Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки октавия 2


maestroto

Recommended Posts

Хахахаха... ти защото знаеш че съм по Надежда и директно ме пращаш на Илиенци.

И аз си го мислех дали да мина през някоя бензиностанция и да намеря някакви които пасват като накрайници за 5/10 лв. и да карам

но ми попадна тази тема и реших да се пробвам в нея с тия пера. В ЕТ ме отрязаха бил спрян от производство този артикул но

аз имам силното съмнение че искат просто да ми продадат чистачки за 70 кинта което няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • баш майстора

    11

  • elmo

    9

  • maestroto

    9

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

И аз ползвам тези споменати от Венци и наистина доста добре чистят. Даже тази година се захванах с едни стари оригинални чистачки, на които им прехвърлих перата от Mitutoyo-то. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха... ти защото знаеш че съм по Надежда и директно ме пращаш на Илиенци.

И аз си го мислех дали да мина през някоя бензиностанция и да намеря някакви които пасват като накрайници за 5/10 лв. и да карам

но ми попадна тази тема и реших да се пробвам в нея с тия пера. В ЕТ ме отрязаха бил спрян от производство този артикул но

аз имам силното съмнение че искат просто да ми продадат чистачки за 70 кинта което няма да стане.

 

Да, нали... На всичкото отгоре ти е на "100 метра" и се мотаеш още, значи... :D "Оригиналните" гуми последно бяха по 12.50лв и нямаше смисъл и тогава да ги продават, много-много... ;) С 300 зора и ако успееш да ги накараш да ти ги намерят в системата - или "нямаха", или нещо друго все имаше... Ама винаги имат от 77лв и от 109лв (мисля, че толкова струваха другите) /тия от 109лв очаквам да са със златна пластинка вътре /предполагам, че от 77лв са със сребърна/ и да чистят 10 години без проблеми, особено ако не ги пускаш много-много трябва да надживеят колата/   ;)

 

 

И аз ползвам тези споменати от Венци и наистина доста добре чистят. Даже тази година се захванах с едни стари оригинални чистачки, на които им прехвърлих перата от Mitutoyo-то. Поздрави!

 

Точно :D Който ме пита все "измитото-тойо" препоръчвам :D Какъвто съм педантичен, ако леко скръцне или почне да маже - кофата ми е много близко... пращам ги на почивка с еднопосочен билет.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз врътнах 3 години с чистачките от ЕТ. За сега проблем има само на едната ... оставя малка линия. Предполагам скоро ще заминат.

Бащата за сега е ОК с неговите 2 годишни пера от ПОРШЕ (около 25 лева двете май бяха).

 

Ако mitutoyo-то е ОК и излиза по 10 лв на година е по-добре от оригиналдъ от ЕТ, което в най-добрия ще го докара 20 лева на година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се тестват тези Mitutoyo явно. В събота докато тичам в северния парк ще се отклоня леко до Илиенци!

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните чистачки от ЕТ издържат много, стига естествено да не ги пускаш замръзнали и да не искаш да чистиш лед с тях.

Моите са на почти пет години и почти 80 хиляди километра и все още чистят перфектно, без никакъв звук. На едната служебна О2 ФЛ изкараха докато я продадохме - към 160 хилядарки. На другата изкараха около 100 000 и ги сменихме, но шофьора беше изключително прасе (да ме извиняват прасетата, обиждам ги, като го сравнявам с тях) и много пъти съм го гледал как стърже леда от челното стъкло с тях, щото го мързи говедото да вземе стъргалката за лед. Вторите, купувани от ЕТ изкараха доста по-малко, около 50 000, а с третия комплект я продадохме на 210 000, но вече мажеха страшно.

С Митутойо карах последните 20 000 на Фабията, след като оригиналните починаха геройски още на 40 000 км. Последваха кански мъки с проба-грешка с какви ли не боклуци, от които най-изявения боклук беше Валео, докато уцелих Митутойо. С такива съм на Ауриса и се държат много прилично вече повече от пет години, но тя и колата надали е минала повече от 20 000 километра от тогава).

Като гледам се налага мнението - след оригиналните минаваш на Митутойо. Ще ме извиняваш, Вуйче, но не се продават само в СТЦ Илиянци. Има ги и по повечето магазинчета за авточасти, като не се налага да ходиш на м@йната си, да плащаш паркинг и да те блъскат в кокалчетата виетнамци/китайци бутащи колички с чували, тъпкани с дрешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, Вуйко, аз хич по магазини за части не ходя (ура, ура, Благодаря на Господ!), а в СТЦ-то има еФтини риболовни глупости, пазарлък става с виетнамчетата и излизам на далавера с някоя блесна за лев-два, която на друго място е 8-10лв, а покрай нещо друго става истински пазар, и така... Последно, преди месец си взех един много як фенер с размерите на по-голяма химикалка с магнитче, независимо от размерите си хвърля доста далеч, има две секции, и беше цели 5лв.

 

Иии... Аз обикновено паркирам откъм трамваите или откъм пожарната и пердаша направо към централния вход през паркинга, където няма жив човек обикновено - и всичко ми е на купчинка... Освен, ако не се разхождаме с нарочна цел да убием два часа. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне два пъти в годината ходя за смяна на масло в ЕТ и винаги на второто влизане там сменам всички чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Реното на жена ми купих банани Bosch Aero Eco от Практикер преди 2 седмици. Бяха намалени на 10 лв бройката. Чистят добре. Не знам колко ще изкарат. Бях малко в шах от къде да купя чистачките, защото никога не ми се е налагало да пазарувам части/ консумативи за френска кола. Втори вариант ми беше Валео комплект за 44 лв.

Сега гледам, че същите чистачки на Бош са на промоция в Метро на по 11 лв за бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера мернах тези хубости в Хит - 4,99/бр. с ЦЕЛИ 10 адаптера. :crazy: Според "китаеца" ставали за 98% от автомобилите по света. :sunny: 

Днес ги боднах на шкодилака и на първо четене всичко е наред.

038342766-big.jpg?r=0

038342767-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай вашите коментари се спрях на Мутотойо, открих магазин и поръчах!

Нормални за 5лв, с всички преходници 8бр. 8лв, пристигнаха, изглеждат обещаващо!

Комплект чистачки за 80-100лв. ми идВа в повече, дори и на пияНото!

Задните на Фабията са странни чистачки, но ще търсим нещо компромисно по цена.

Не може нещо, което се сваля и краде за 3.456 секунди да е с тази цена, мое мнение...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си от Aliexpres двете прени и задната с оригиналното захващане без преходи за 22лв и съм мн доволен за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си от Aliexpres двете прени и задната с оригиналното захващане без преходи за 22лв и съм мн доволен за сега.

Дай линк колега, че моят бош изкара 2 год
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.aliexpress.com/s/item/32835984473.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.60c1d80bnh3wJN#autostayнемога да намеря линка от който поръчах но нещо от този род неше
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега самото захващане е странно, иначе аз си взех по спомон 13 или 14 инча пак от Мутотутифрути и свалих само перото и го прехвърлих на оригиналната. Според мен това е най-доброто което може да стане. Поздрави!

Покрай вашите коментари се спрях на Мутотойо, открих магазин и поръчах!

Нормални за 5лв, с всички преходници 8бр. 8лв, пристигнаха, изглеждат обещаващо!

Комплект чистачки за 80-100лв. ми идВа в повече, дори и на пияНото!

Задните на Фабията са странни чистачки, но ще търсим нещо компромисно по цена.

Не може нещо, което се сваля и краде за 3.456 секунди да е с тази цена, мое мнение...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се мъчих със задна чистачка да сменя само перото, но не посмях да напъна повече. Накрая завършва с пластмасови, нещо като тапа, стопер...

Мисля, че е направена така с умисъл. Да не се разглобява.

Реших да не напъвам повече и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно зора е само да се махнат тези стопери. Наистина първия път е тегаво изваждането. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купя ли нова задна, старата вече смело ще разглобя и разгледам, дори и да счупя нещо!

 

Досега намирам само комплекти предни и задни чистачки.

Ето, на някой може да е полезно:

https://www.aliexpress.com/cheap/cheap-skoda-fabia-rear-wiper-blade.html

Под 15$ няма да мине митница, защото за едни чистачки с неясно качество не ми плаща още 20-25лв мита и такси.

Ако намеря само задна, ще поръчам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.aliexpress.com/item/Misima-Windshield-Windscreen-Wiper-Blades-Set-For-Skoda-Octavia-MK2-2004-2013-Front-Rear-Window-Wiper/32817793660.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.AKRPPPаз си купих тези (намерих вече линка) но мисля че ми излезнаха близо 21лв,за сега нямам никакви оплаквания от 2 месеца ги ползвам за напред незнам как ще са,но преди 7 месеца купих купих 2 предни дясната Митотою за 6лв а лявата нз точно каква беше но струваше 17лв.Още след 2 месеца и започнаха да мажат и двете сякъш бяха еднакви,макар на предната ми кола да карах само с Митотою ио сменях комплект веднъж годишно за по 10лв реших да пробвам тези от Алито и сега ще ги тестваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задна чистачка има в ЕлитКар на БОШ.Купувал съм от там и не беше скъпа,15лв.

Благодаря! Но, не успях да се възползвам от магазина им.Намерих тези и поръчах задна чистачка за 12лв.https://www.autopower.bg Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера мернах тези хубости в Хит - 4,99/бр. с ЦЕЛИ 10 адаптера. :crazy:

Мерси за инфото, точно това ми трябва. От както имам колата все проблеми със захващането имам на чистачките. Това което стоеше на рамото беше супер ръждясало и се махна заедно със старите чистачки, толкова беше клеясало там всичко. От тогава не мога да си намеря някакво нормално захващане за чистачките и какви ли не проспособления съм слагал. Дано някой от тези 10 адаптера стане, ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си и аз от тези. Както казваш адаптера пасна. Лошото е че е само за такива чистачки. Не мога да ползвам адаптера за друга марка чистачки. Може би ще режа и преправям адаптера като заминат тези

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.