Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки октавия 2


maestroto

Recommended Posts

Браво за сминките и подробното обяснение. Само да попитам дали съм разбрал правилно, ти си сменил цялото рамо не само перото на предните чистачки?

 

Да... точно така... търсих само перата, но не намерих никъде.... а опнеже трябва да пътувам нямах време да търся и времето като гледаш какво е навън. Иначе звънях в Порше питах там ... първо ми каза един, че имало само пера.... после след един ден звъня и ми викат оо няма пера.. само цели комплекти... после в магазин вносители на Bosch в Дружба 2 и там не бяха чували, аз вече писах по-нагоре в темата.....

 

Сега обаче имайки старите чистачки ще ги разглобя като остане време и ще видя с какви пера могат да се сменят .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • баш майстора

    11

  • elmo

    9

  • maestroto

    9

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

Приятел аз съм с комби и на скоро си взех задна чистачка с рамо , не само гумички от Аутоплюс за 18 лв , за сега съм много доволен. Ако това ти помогне имат доста магазини потърси си най-удобния за теб в интернета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел аз съм с комби и на скоро си взех задна чистачка с рамо , не само гумички от Аутоплюс за 18 лв , за сега съм много доволен. Ако това ти помогне имат доста магазини потърси си най-удобния за теб в интернета

 

Дай адрес и телеон за контакт на Аутоплюс за София да проверя какво е положението там, въпреки, че аз вече съм с нови чстачки и се надявам поне 2 годони да искарат smile091 , но бих проверил какво е положението за да имам резервен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай адрес и телеон за контакт на Аутоплюс за София да проверя какво е положението там

 

цък, оттам на Контакти и си ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пера има в Сакар Ауто (Порше Запад), двете предни излизат около 27лв.

В опаковката са с дължина 650 мм, режат се по размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Каталожен номер на пера без чистачки 1K0955429B

Цена в Порше София Изток 13.68лв за брой. Уловката е че се продава с два десни накрайника, Разглобяването винаги да се прави от дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каталожен номер на пера без чистачки 1K0955429B

Цена в Порше София Изток 13.68лв за брой.

Благодаря за полезната информация, успях вече да се възползвам от нея. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Такааааа... чистачки BOSCH ECO 60cm u 45cm, 8,5+7=15,5лв

Обаче има една забележка, не помня каква беше дължината на оригиналната дясна чистачка щото тая 45сантиметровата идва малко къса.

 

025567792.jpg?r=0

025567793.jpg?r=0

 

smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Преходника, който използвах при монтажа на тия "обикновените" чистачки на Bosch беше в комплект с няк'ви евтини "банани" (безраменни чистачки) купени за по 5лв парчето от ... не съм много сигурен, май беше от магазин ТЕМПО.

Трябва човек да си ги купи тия евтините "банани", които се разскърцват на втория месец и после си ползваш преходника за стандартната чистачка...

Прилепването е ОК, чува се леко свистене, когато са пуснати като караш със скорост над 80км/ч... но не мисля че е проблем.

post-3882-13845338501_thumb.jpg

post-3882-138453385021_thumb.jpg

post-3882-138453385023_thumb.jpg

post-3882-13845338503_thumb.jpg

post-3882-138453385037_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо ги правите тия гимнастики - нали ви писаха по - горе - купувате си само перата от Порше и си карате с фабричните рамена. Аз така карам вече 1 година - перфектни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо ги правите тия гимнастики - нали ви писаха по - горе - купувате си само перата от Порше и си карате с фабричните рамена. Аз така карам вече 1 година - перфектни са.

:smt017

Доста добър вариант е този и аз се възползвах от него. Само още не съм сменил самите пера smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Трябва ти дилър на някой от групата на VAG. И поръчваш по каталожния номер от по-горе.

 

Цените обаче в Порше са най-ниски, поне в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Купих перата от Автохит 2000, офицялен представител на VW. Цената им е 15 лв. бройката. Смених ги за 5 мин. и сега направо стрелят. smile152

Да видим колко ще изкарат сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Вдигам темата за да не отварям нова.

В момента има в шкода промоция -20% на консумативи  и съответно чистачки комплект са 61лв с ДДС. 

 

Аз съм още с оригиналните от както е купен автомобила и от лятото почнаха да мажат. Обиколих магазините и т.н. и цените са 40-80лв комплект на бош, чемпиън и т.н., китайските не съм ги гледал но са по 10-20лв комплект. Пера да сменям само се отказах - според мен в самото рамо има умора на материала (макар, че най вероятно със старите ще се пробвам и ще ги оставя за резервни). 

 

Днес си закупих въпросните оригинални от шкода и сега се надявам и те да изкарат 4-5 години :)

 

И между другото повечето маркови чистачки са с адаптори, което на мен лично не ми харесва. Някак си нямам доверие на тия пластмаски, които най вероятно са правени от регранулат и филър...

Редактирано от JIJOMAMA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, че бош имат чистачки за шкодата само с адаптери имат и без адаптери(както са оригиналните). Просто си има специфичен модел който не е широко разпорстарнен.

 

Модела е BOSCH Aerotwin 937S. В този комплект си вървят 2 броя чистачки за предното стъкло за шофьора 600mm и пасажерска 475mm

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BOSCH-Aerotwin-937S-Front-Screen-Flat-Windscreen-Wiper-Blades-/301011375975?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4615ad1767#ht_3404wt_1172

Редактирано от sauro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, повдигнах темата за информация, че в шкода има намаление и комплекта е 61лв за оригинални чистачки на шкода и промоцията е до събота. 

При условие, че старите са от 2008г и сега ги сменям то се надявам, че и новите ще изкарат толкова.

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, че бош имат чистачки за шкодата само с адаптери имат и без адаптери(както са оригиналните). Просто си има специфичен модел който не е широко разпорстарнен.

 

Модела е BOSCH Aerotwin 937S. В този комплект си вървят 2 броя чистачки за предното стъкло за шофьора 600mm и пасажерска 475mm

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BOSCH-Aerotwin-937S-Front-Screen-Flat-Windscreen-Wiper-Blades-/301011375975?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4615ad1767#ht_3404wt_1172

 

 

Bosch a936s - моите са такива - 35лв. Идеални са си, 1:1 са с оригинала.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bosch a936s - моите са такива - 35лв. Идеални са си, 1:1 са с оригинала.

 

Поздрави

 

Колега сподели от къде си ги взел. Аз Бош под 40лв комплект никъде не видях. А тези дето са без адаптер само в ebay и амазон ги видях за 15-25евро (не само бош) но с доставката цената се вдигаше много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели от къде си ги взел. Аз Бош под 40лв комплект никъде не видях. А тези дето са без адаптер само в ebay и амазон ги видях за 15-25евро (не само бош) но с доставката цената се вдигаше много.

Някъде по другите теми бях писал... Ауто 1 - от там са ми на мен. Цената е след 25% отстъпка. Мислех, че съм ги снимал... Малко по-късно ще кача снимки. За сега чистачкит са супер добре. В началото много лекичко проскърцваха - след няколко дни намаля скръцкането, вече въобще не скърцат.

На няколко месеца са в момента.

 

Поздрави

 

ПП: Обещаните снимки:

1. Оригиналните на 4 години изглеждат така:

20130924_115458.jpg

 

20130924_115532.jpg

 

20130924_115544.jpg

 

2. Новите изглеждат така:

20130925_185116.jpg

 

20130925_185129.jpg

 

20130925_185148.jpg

 

20130925_185154.jpg

 

 

Бяха си отделени вътре в легло от тънка пластмаса, облечени в найлонче. По перата имаха сложени предпазители, да не се мачкат. Аз при оригиналните не съм виждал такава опаковка :)  Работят си супер. Доволен съм аз.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.