая. Обаче колата не върви. Покарах няколко дена, ама то не се търпи. Педала винаги седи до долу, а колата не върви.

Оплаках се на един приятел, че нещо не съм доволен и той ме закара при един майстор. Възрастен доста, работи с едно доста малдо момче. Обясних му за какво става дума, оставих колата, след 3 часа ми се обади да отида.

И какво се оказва... майстора дойде и ми вика: ремакът беше с 4 зъба прескочен. Сега сме ти го презацепили както трябва и сме настроили искрата да я пуска както е по книга. Качвам се, паля колата и о чудо, колата върви идеално.

Върнах се веднага и му вадя тубата с маслото и филтрите, който по думите на Бегачката не стават за моята кола, моля те погледни ги, ще пасне ли масления филтър поне. Директно отсече- Да, и двата ще станат. Директно я оставих както беше загряла. Пих едно кафе наблизо обади се човекът, всичко е готово, идвай.

Всичко това... презацепен ремък, настойка на делко, смяна масло и 2 филтара - 30лв

В последствие му носих още много неща да сменя. Никога не каза с твойте части не работя. И цените са добри за майсторлъка. Казах му че искам да ми пази всичко старо и винаги ми ги е пазил.

Ако в процеса на работа излезе нещо допълнително винаги се обажда това не е добре... мога да го ремонтирам или да го сменим с ново на тази марка за тези пари или ти донеси част. След като свърши ремонта, идва и казва това и това сме направили, имай в предвид това и това.

 

Факт кабелите СЦТ все още държът положението.

Факт че не ми обърнаха особено внимание.

Факт че масленият филтър, който казаха, че не става за моята кола си пасна отлично.

 

Общо взето аз не останах особено доволен от сервиз Гюнтер. И все пак им пожелавам да продължават да се развиват професионално.

 

Сега може да ме нападнете с въпроси, защо не дойде да оправим проблема или защо чак сега пишеш,че не си доволен.

Не дойдох да отсраните проблема, защото сметнах, че това просто не е моят сервиз.

Пиша малко късно, да, но по-добре късно... и го правя с цел да оставя обективен отзив, под не обективния и прибъзан коментар, който съм писал в миналото.

Аз не съм коментирал нито цените на труда, нито съм искал гаранция. Но смятам, че щеше да е по-коректно да ме уведомят, точно какви части ще ми сложат и дали съм съгласен.

 

Ако някой иска уточнения да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 зъба,директно е ударил клапани.Клапаните на този мотор вървят директно на долу.
Аз не съм ти сменял ремъка.Ти каза че ремъка е сменен и там грешки не може да има.
Ако беше казал вижте го,а не ремъка е ок,щях да го видя.

 

Стана интересна дискусия.

Сега аз да кажа от моята гледна точка.

Идва човека,каза колата прекъсва.

Караме я двамата не прекъсва,върви отлично.

Единствено се усеща леко прекъсване на празен ход когато задържиш газта на около 2000 оборота и празния ход нестабилен понякога. Аз предположих от какво е веднага,защото такива коли са минали преди 10 години стотици през ръцете ми.

Карахме до сервиза по баира и спряхме колата.Имах др. коли да правя.

Когато се захванах с нея ,включих на 4-та,наместих си ГМТ. по белега на маховика-дупката на скоростната кутия,свалих дистрибуторната капачка.Видях,че белега на основата на делкото /една резка е/ се разминава с центъра на палеца,който на белег на кутията сочи на 4-ти цилиндър на делкото да подава искра.СУПЕР ЕЛЕМЕНТАРНО! Делкото от основата с години не беше мърдано и трябваше да го кисна с нафта и проникващ спрей за да го мръдна.Мръднах го да дойде на белег и ТОВА Е. Колата заработи равномерно при задържане на 2000 оборота и празния ход заспа. Мръднах я в уличката на първа,втора и паркирах.

Като свалях дистрибуторната капачка за да видя къде сочи палеца спрямо белега на делкото видях,че капачката и палеца са супер стари и износени.Като измествам капачката на страни да погледна белега усещам ,че кабелите са супер стари и направо кокали. За това му звъннах и му предложих да ги сменим.

И това беше. НИЩО ДРУГО НЕ СЪМ ПРАВИЛ. Не ми е работа да ти проверявам всичко останало по колата,включително и как са ти зацепили другите майстори ремъка.Нали каза че там всичко с ремъка е наред на 100%. Питах те!!!!!!!!!!!!

Не обичам много много да карам клиентските коли,освен ако не се налага изрично.За това не съм карал твойта.

Но след като симптомите с които беше дошла се оправиха-НЕ ПРЕКЪСВА НА 2000 ОБОРОТА И НЕ ГАСНЕ НА ПРАЗЕН ХОД ,защо да я карам.

Добре приемаме,че не съм я карал и съм виновен.Ами като си забелязал нещо че не върви,върни се бе,обади се бе,не ядем хора.Това че си си решил,че това не е твоя сервиз и за това не си се върнал е твой избор...

Разбрахме ,че си недоволен.Съжелявам и се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чест ти прави,че поне се извини. Благодаря за което.
И аз се извинявам, че разбуних духовете. Извинявайте.
Пожелавам ви всичко най-добро. Живи и здрави да сте и само доволни клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде някакъв телефон?

Настана време за масла и филтри, а тук за няма и 2 месеца смених телефоните и картите(абонаментни планове, оператори) и не знам вече какво имам.

Може и на ЛС.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.