Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки октавия 2


maestroto

Recommended Posts

  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • баш майстора

    11

  • elmo

    9

  • maestroto

    9

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

При мен на Фабията се оказа, че съм бил с по къса чистачка отзад.

Колега по назад препоръча https://www.autopower.bg

Много съм доволен, бях избрал някаква, но нямаха в наличност и ми предложиха на Бош, страхотно чисти. Досега съм си мислел, че имам чистачка отзад.

Вече ме е яд, че не взех и за отпред Бош. МутотойотО чистят добре, но с преходника стърчат грозно. Ще видим, колко ще изкарат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задните чистачки на октавия съвместими ли са за раличните модели?

На О2 са 16-инчови, демек 40 санта. Подозирам, че и на другите са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ако някой търси и му е на път, в бензиностанцията на Марешки има Мутритойо. Цена, независимо от размера - 3.80 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да приключим обзора на евтините алтернативи на "оригиналните" чистачки, това пристигна вчера от големия китайски брат. Като за малко над 6 лева и доставено до входната ми врата за по-малко от месец, мисля е доста добре. ;)

https://www.aliexpress.com/item/Rear-Windscreen-Wiper-Blades-For-SKODA-Octavia-Mk2-2004-2013-16-405mm/32829791550.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Mg4kHU

038393300-big.jpg038393301-big.jpg

Редактирано от баш майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах от същия сайт ,предни и задната чистачка,вече два месеца нямам никакви проблеми,никакво мазане или скърцане.Мисля че бяха 21лв всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Малко да посъживим темата.Моите чистачки в момента са на около 4 години по спомен бяха някаква серия на Valeo но дали от мръсотията мисля че бавно бавно сдават багажа и напоследък гледам и се двуомя между тези двете;

 

https://autopro.bg/chistachki-bosch-aerotwin-3-397-118-936-600mm-475mm-komplekt-2-broia-za-audi-a3

 

или

 

https://autopro.bg/chistachki-swf-600-475mm-119355

 

Някой ако може да изкаже мнение ще съм благодарен.

Да подчертая че нямам нищо общо с въпросния сайт просто цената е добра мисля

Редактирано от Speedster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От завода моята беше с SWF (Октавия 3).Сега карам с Бош Аеротуин.Оригинални, ако си купиш от Еуратек от магазина, пак са Бош.Според мен са еднакво добри и двете марки. А и цената е наистина добра.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези двете бих заложил на swf. Аз изкарах само една година с Valeo silentio extreme и не ги препоръчвам. Има и трети вариант - Champion. Аз от един месец съм с него и съм доволен, но ще видим в дългосрочен аспект как ще е.

Пояснение: аз съм с рамена и чистачки за октавия 2

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Ако мога и аз да използвам темата за проблем свързан с чистачките...

Става въпрос за Октавия 2 комби и задната ѝ чистачка. Когато я пусна започва да чисти, но в средната част на прозореца не чисти, почти няма контакт на чистачката със стъклото. Първо пръснах смазка малко по рамото и пружината, но нямаше ефект, смених и чистачката с нова, но пак нищо. 

Та въпроса ми е къде може да е проблема и да я накарам да чисти както трябва, защото при лек дъжд само маже и нищо не се вижда?

Благодаря предварително за инфото! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачката прилепва ли плътно до стъклото? Това с мазането ми звучи като рамото да не натиска достатъчно към стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех чистачки от Еуратек. По спомен - излязоха около 60лв. 

Четири години и половина по-късно чистят така, както чистеха в първия ден, в който ги сложих. Без никаква разлика.

Когато се амортизират - ще си взема пак оригинални. 

Ако някой има канал за по-евтини ОЕМ чистачки - да казва. Аз лично не бих си взел заместител... 

 

Малко да посъживим темата.Моите чистачки в момента са на около 4 години по спомен бяха някаква серия на Valeo но дали от мръсотията мисля че бавно бавно сдават багажа и напоследък гледам и се двуомя между тези двете;

 

https://autopro.bg/chistachki-bosch-aerotwin-3-397-118-936-600mm-475mm-komplekt-2-broia-za-audi-a3

 

или

 

https://autopro.bg/chistachki-swf-600-475mm-119355

 

Някой ако може да изкаже мнение ще съм благодарен.

Да подчертая че нямам нищо общо с въпросния сайт просто цената е добра мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачката прилепва ли плътно до стъклото? Това с мазането ми звучи като рамото да не натиска достатъчно към стъклото.

Да, оказа се рамото. Днес получих новото, което дойде комплект с нова чистачка и капаче, срещу 25 лв. Смених го и в момента чисти перфектно! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един излишен нов комплект Мититойо с размери като за Октавия 2, но са със стандартното захващане като за Октавия 1. Ако на някой с О1 са му за смяна и размера е същия да драсне едно лично, подарявам ги, че само ми се мотаят в багажника. По спомен са 60,5/49, но може и да бъркам.

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
На 18.11.2017 г. at 13:23, баш майстора написа:

Вчера мернах тези хубости в Хит - 4,99/бр. с ЦЕЛИ 10 адаптера. :crazy: Според "китаеца" ставали за 98% от автомобилите по света. ☀️

Днес ги боднах на шкодилака и на първо четене всичко е наред.

038342766-big.jpg?r=0

038342767-big.jpg?r=0

Днес ги смених, че почнаха яко да мажат. Като за две зими - доволно! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Някой от "клуба на знаещите" може ли да провери колко струва задната чистачка в Еуратек? Китайчето, което си купих преди около две години, започна да сдава багажа и се чудя дали да поръчвам ново или да се обърна към Фносителя...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, баш майстора написа:

Някой от "клуба на знаещите" може ли да провери колко струва задната чистачка в Еуратек? Китайчето, което си купих преди около две години, започна да сдава багажа и се чудя дали да поръчвам ново или да се обърна към Фносителя...?

 

 

13 лева беше преди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mupo написа:

Май месец, тази година, комплекта предни и задна чистачка, струваше 86лв., Надежда София 

Демек, чайната рулира! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.08.2019 г. at 23:09, баш майстора написа:

Демек, чайната рулира! ?

 

Преди 1 час, Mupo написа:

Ами чистят по-зле от старите, които бяха  Бош. 

Моите китайци не можаха и 1 година да изкарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.