Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки октавия 2


maestroto

Recommended Posts

Колеги от къде и какви чистачки ще ми препоръчате, че на Октавията, която взех преди седмица старите оригинални мажат доста...и вчера на дъжда като пътувах много кофти.

От ЕТ ли да търся или от другаде и какво ще препоръчате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • баш майстора

    11

  • elmo

    9

  • maestroto

    9

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

От Автотрейд може да се купят само перата, едното е към 13-14 лева, лесно се сменят. Вървят комплект с два пластмасови ограничители, които не са ляв и десен, а са два различни размера само леви (или десни не помня точно) т.е. трябва да внимаваш да извадиш старото перо от тази страна на чистачката за която имаш ограничител, че лесно се чупят старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Автотрейд може да се купят само перата, едното е към 13-14 лева, лесно се сменят. Вървят комплект с два пластмасови ограничители, които не са ляв и десен, а са два различни размера само леви (или десни не помня точно) т.е. трябва да внимаваш да извадиш старото перо от тази страна на чистачката за която имаш ограничител, че лесно се чупят старите.

А адрес можеш ли да мидщ дадеш от където да си купя? има ли различни видове и марки или за октавията са само едни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Автотрейд са дилър на Фолксваген, а перата които взех са оригинална част за Голф 5 мисля и за някои от Пасатите, по ЕТКА провериха дали стават и за Октавия и станаха. Адрес не мога да ти дам, от Варна съм.

 

пс абе имаше една тема във форума от преди 3-4 месеца за чистачки, колегите бяха дали доста предложения, ама нещо не работи търсачката и не мога да я намеря; бяха намерили от някъде евтини Бош аеротуин (като нашите на октавиите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето я темата:

viewtopic.php?f=46&t=20609

ако са ти добри гумените рамена на чистачките (между другото и тях ги продават отделно) мисля че варианта с перата е най-добър. Вече 8-9 месеца съм с с такива, все още няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Бош Аеротуин от Киров с прилична отстъпка ми се вързаха към 50лв. Доволен съм много!

 

Нали си светнат как да си "извикаш" чистачките за смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е точното място някои да обясни как се сменят тези пера, че аз вчера човърках задната чистачка и не успях да го измъдря как да стане. За предните още не съм се пробвал, но ще е супер ако и за тях имаме напътствия.

smile027 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е точното място някои да обясни как се сменят тези пера, че аз вчера човърках задната чистачка и не успях да го измъдря как да стане. За предните още не съм се пробвал, но ще е супер ако и за тях имаме напътствия.

smile027 :)

 

Elmo Точно мислех да пиша ново мнение и молба, да обяснят тези който вече са меняли как точно се свалят тези "тапички" така че да не се счупят.

Преди малко звънях във Порше, който са горе на околовръстното, но тези до Младостите, не до Овча купел... и от там ми казаха, че имат пера за Октавията - 15 лв., но са без тези тапички накрая.

Затова ще е много хубаво да обясни някой как точно се свалят старите, че да не ги счупя защото няма да имам с какво да ги сменя.

 

 

П.С. Ти от къде си взел и какви чистачки за твоята ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук, предпоследното мнение в темата, колега от пежо клуба е пуснал снимки на процедурата:

Bosch air twin или оригинални чистачки ---> Пежо клуб България

 

Други снимки не открих в нета. Надявам се да е било полезно :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук, предпоследното мнение в темата, колега от пежо клуба е пуснал снимки на процедурата:

Bosch air twin или оригинални чистачки ---> Пежо клуб България

 

Други снимки не открих в нета. Надявам се да е било полезно :)

 

Поздрави

 

Струва ми се, че добре е обяснено и ще свърши работа... и както е тръгнало мисля, че съвсем скоро ще разбера smile092

Ще пиша като има някакъв резултат.. дано да е положителен, че иначе 60 лв мисля е само едната чистачка цялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Elmo Точно мислех да пиша ново мнение и молба, да обяснят тези който вече са меняли как точно се свалят тези "тапички" така че да не се счупят.

Преди малко звънях във Порше, който са горе на околовръстното, но тези до Младостите, не до Овча купел... и от там ми казаха, че имат пера за Октавията - 15 лв., но са без тези тапички накрая.

Затова ще е много хубаво да обясни някой как точно се свалят старите, че да не ги счупя защото няма да имам с какво да ги сменя.

 

 

П.С. Ти от къде си взел и какви чистачки за твоята ?

 

Предполагам, че моите са оригинални, колата я купих от ЕТ на 3 години и немога да съм сигурен в това. Задната скърца доста и си замазва яко а предните и те почнаха да замазват повече от колкото да чистят и те ще се сменят. Само да избера какви да са като марка и от къде да се вземат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука се беше заформила една дискусия по темата:

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=20609&p=230913&hilit=%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8#p230913

аз съм за Champion-a...

Тия TRICO, Които ми докараха от Аглия за 30кинта двете, хич не ме кефят... много бързо се прецакаха :( ...

А относно смяната на перата... трябва да сте въоръжени с нерви, търпение, широка отвертка и... късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните ми чистачки изкараха 5год.Затова си взех пак такива от ЕТ.Мисля че бяха около 70лв.Всеки си преценява за себе си,но винаги евтиното излиза по-скъпо! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...винаги евтиното излиза по-скъпо! smile049

Абсолютно вярно. :smt017

И моите изкараха 4 и половина години преди да почнат да мажат. При положение че гумените рамена изглеждаха в добро здраве реших да прежаля 26 лева и да експериментирам колко ще изкарат с тези пера, ако не стават купувам нови цели чистачки. Вече мина повече от половин година (включително зимата) и не са мръднали. Според мен в случая има смисъл да се спести някои лев,а и перата са си оригинална част с ВАГ каталожен номер, пише си на етикета ФВ Ауди Сеат Шкода, дано изкарат някоя друга година.

@ elmo , аз нямам задна чистачка и не знам със сигурност, но колегата esto ми беше казвал че при задните не може да се сменя перото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя оригиналния BOSCH падна в бой за свободата още на втората година..., като почна да маже много зверски (нощно каране на дъжд с насрещно движение -> екстремно преживяване)...

Или вашите критерии за мазане са по-ниски от моите или си държите колите в гараж през светлата част на деня :-k

Така че за мен... "купи си оригиналното, щото е най добро"... няма да дойде на дневен ред...

На всичкото отгоре аз искам да си направя даунгрейд (разбирайте - обратното на ъпгрейд) и да си сложа такива рамена, на които да могат да се слагат от стария тип чистачки... щото за мен тия безраменните, "банани" или там както и да се наричат... не си струват парите (двойно по-висока цена [-X )

 

P.S. съжалявам ако се повтарям с мненията си от другата тема :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес говорих със тези от Порше, който са на околовръсното до Младост и от там ми заявиха, че нямат само пера за Октавия 2 и само цели чистачки и то с поръчка...

После ходих до Дружба 2 където е магазина на вносителя на BOSCH... от там ми казаха, че за октавия никога не са имали... . smile150 , но според мен онзи в магазина в Дружба нямаше идея за какво сава въпрос изобщо. Жалкото е, че не е само там, а на много места е така... но както и да е де :)

 

 

Накрая прибирайки се към офиса минах покрай магазина на Шкода на бул. Васил Левски (сточна гара) защото ми е на път и там намерих - BOSCH - комплетк, че даже и чистачка за задното стъкло. Шефа ми направи и лека отстъпка и направо взех комплект предни чистачки + задна ... и довечера ще монтирам. Дано издържът повечко време... но се оказа, че само пера да се намерят е трудна работа поне за мен като нов член и първите ми опити в търсене на части за новата Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях днес до ЕТ и си взех перо за задната чистачка - 16,50 лв питах изрично само перото ли се сменя и ми казаха да. Предните бяха 70лв. отново само пера.

maestroto като смениш задната направи малко снимки как се случва това (няма да е зле и за предните ако има ще е полезно за мен поне), че да не изпочупя нещо докато се пробвам. Колко ти излезе комплекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях днес до ЕТ и си взех перо за задната чистачка - 16,50 лв питах изрично само перото ли се сменя и ми казаха да. Предните бяха 70лв. отново само пера.

maestroto като смениш задната направи малко снимки как се случва това (няма да е зле и за предните ако има ще е полезно за мен поне), че да не изпочупя нещо докато се пробвам. Колко ти излезе комплекта?

 

Ами да ти кажа на мен от ЕТ ми казаха, че не продават само пера, а цялата чистачка.. тя е пак гъвкъва, но си има перо + едно пластмасово тяло. Така са и тези от магазина на Васил Левски - Цял комплетк, не само перата. Иначе задната която ми продадоха от същия магазин вече там е само перо което има една щипчица в средата и се закрепя за нея.

 

И на мен не ми е много ясно как точно ще ги сменя, но ще снимам задължително и ще кача снимки. Аз ги взех чистачките с 10 % отстъпка като цената на комплекта без отстъпката е 79 лв, а на задната 19 лв. - BOSCH.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се поправя може да се каже, че задната чистачка е цялата не е само перо, видях го преди 5 мин. Смяната е доста лесна има едно пластма която е точно на рамото и се дърпа в обратна посока на поставянето за да освободи чопа. Нямах фотоапарат на лесно ако има желаещи ще направя снимки довечера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За комби става въпрос, то перо си има естествено, но така и не разбрах дали се маха само то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах на nopain направих няколко снимки докато сменях чистачките и ще ги споделя с Вас въпреки, че самата смяна на комплект нови чистачки ( не демонтиране и монтиране само на нови пера(гумички) ) е доста елементарна и става за 5 минути. Въпреки това аз не го бях правил с такъв тип чистачки и кола и ми отне малко време да видя как точно се вдигат чистачките в позиция за смяна и как се свалят старите така, че да не се счупи нещо. Та затова реших да го споделя и с други "новобранци" на който може да е от помощ.

 

Ето как става смяната на предни чистачки стъпка по стъпка заедно със снимки.

 

1. Давате на контакт и връщате ключа обратно, но БЕЗ да го изваждате!

 

2. Натискате лостчето за чистачките надолу (интервал) и те застават на 90 градуса.

SmqnaChistachkiOktavia-1.jpg

SmqnaChistachkiOktavia-2.jpg

 

3. Отлепяте леко от стъклото цялата чистачка и рамото и завъртате перото обратно на часовниковата стрелка на 90 градуса ъгъл.

SmqnaChistachkiOktavia-3.jpg,

SmqnaChistachkiOktavia-4.jpg

 

4. След това издърпвате цялата чистачка към вас като с пръст подпирате самото рамо в обратна посока на дърпането.

SmqnaChistachkiOktavia-5.jpg

 

*Ето така изглежда рамото без чистачка на него.

SmqnaChistachkiOktavia-6.jpg

 

5. След това поставяте новата чистачка и изпълнявате стъпките от начало в обратен ред!

*След като сложите новите чистачки давате на контакт и натискате още веднъж лостчето надолу за да се приберат в нормално положение.

 

 

 

 

Ето как става смяната на задната чистачка стъпка по стъпка заедно със снимки.

*Обяснявам как се сменя ако вече сте махнали старата чистачка, а махането е в същите стъпки, но в обратен ред

 

1. Отлепяте и повдигате рамото на чистачката от стъклото.

SmqnaChistachkiOktavia-7.jpg

 

2. Поставяте новата чистачка с отвора към жлеба на рамото

SmqnaChistachkiOktavia-8.jpg

 

3. След това с пръст бутате надясно капачето, което блокира чистачката и я захваща към рамото и сте готови.

SmqnaChistachkiOktavia-9.jpg

 

smile159

 

 

Надявам се да съм бил или да бъда полезен на някой, въпреки, че направиш ли го веднъж след това изглежда и е много елементарно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за сминките и подробното обяснение. Само да попитам дали съм разбрал правилно, ти си сменил цялото рамо не само перото на предните чистачки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.