Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1.8 TSI


padrino

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Получавам различна информация и бих искал да попитам... може ли да се газифицира този двигател? Но въпроса ми е, дали това е възможно без бъдещи проблеми с колата.

Благодаря предварително за мненията

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро не, поне според мен. Тук предлагат: http://www.brc.hit.bg/gasinj.htm

http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=2687723

One needs a system that will dual-fuel both petrol and lpg simulaneously. So the system runs 75% lpg and 25% unleaded. Great saving are quickly realised.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея газификацията колега. Аз съм с 1.8Т старата октавия с газов инжекцион, така си е взех, и само проблеми имам с бензиновата система, та чак се замислям вече да я продавам. Газифицират се по-прости двигатели- с 8 клапана или пък моноинжекций и карборатори без проблем, но за по сложните мотори вече се убеждавам, че не е добра идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Стига да попаднеш на майстор, който знае какво да прави.

Придния ми автомобил имаше ремонти всеки месец и по газовата, докато този същия автомобил, същата марка, същия модел, отново комби дори освен една помпа на съединителя друго не помня да съм сменял, по газовата нищо.

 

При наистина новите двигатели до колкото знам от всеки 4 оборота на двигателя се пускат 3 оборота на газ и 1 на бензин за да не се скапат дюзите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

Здравейте колеги,

Нов съм във форума.

Насочил съм се към закупуване на Skoda Octavia комби 1.8 TSI, 2010 г., Бензин, 160 к.с.

Не се интересувам от дизели.

Разгледах различна информация за газифицирането на тези двигатели, и повечето коментари са на привърженици на дизела.

Въпросите ми са насочени, към хора с опит с този двигател на газ или сервизи, които са запознати с последствията от слагането на газ на този двигател.

Има ли някой който кара такъв двигател на газ?

Какви са опциите за газова уредба, какви проблеми може да се очакват, какъв разход дава, колко излиза поддръжката, може ли да ми препоръчате в гр. София сервизи за газови, с компетентни служители, запознати с тези двигатели?

От информацията, с която разполагам до момента - 2000 лв с монтажа и гори до 30% бензин.

 

Ще съм благодарен на всички, които могат да се включат тези дни, понеже съм набелязал няколко коли и ще ходя да ги видя тези дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди разхода за “газовото” се бъркаш (много е вероятно) бая дълбоко, за да смениш карантията на двигателя...за съжаление. Има теми за този двигател със снимки и мисля цифри. Има и шанс да е минала ревизия по гаранция колата, но...в повечето случай - не е! Прочети темите тук, разгледай и за още инфо в нет-а и чак тогава решавай за този двигател. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, според тази информация, излиза че цялата генерацията бензинови двигатели от 2005 до 2011 на VAG групата са проблемни, а и не стават за газ.

В този случай може ли някой да ме насочи какво да взема от 2009 с надежден бензинов двигател, който да търпи газ. Готов съм да инвестирам 2000 за газ, но не и да дам 4-5000 за ремонт на двигател. За дизел въобще не ми се мисли, просто не ги харесвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжалени, аз поне, нямам идея. Вероятно 1.6, но по-добре останалите колеги да изкажат мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги.

Молбата ми е да споделите опит ако някой е слагал газ на този мотор. Моят е СDAA. Прочетох всичко, което успях да открия в нета. Исками се някой собственик лично да споделя. Благодаря!
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.