Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки октавия 2


maestroto

Recommended Posts

Не знам дали е късно. Но моето мнение за чистачките от ЕТ е добро - взех си задни от там. Преди 1.5 г. си взех предни от тези другите вносители, но вече започнаха да се чуват е вярно струваха 30 лв. Запазих си старите и мисля да пробвам услугите на един човек, който сменя само перата и идва на място. Цената е 20-30 лв. Перата са Valeo. 

Редактирано от Deyan.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • баш майстора

    11

  • elmo

    9

  • maestroto

    9

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

Колега shaft, как се представят година по късно "новите" чистачки? Като цяло отзивите от Бош напоследък не са много добри, но тия са 1:1 с оригиналните, а цената им е колкото на оригинални пера? На мен ми трябват за служебното Кади и мисля да пробвам само с пера, ако не съм доволен ще взема оригинални или Бош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв е размерът на задната чистачка на O2 комби и как по-дяволите се сваля ?

 

ПП>> BOSCH aerotwin за 30-тина кинти бях купувал преди време от ebay и не останах доволен. Изкараха година макс, не скърцаха, но спряха да чистят.

В момента съм с оригинални от ЕТ закупени за 61 лева преди месец, че никъде не намерих само пера ... моля кажете от къде ги купувате вие, за да ги подменя на старите, а и на задната, че и тя е зле вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам пълно инфо - чистят добре, бих казал, че не образуват ”амеби” по стъклото. Скърцат пренебрежимо малко при по-сухо стъкло, когато е мокро се хлъзгат перфектно.

 

Спрямо оригиналните, които имах са 1:1 на вид и работят 80-85% като тях - имам предвид, заслужават си 35 лв, не повече (например както са пуснати на по 49лв - ако са на тази цена по-добре оригинални, главно заради проскърцването отвреме-навреме).

 

Ако трябва пак да купя, ще са същите. Аз съм доволен от чистачките - супер са.

 

Относно перата - от Порше или Юнитрейд SSM. По 12-тина лева бяха преди, сега не знам по колко са и дали още ги има (би трябвало да ги има).

 

Поздрави

 

ПП: Полезна тема от братовчедите:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=314622&start=15

 

Това е номерът на перата само /гумата на чистачката/: 1K0 955 429 B

 

Ето и от нашия форум:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/32209-пера-за-чистачки-има-ли-отделно-някъде/

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора! Вече съм решил да взема пера и ако не ми хареса резултата ще си поръчам оригинални. Много е полезно, че е даден номера и щом се предлагат като оригинална част, трябва да са на ниво.

Относно задната чистачка за комби - не може да се сменя само перото - най-добре нова от ЕТ - имаше някъде специална тема за задната чистачка.

Много полезно против скърцане и замазване е някой от препаратите rain repellent - много по рядко ще използвате и купувате чистачки! Аз 2-3 пъти в годината минавам стъклото и дори мухите не се лепят толкова и се махат по лесно. Аз от 4-5 г го използвам и като карам кола, която няма ми е много гадно, дори да е с чисто нови оригинални чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце за rein repellent препаратите. Аз ползвам на Turtle и съм доволен.

Относно чистачките. Аз си купих само пера от Аутотрейд, мисля че бяха за 13 и нещо едното. Нямах каталожен номер тогава, но служителката беше учтива и ми помогна. 

Във всеки комплект има едно достатъчно дълго перо и две еднакви капачета. Като сваляте старите, внимавайте кое точно махате.

За една година, никакви признаци на износване. Колата е уличница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте,

Някакви впечатления от чистачките имате ли?

Доколкото разбирам май е най-добре от ЕТ да се вземат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм от Ауто+, Bosch Aero Twin. По спомени бяха 30 -тина лева с отстъпката. Супер доволен съм от тях вече година. В ЕТ по спомени преди година бяха около 65 лева, комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на ЕТ цената на перата е 13,36 лв в момента (предполагам за 1 бр.).

В темата има парт номер на перата, но не видях номер на целите чистачки. На сайта на ЕТ излизат доста номера като напиша "чистачки".

 

Има ли разлика в чистачките на О2 преди и след фейслифта? Мисля да сменям комплект предни + задна, че вече не чистят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сигурно гледам друг сайт нещо не ги виждам тези пера. Аз мойте ги взех от Порше, само пера и задна чистачка, мисля, че съм писал из темите за колко, но нямам спомен. 2 пъти са сменяни за 5 години в момента са си идеални няма шумове и си чистят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на ЕТ цената на перата е 13,36 лв в момента (предполагам за 1 бр.).

В темата има парт номер на перата, но не видях номер на целите чистачки. На сайта на ЕТ излизат доста номера като напиша "чистачки".

 

Има ли разлика в чистачките на О2 преди и след фейслифта? Мисля да сменям комплект предни + задна, че вече не чистят добре.

Това са чистачките 1Z1998001 (предни комплект)

 

Но по евтино излизат бош, а чистачките са същите. 

 

другия вариант е да се потърсят чистачки за голф или туаран те са същите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В крайна сметка си взех чистачки Valeo от едно магазинче, че ми беше наблизо. Комплект предни чистачки са 44 лв, задната е 17 лв. Опаковката на предните чистачки беше Valeo, но на чистачките пише SWF. Ще видим като почнат пак дъждовете как ще се представят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз понеже вече минах през - оригиналните дето си дойде с тях колата от Италия, Валео и сега бош от БГ магазини.. Мнението ми е - всички са ОК до първия лед който остържеш. Оригиналните като че ли остъргаха 2-3 пъти преди да се прецакат, нашенските буквално на първия път и после пускат линии при миене.

 

Номера е явно, човек редовно да обработва стъклото с ония препарати... дето са за тая работа де, имаше май писано във форума. Като дойде от Италия колата, явно я бяха мазали, щото в слаб дъжд, даже чистачки не пусках, водата сама си бягаше. Мисля да се огледам за нещо такова.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките не са направени да стържеш леда от стъклото зимата, така че е нормално да се прецакват. Винаги съм се "възхищавал" на хората дето зимата ги мързи да стържат лед, пускат чистачките и се надяват да им изчистят предното стъкло (най-вероятно нямат или не им се дават пари за размразяващи препарати).

Случва се да се натрупа лед по чистачките и по време на снеговалеж, но тогава мисля, че не е чак толкова вредно за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, зимата пръскам стъклата със спрей против замръзване и само свалям колкото мога сняг от тях и повдигам чистачките за да се уверя, че не са залепнали.

Никога ледът не го махам с чистачките ако го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз не го правя нарочно. Просто забравям включени чистачките вечерта и на сутринта става мазало. Няма да седна да ги оплаквам я, на пролет нови и те така.

Просто исках да кажа, че Валео, Бош или "оригинални" - все тая.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От две седмици съм с тези  http://www.kastrade.bg/products/alca-wipers/hybrid.html?и за сега съм доволен.Купих ги от магазинчето на Петрол,бяха на промоция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като я взех преди две години мойта, заедно с обслужването смених и чистачките. Сложих Valeo (по спомен мисля, че ми излязоха около 60лв с 30% отстъпка, но не ми се рови за бележки, може и да бъркам). До сега никакви проблеми с тях, пера не съм сменпл. Единствено задната поняко задира леко, но е така откакто съм я купил и не съм се занимавал с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След около месец ползване, новите чистачки Valeo/SWF започнаха да оставят тънки черти по стъклото. Предполагам, че до пролетта ще са за смяна отново :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици и аз бях пред избор на чистачки, защото оригиналните (6 годишни) започнаха да мажат. След прочитане на 2-3 теми и сравнение на цените си взех оригинални от ЕТ.  Предния комплект струваше около 65лв, а задната 20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Бащата ми поръча да му взема чистачки. Минах през Порше и ми предложиха въпросните пера, оригинален консуматив с ваг номер и тн. Смяната отнема точно 3 мин plug&play. Цената е два пъти под тази на цели чистачки в ЕТ. Моите са на 1 г от там, ще видим сега кое колко време ще изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Само оригиналните ли позволяват смяна на перата или на всички марки може да се сменят.

Как да ги позная дали са оригинални, имат надпис Champion, поради което мисля че не са оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Отново по темата, дали някой е купувал скоро пера за чистачки комплект?

Стигнах до положението в което не ми харесва как чистят оригиналните.

Редактирано от el_niqui
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Илиянци за по 5лв работят около година-година и половина без проблеми. Аз лично чистачки отново за над 30лв не бих пазарувал, честно казано... :) Тези не скърцат, чистят перфектно и за 10лв/година ще ги сменям всяка година за елементарен кеф. ;)

 

Много мразя чистачките да скърцат и да мажат и не ги търпя повече от 2-3 дни такива, докато намеря време да отида да си купя други. 

 

Не бих си купил за 77лв (горе-долу за толкова пари някъде ми прпедлагаха в ЕТ преди две години). Преди време бях купувал уж истински Bosch AeroTwin за около 30-35лв двете и не караха на половина на оригиналните, с които дойде колата.

 

Последно, когато купувах скъпи, заложих на Valeo (към 38-40лв дадох) и ги хвърлих много бързо - за няколко месеца някъде, защото почнаха да правят "амеби" по стъклото и не чистеха. Тогава ме светнаха за тези по 5-4лв от "Световният търговски център - Илиянци", че не мажат и не скърцат.

 

Говоря за Mitutoyo:

HTB1DeDpXXXXXXXxfpXXq6xXFXXXx.jpg

 

Имат си адаптер и стават и за Шкодите.

 

На джипката съм с този модел точно, на около 1 година и половина са - последно преди два месеца бяхме по Илиянци и видях някакви "хибрид" - нещо средно между "бананки" и "стандартните" - обаче не ми стискаше да ги пробвам :) Бяха по 7лв или 9лв бройката.

 

Говоря за подобен модел, визуално изглеждаха така:

hybridc18_slider.jpg

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.