Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки октавия 2


maestroto

Recommended Posts

  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • баш майстора

    11

  • elmo

    9

  • maestroto

    9

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

Най-голям ефект до момента има, като сложа репелент против дъжд . В моя случай Turtle wax , върху стъклата. Тъпото е, че изкарва не повече от 2-3 месеца, в нашият мръсен и прашен въздух. 

Редактирано от Mupo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

За съжаление бяха 10 евро...

В понеделник скачам на тази

https://m.aliexpress.com/item/33010942364.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.33010942364&

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха тези. Позволявам си да ги нарека пълен боклук. За 6 месеца (не зимата, от април до октомври) заскърцаха и започнаха да мажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата на Валео от последния линк към Алито са ужасни и не ремонтно пригодни.

По-добре иди на бул.Възкресение 17 да ти сменят перата на оригиналните чистачки за почти същите пари ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има някаква драма с тези чистачки в Бг и у Али-то. Моите са още тези с които взех колата преди 2.5 години. Нямат грижа въобще. Жорката ми взе един комплект нови, е така - да имам, ама все не се наканих да ги сложа 3-4 месеца от както ги имам и си ги возя в багажника. Вероятно зимата ще ги сменя :) Слава Богу, че нямам вашите грижи. Или пък не съм взискателен толкова - знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз имам един бош аеро, взех си голфа с тях преди 2 години и половина, още са перфектни. Но пък струват към 60 кинта, което ги прави нерентабилни. 

По темата - моите Шампионки вече са година и четири месеца и засега държат. Не усещам нужда от смяна. 

Допълнително инфо - Swf вече са собственост на Валео, което поне за мен предполага снижаване на качеството до това на Валео. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2018 януари си взех от ЕТ чистачки за Рапид , но още първото пускане започнаха да подскачат по стъклото.

Уверих се , че рамената са успоредни на прозореца , междувременно смених перата на оригиналните чистачки с китайски (стана сполучливо) , но им нямам вяра на китайците било то и първо качество.

Взех та обърнах перата на новите рапидови чистаки и от тогава (повече от година) карам с тях - нито мажат , нито подскачат по стъклото.

П.П. Този номер не става на голите (тип Валео) чистачки с вграден спойлер в перото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги и аз съм в драмата с чистачките и мисля да си взема аеротуин ;) днес бях в порше софия юг и цената на 1K0955429B вече е 20лв за брой ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Аз също имам драма с чистачките на О2, но малко по сериозна! От няколко дни като пусна чистачките, независимо на коя степен на работа на лостчето, чистачките стигат до крайна горна/лява позиция много бавно. След това започват на пресекулки, тръгват и спират, докато се върнат в изходна позиция. 

Въпроса ми е къде да търся проблема - в ревизия и обслужване на моторчето, в механизма, по рамената или направо да търся ново моторче?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се "държаха" така от почти спекъл лостов механизъм .сваляне, почистване , смазване и сега са шест .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В крайна сметка се оказа, че механизма е счупен на 2 места. В понеделник чакам да пристигне "новия" и го слагам директно с моторчето.

Надявам се да нямам повече драми.

Редактирано от Lup40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.