Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни тонколони за Fabia 2


engdante

Recommended Posts

След допълнително изследване ще се окаже, че имам задни колони, но са само за бас. По някаква причина има разделяне на каналите още от радиото (DANCE). Като усилвам нивото на бас-а от настройките на радиото и отзад бумтенето се усилва. Някой може ли да препоръча специалист който да се оправи с този проблем, т.е. да се монтират трилентови колони отпред и отзад? Дори и съвет (технически грамотен съм) ще ми е от полза, тъй като преди да разбера положението с колоните бях решил да си окабеля сам задните врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невъзможно ми се струва това, което пишеш. Намери в менюто Fader и завърти до край към задните колони, така най-лесно ще разбереш дали имаш отзад колони. Относно специалист - аз съм страшно доволен от МАК-06. Намират се на кръстовището на България и Каблешков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Fader от менюто беше първото което направих. По-горе съм писал, че настройвам баланса отпред/отзад от менюто на радиото, точно това имах предвид тогава. Не мога да си го обясня по друг начин, защото определено отзад не се чува нищо освен бумтене. Ще отида при някой специалист и после ще пиша какво е положението. В краен случай ще ги питам и в Еуратек, но не вярвам някой там да е запознат в такива детайли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За амбиенте задни колони се поръчват допълнително, ако не си поръчвал не би трябвало да имаш.

Потвърждавам. limdul, ако си ниво на оборудване Амбиенте, отзад не само колони, ми и кабели не би трябвало да имаш пуснати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в Еуратек и всичко стана ясно. За Фабия, която е Амбиенте, няма задни колони и окабеляване до задните врати. Има системи които действително са с по две колонки на високи средни и ниски, но такива се монтират само на Октавия. Така че, намерил съм схема на куплунга на радиото и ще си прокарам кабели и монтирам колонки. Някой ако знае как се свалят корите на задните врати без да се изпочупат щипките нека пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един специален инструмент.Изглежда като кози крак,но от пластмаса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Iavkata,

какъв модел колони ти сложиха на задните врати, че така по-лесно ще се ориентирам за моята количка. И аз смята да сложа, после ще помисля за смяна на предните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iavkata,

какъв модел колони ти сложиха на задните врати, че така по-лесно ще се ориентирам за моята количка. И аз смята да сложа, после ще помисля за смяна на предните.

 

Hertz DSK 165

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.