Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Günter Service Варна


Redline__

Recommended Posts

Здравейте, аз съм поредният колега от Ауди форума който се обръща за помощ към Günter Service! Смяната на тампони на носачите и ляв маншон беше извършена професионално и с рутина от Самуил и бат' Васката! За отбелязване е факта, че цената на ремонта излезе почти на полвина от тази обявена ми от Официален Ауди сервиз, без грам компромис с резервните части, даже напротив! Доволен съм не само от пложителната промяна в поведението на автомобила след тази интервенция, но най-вече от отношението към клиента! smile027

Просто няма такива печени майстори, изключитена рядкост в наши дни! Благодаря! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 492
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    85

  • martines -13

    11

  • BlackPearl

    9

  • masterOne

    9

Най-много писали в темата

Здравейте отново,

 

Дойде време пак да благодаря (със закъснение) за добре свършената работа на момчетата от Гюнтер сервиз! Посетих ги на два пъти от последния ми коментар:

 

1. Смяна на масло на скоростната кутия и смяна на спирачната течност. Направиха всичко необходимо да се смени цялата течност към всички спирачни апарати! Освен това, като им споделих за загубата на мощност, която на моменти изпитва колата, нагледно ми показаха какво представлява турбината и как се управляват лопатките от геометрията. Освен безплатните уроци, имат и "сервитьорка", която донесе кана студен айрян за всички :–). А и работеха на 15-ти август, официален празник на Варна и неработен ден тук. Между другото погледнаха и голфа на бащата на жена ми, модел 83-та година. Баща й щеше да пътува с още двама човека и малко дете към пловдивския край на другия ден, а колата изпускаше нафта от едно гумено маркуче и в купето не се траеше от миризмата на изгорял дизел. За 5 минути сложиха нещата по места и нафтата спря да олива мотора. Благодарности от цялото семейство също така.

 

2. Профилактика на турбината. Смениха геометрията, тъй като на моята имаше лопатки, които бяха силно деформирани. Много добре свършена работа, сега вече се радвам на пълната мощност на мотора и чувството е страхотно! :-)

 

И в този ред на мисли, наскоро братовчед ми ме запита за марка/модел кола... да му препоръчам според моето скромно мнение. Не се сдържах и му казах първо да си намери добри майстори в района и по това, кои марки/модели правят най-добре да избира колата. Варианта да си вземе шкода и да пътува до Варна също не е за изключване, все пак ей къде е Казанлък ;–).

 

Големи благодарности още веднъж за всичката работа! Карам колата съвсем спокойно, защото знам, че дори и да се появи проблем има кой да го реши, а това, което са пипали майсторите Сами и Васко е направено както трябва - "един път"! :–)

 

А преди зимата ще й слагаме втулки от пакета за лоши пътища, за да се повдигне малко предницата. Така че скоро, ще пиша отново... след като ги посетя пак. :–)

 

Поздрави и продължавайте с добрата работа все така момчета, имаме нужда от такива като вас!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изкажа и аз своите благодарности към Сами за перфектно направения ремап на фабията.

Не ме интересува колко коня е станала, само мога да кажа, че за мен сега е удоволствие да я карам(не че преди не беше). В момента на 5та набира като преди на 4та предавка. Доверих се изцяло на преценката на Сами, той я тества и настройва картите както си прецени и резултата е налице. Най-важното за мен е, че е ремапната супер сейфти за турбинката и останалите агрегати.

Ако някой си задава въпроса за разхода...ами не мога с точност да кажа, но на излизане от Варна я донапълних и за същите километри до Стара Загора стрелката на нивомера беше с два мм. повече отколкото когато пристигнах във Варна, а се старах да поддържам същата скорост като на отиване.Та за разхода времето ще покаже.

 

Да си жив и здрав Самуиле! Благодаря! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз пак да повторя,че чиптунинга се прави за да се повиши мощността,а не за да се постигне икономия.Няма как да се увеличи мощност,без да се увеличи и разхода.Перпето -мобиле още не е изобретено.Майсторлъка се състои в това да не се промени разхода след тунинга,когато колата се кара в средните режими на натоварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички още веднъж!

 

Повода да пиша отново по-темата е факта, че автомобила ми прекара 3 дни от миналата седмица в "бокса" на Гюнтер Сервиз където претърпя редица хардуерни модификаций последвани разбира се от ремап! \:D/

 

Още от вратата Самуил ме посрещна с това:

031822425-thumb.jpg?r=0

На въпроса ми относно естеството на хибрида Човека ми отговори само, че е същия като във (вече Екс) бегачката му! Повече въпроси просто бяха излишни!

 

Следвайки предварително изготвен идеен план за действие Сами и Бат'Васко запретнаха ръкави и се хвърлиха в боя с инатестата ми А3 2.0 tdi (бкд) quattro! smile096 Като първия ден се наложи да се разглоби почти всичко под колата, работата се оказа далеч по-трудоемка от това което очаквах, но връщане назад нямаше! Достъпа до турбото бе силно ограничен от някой непредвидени обстоятелства, но въпреки това интервенцията се овенча с успех в края на краищата! Измъчи се Бат'Васко да извади старата турбина докато аз помагах с гледане smile048 , а Сами беше офейкал да си поръчва новата бегачка! На другия ден как са завряли хибрида незнам но е било с някаква магия сигурно, знам само, че още след обеда Сами завъртя контактия ключ и новата "турбинка" засвири блаженно! smile021

Веднага след това стоковия интеркулер бе заменнен със S3-ков, а турбопътищата частично подменени със специално поръчани нови!

Ден трети бе най-валнуващия разбира се, за начало бе премахнат ЕГР и поставен на негово място нужният race pipe, като ненужните тръбички и самият охладител (на ЕГР) също бяха ампутирани! Наложи се кюмбето на катализатора да остане празно,след като не успях да убедя нито един от майсторите на аспуси (при които ходих) да ми изработи нужната "права" тръба под точния ъгал, без присъствието на автомобила на място! Покрай всичко друго, момента се оказа удобен за смяна на маслото на скоростната кутия, та и това мина по своя ред. Бат'Васко се погрижи за едни "сълзящи" маркучета към тандем помпата, както и една почти прерязана от вибрациййте алуминиева тръбичка по охлаждането, като всичко бе заменено с нови части специално поръчани два дни преди това!

След всичко това с ремап файла Сами вдъхна нова "душа" в подсиленото тяло на немската машина и настъпи часът на истината!

По-мое мнение тестовете бяха доста сериозни и показателни за това какво може и какво не може да понесе автомобила ми точно в този момент. Разликата във вървенето, а и цялостното поведение на колата бе коренно различно в позитивен план разбира се! Спокойно мога да кажа, че вървеше като подлудяла, а стрелката на оборотите просто не я бях виждал преди да прави подобни неща...И така докато не ми приплъзна съединителя на 2-3 пъти. След консултация с "Доктор" Сами, бе решено, че ще пожалим съединителя леко с цел да изкара още известно време преди да бъде сменен с подсилен! 10 минути по-късно Сами вече качваше новия файл! При последвалият тест всичко си беше както трябва и работата стана горе долу: "И вълка сит и агнето цяло"! Искам само да отбележа, че съединителя ми си беше пътник още преди засилването и бях подготвен за подобен развой на събитията. Драми не е имало от никакво естество от началото до края на проекта! Още от самото начало бях споменал на Сами, че не искам да стигаме до крайности и идеята е да се достигне надежна производителност без пушеци! И действително това е което получих като краен продукт! Умишлено не писах тук още същия ден, а пиша сега 1000км по-късно за да има по-голяма стойност огромната ми благодарност към него и Бат'Васко! smile126 Радвам се, че се доверих на правилните хора и беше удоволствие да си платя за нещо свършено не само с безкомпромистен професионализъм, но и със страст!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да кажа че съм изключително доволен от Günter Service Варна за това че ми оправиха колата "Шкода Фабиа 2 FL - 1.6 CR - 75 коня. Имах проблем с колата, започнаха да мигат подгревните свещи. Ходих в представителството на WV - хоби кар Русе, те ми направиха диагностика и ми казаха че имам грешка в дебитомера, но по думите на инж. Красимир Даков, проблемът не е в дебитомера, а е в АГР- клапана на колата, имали са такива случаи с WV kadi. Аз проверих този клапан колко струва - 680 лв. Но исках да се допитам и до Самуил, на когото имам доверие и той каза че може да се справи с проблема.След преглед на колата и настройки на компютъра (тук може Самуил да обясни) колата ми е здрава и аз сам спокоен! Радвам се ,че не се доверих на WV - хоби кар Русе, които щяха да ми сменят АГР-клапана и ефекта щеше да е нулев. Благодаря на Самуил и Васко за вниманието което ми обърнаха smile126 Бъдете живи и здрави и да помагате все така на колегите от форума! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, реших да споделя и моите впечатления от посещенията ми при Самуил и Васко. Причината беше тунинг на VW Tiguan, 2.0TDI, 4x4, DSG. Бях доста скептичен и не очаквах кой знае каква промяна при положение, че и не търсех максимална мощност, а по-скоро малко повече динамика при по-ниските предавки. Но резултата е уникален, не можах да си позная колата и определено съжелявам, че трябваше да чакам да мине гаранцията, за да се порадвам на колата си. 

И понеже бях толкова впечатлен от резултата, реших да измъча Самуил и с тунинг на Peugeot 4007, 2.2 HDI Aut. Е, след промяната вече мога да кажа, че карам кола - преди тунинга Пежото беше адски тромаво и мудно и го карах с нежелание. Сега се чудя, коя от двете да взема.

И още нещо - определено има и позитивна промяна в работата на двигателите и разхода на гориво.

Така че мога само да препоръчам посещение в сервиза на Самуил във Варна.

Поздрави,

Христо 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да драсна и аз няколко реда...Бях включен по между другото,тъй като се обадих почти в 59-тата минута,но въпреки всичко ми беше отделено достатъчно внимание! :cheers: Докато с Васко "биехме" прасета,Самуил свърши работата!Нещо все ми липсваше в динамиката при Скаута 2.0 TDI 140,сега вече има промяна и тя се усеща при по-високите обороти!Излишни звуци и изпушвания не се появиха,а колата си върви като "змей"! :D За разхода няколко думи само...разлика няма,поне аз не установих такава при яко "помпене" с леки съображения на Търговище и Шумен. :P  Плевен-Варна-Варна-Плевен-9.3л/100 по компютър,утре ще проверя колко е по колонка!

 

П.С.Благодаря за бързо и качествено свършената работа! :dance:  :champion:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

За пореден път, след посещението ми при Гюнтер сервиз, искам да изкажа задоволството си от добре свършената работа! Момчетата повдигнаха октавията с втулките (21мм.) от пакета за лоши пътища. Стана перфектно! Клиърънсът вече позволява колата да се експлоатира нормално в българската действителност...

Ето и няколко снимки след ъпгрейда:
https://plus.google.com/photos/104514725389381044728/albums/5949394223911198369?authkey=COu2rdmSg_K66AE

Продължавайте все така Сами и Васко!
Поздрави,
-Николай

 

Редактирано от Mishelle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица колата беше в сервиза - смяна на масло(двигател) и нови карета 4бр. Вече е тишина и комфорт. Е докато разберем от къде точно стържи и цъка голямо слушане беше (ушите ми пораснаха) :) . Важното е ,че вече е 6! Тази седмица закарах и на брат ми фабията 1.6TDI 75p.s. ,че и тя се беше поразболяла. Почнаха да светват лампа след лаппа, но след намесата на доктора всичко е ОК. AGR или дебитомер или нещо подобно забравих точно какво и имаше, Сами може да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица колата беше в сервиза - смяна на масло(двигател) и нови карета 4бр. Вече е тишина и комфорт. Е докато разберем от къде точно стържи и цъка голямо слушане беше (ушите ми пораснаха) :) . Важното е ,че вече е 6! Тази седмица закарах и на брат ми фабията 1.6TDI 75p.s. ,че и тя се беше поразболяла. Почнаха да светват лампа след лаппа, но след намесата на доктора всичко е ОК. AGR или дебитомер или нещо подобно забравих точно какво и имаше, Сами може да сподели.

сами моята същият проблем ли имаше  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та днес и аз повлекох крак,към Златните,че бе станало време за обслужване на фабийката.

Бърза и добра работа.След час,час и нещо летях обратно с нови масълца и филтърчета :D

За краткото ми посещение понаучих нещо,диагностицираха се един-два проблема и всичко бе на 6+...

Благодарско отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте и от мен, от скоро съм собственик на Октавия TDI  DSG благодарение на Сами и Васко, които направиха бърз и щателен оглед на колата преди да е купя, а след това и  пооправиха побългаряванията и нередностите с пълен професионализъм и педантност. След модифициране на компютъра, обслужване и доста игра с ръчната спирачка :) вече гори с 0.8 до 1л по- малко, върви прилично за 1.5 т кола  и тъй като ми е първият автомобил от групата на WV мога да кажа, че от лаик в тази сфера се превърнах в горд собственик защото имам зад гърба си професионализъм и коректно отношение от страна на Günter Service Варна.

 

Лек Ден на Всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица и аз се отбих за 1ви път при Васко и Сами за смяна на ангренаж.Останах с мн. добри впечатления, работят чисто и старателно, а и са разговорливи обясняват ти (не като повечето майстори да им вадиш думите с ченгел). Дано да продължават все така и темата да се увеличава все повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

аз отново имах вземане даване със Сами и Васко, разбира се даването беше от моя стана, а от тях вземането, ама 'КО да се прави  :D.Каручката въпреки малкото си километри, взе че съединителя сдаде багажа. Всеки ден по алея Яворов от кошарите до Подуяне (софиянци знаят за какво става на въпрос + шобьор милата ми съпруга) и его на - нов съединител. Още няколко дребни работи оправихме. Жалкото в цялата работа, е поне да се беше случило през лятото, да можехме да се попечем малко.. :beach_2: , ама на.

п.п Сами, Васко колата все едно е друга. Съединителя някак си ми се струва по-директен, имах чуството, че усещах всеки един елемен как се задвижва(може и да си въобразявам де). А и рипа повече като младо яре е, отървах един път педала и рипна яко.

 

п.п.п Благодаря и за all inclusive: каране до автогарата, посрещане на автогарата и т.н., абе всичко беше 6  :)

Редактирано от sii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Отново 6+ за Сами и Васко. Бързо и качествено ремонтче по окачването и малко лаф муабет. Браво Гюнтеровци!

Редактирано от frass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте съфорумци!

Макар,че хич не съм по писането ,се чуствам задължен да го направя по две причини:

Първата е,че искам сърдечно да благодаря на Самуил и Васко за разбирането,помощта и отлично свършената работа :eusa_clap:

Втората е, че искам да запозная и предупредя собственниците на автомобили с бензин.двигатели CDAA /CDAB с ангрен.верига за потенциалната опасност,която крият заради дефектни обтегачи на същата.Първите признаци са тракане/не много драстично /при студен старт в рамките на 30-60 сек ,придружени от неравномерен ход и леко тресене.Същите ги има но по-кратки и по-леки след 1-2-3 часов престой.Въпреки успокоителните думи на ЕТ и твърденията,че няма съответна сервизна акция и "няма място за паника",след зачестилите постове за прескочили вериги на този тип двигатели от немския и руски форум,реших да взема нещата в ръце,още по-вече ,че гаранцията изтече.

Осведомих се,че въпреки непризнаването официално на проблема,от VAG са работили доста усърдно по решаването му и в момента са на 4-та модификация на този обтегач,като са сменили и производителя. 

Оказа се,че е имало доста сериозна причина за притеснения,които при неглижиране на проблема могат да се изразят в разход от 2-3 хилки и трошене на нерви!

Останалото беше въпрос на договорка и добра работа но да оставим снимките,които Самуил ще пусне, да говорят сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обтегача блокира в някакво да кажем средно положение.Важно при поръчката на друг е да не се поръчва по номер на рама на автомобила,защото ще ви доставят същия.Трябва изрично да ги помолите за 3-тото поколение обтегач!Коренно различен е механизмът му за обтягане и заключване.

 

ТОВА Е ОРИГИНАЛНИЯ ПРОБЛЕМЕН ОБТЕГАЧ

032400657-big.jpg?r=0

 

032400656-big.jpg?r=0

 

ТОВА Е СЪСТОЯНИЕТО НА ОТПУСНАТОСТ,СЛЕД ПРЕСТОЙ ОТ 1 ВЕЧЕР! ТОВА Е ОТ СТРАНАТА НА ПЛЪЗГАЧА,НЕ ОТ СТРАНАТА НА ОБТЕГАЧА,БЕЗ ДА СЪМ ОБИРАЛ "КОРЕМА" ЗАВЪРТАЙКИ ВАЛА!

032400655-big.jpg?r=0

 

ТОВА Е НОВИЯТ МОДЕЛ ОБТЕГАЧ

032400658-big.jpg?r=0

 

032400659-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След 5 години и 145хил км колата ми ( фабиа 2 1.9тди) за първи път се счупи. Както си карах просто изгуби мощност изведнъж. Въпреки многото работа Сами веднага ме включи в графика за смяна на актуатор, почистване на геометрия, и по моя желание почистване на колектори и затапване на АГР. Както винаги съм доволен от работата на Сами и Васко. Мисля че колата е с една идея по пъргава след тези ремонти, може би само в ниските обороти е една идея по отзивчива, но може и да си въобразявам. Благодаря за професионализма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.