Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни тонколони за Fabia 2


engdante

Recommended Posts

Хайде и аз да се похваля :) Купих си Фабия 1.2 70 к.с. Ambiente. Сега е голяма радост, не мога да спра да я карам.

 

Обаче има малък проблем, обурудван е само с 4 колони отпред, някой може ли да ми помогне как, къде и какви колони да сложа на задните врати. Радиото е Rадио CD MP3 "DANCE" 2 DIN с аудиобукса.

 

post-7787-138453282052_thumb.jpg

 

post-7787-138453282024_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, добре дошъл. А за твойте въпроси използвай търсачката имаше няколко теми за колони на фабия 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брех,какви хубави халогени

Моята е с малките,кръглите :(

 

как да се си я оборудвам с такива големи

 

а по темата за колоните,

 

мойте врати отзад са заедно с пищялките smile035

 

може ли снимка на аудиото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е какво като е фейса

 

харесват ми.Искам smile004

 

моята не е,ама е с парктроник на дупето,закачен на дисплея на радиото smile001

 

п.п.

 

позагледах ги 2-е на снимки,май няма да стане.Бронята е различна долу при халогените :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-7787-138453282135_thumb.jpg

 

ето и радиото :)

 

Те халогените си бяха там като я взех :) Такава фабиа имаха налична и цената ми се стори приемлива (коледна оферта пък е поръчах на 7-ми януари) и я взех. До последно не знаех дали ще има халогени, какъв цвят ще е (само предполагах), какъв интириор е и така. Но съм много доволен.

 

Нищо не намерих във форума за колоните отзад (тоест нищо което би ми свършило работа), но ще изчакам докато се стопли времето за да не счупя някоя щипка в този студ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това дали няма да ти помогне. http://www.pioneer.eu/eur/products/car_ ... Skoda.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябда да видиш дали имаш окабеляване до задните врати. А иначе размера е 16,5 см поне преди фейслифта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С сайта на Pioner намерих това

post-7787-13845328218_thumb.jpg

което означава че ще трябва да си слижа някакъв конектор, но това не помага особенно. Ще видя някой майстор който е правил вече такива неща. По добре с -20лв в джоба от колкото да ми трака нещо в вратата.

 

Решил съм ако има окабеляване ще има и колона, ако няма - значи няма да има и джънгър smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо са ти говорители отзад?

Според мен по-добре заложи на качество, отколкото на количество. Тоест подмени предните с по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо са ти говорители отзад?

Според мен по-добре заложи на качество, отколкото на количество. Тоест подмени предните с по-добри.

не съм съгласен.

Отзад е хубаво да си ги има.

Кабели се пускат бързо

Колега,кажи дали имаш място на кората за колони?

 

п.п.

на моята има пищялки горе до дръжката на врата smile004

странно,защо не ги дават на сайта на пионера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... index.html

Аз сложих тези :) Срредно съм доволен за малко пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кората нямам място за колони. Само на вратата и пищялка на дръжката.

значи си взимаш колони и пускаш кабели :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да вмъкна само, имам е същата но комби! Най вероятно не ти е окабелена! Но при майстор за 2 бири време ще е готова! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Значи да използвам темата и да споделя: от днес вече съм със следните задни колони + пищялки във вратите: http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile ... s/dsk-165/ . Правиха ги в Авител, направиха ми впечатление на доста компетентни и разбрани момчета (преди това ходих в Тояга, където само като споменах скромния бюджет, който съм заделил, ме оте**аха тотално и казаха, че за тия пари нищо не могат да направят). В Авител хората излязоха доста разбрани, посъветваха ме за бюджет малко над 200 лв. какво читаво нещо може да се монтира (като се има предвид че не съм хай-фай маниак, не гоня супермега долби кристален звук, нито мощност, а просто нещо читаво за тия пари), оставих им я сутринта, следобяд в 17h беше готова - отзад нямаше окабеляване, тоест са разколачвали всичко, за да прокарат кабеляк. За тия пари ми казаха, че горепосочените говорители са общо взето най-доброто. Справили са се доста добре, почти не личи, че колата е разколачвана, само тук-там по много дребни детайли можеш да познаеш. Колоните вадят приличен звук и съм доста доволен. Цялото удоволствие дори ми излезе под 200 лв. - 180 с труда и всичко. Препоръчвам ги, точни са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Взето е решение :) в събота си запазвам час в TOYAGA-Варна и там ми слагат 16см колони и пищялки на Helix за 160лв и 60лв монтаж. Когато всичко мине ще ви пиша за да споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взето е решение :) в събота си запазвам час в TOYAGA-Варна и там ми слагат 16см колони и пищялки на Helix за 160лв и 60лв монтаж. Когато всичко мине ще ви пиша за да споделя.

 

Колега, 60 лв. ли ще ти монтажът? А окабеляване отзад нямаш предполагам? Щото аз като ходих в софийската Тояга да разучвам как стоят нещата и приемчика там ми каза че 100 лв. труд само за окабеляването не ми мърдали и аз му теглих една дебела балканска....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вчера говорих с тях и им казах че нямам окабеляване и колони и колко ще ми е монтажа. Отговорът им беше 60 лв. Утре ще отида и ще попитам пак преди да почнат да работят и ще видим :)

 

Звъннаха ми преди 2-3 часа и направиха ново предложение. Предполагали че фабричните колони отпред били по-лоши от тези дето сега слагаме. Да сложат новите колони отпред а оригиналните на задните врати. Някой може ли да даде мнение по въпроса?

 

Аз си мисля че ще ми дойде малко в повече толкова рокади. Предпочитам да си съм си отпред с оригиналните и ако почне да не ми харесва (което много силно се съмнявам) ще сложа и нови и отпред :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вчера говорих с тях и им казах че нямам окабеляване и колони и колко ще ми е монтажа. Отговорът им беше 60 лв. Утре ще отида и ще попитам пак преди да почнат да работят и ще видим :)

 

Звъннаха ми преди 2-3 часа и направиха ново предложение. Предполагали че фабричните колони отпред били по-лоши от тези дето сега слагаме. Да сложат новите колони отпред а оригиналните на задните врати. Някой може ли да даде мнение по въпроса?

 

Аз си мисля че ще ми дойде малко в повече толкова рокади. Предпочитам да си съм си отпред с оригиналните и ако почне да не ми харесва (което много силно се съмнявам) ще сложа и нови и отпред :).

 

За това иначе толкова "изгодно" предложение нали се сещаш как ще те одрусат повече от 60 лв. щото ще има повече работа. А и не виждам смисъл, фабричните колони са си напълно прилични според мен, не виждам защо трябва да се прави тая рокада. Май само си търсят някой лев отгоре да изкарат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Всичко мина.

 

Ще започна от лошата част : Отидох в 9.30 с идеята, че ще стане бързо. Чаках 5 часа, луда работа! Също така ми взеха още 30 лв за монтажът. Изпушиха 100 цигари (опитваха се да влиза много дим в купето) и се сещате за 5 часа след това на какво миришеше вътре.

 

Ето и хубавата част : Преместиха ми оригиналните колони отзад (настина разликата е голяма). оригиналните колони пречат на колони от ВЕФ в сравнение с тези (HELIX B 62C). Тъй като новите колони са много широки се наложи да се сложат "преходи" (отрязаха два дървени ринга за да дистанцират колоната от вратата) от където дойдоха 30 лв за монтаж. Момчетата много внимаваха и работиха като цяло качествено. Доволен съм като цяло. А звукът е различен, определено си заслужава.

 

Определено сервизът е добър, не гледат да ти вземат парите и да бягаш, а обърнаха цялото необходимо внимание за да се получат нещата както трябва. И така, вече имам 8 говорителя :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги,

Аз доскоро не обръщах внимание дали имам колони на задните врати, докато синът ми не пожела да слуша "Бански на лалета" на мах. Реших да му пусна само отзад през менюто на радиото и с изненада установих, че колкото повече баланса отива към задните толкова повече звука изчезва. Реших, че нямам фабрично монтирани задни колони и започнах да оглеждам за размер. Тогава вече с изненада установих че има много глух едва доловим звук и сериозни вибрации и от двете колони във задните врати. Сега съм в шах дали има нещо свързано с настройка или изведнъж и двете колони са решили да се повредят. Ако някой се сеща какво може да става, нека пише. Много е странно, определено си имат захранване, защото при увеличаване на звука се увеличават вибрациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.