Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

пътуване до Брюксел


Velko

Recommended Posts

Белгия дизела преди 3 дена-1.33евро

онзи ден в Германия-1.32-1.36евро

вчера в Австрия -1.41евро

Унгария не зареждам,Румъния-5.04 леи.

Не зареждайте на аутобана там е скъпо днес цени

Белгия -1,20

Германия-1,26

Австрия-1,21

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19€ са таксите в Сърбия.В Унгария и Австрия винетките са 18€.Дизелът в Белгия е 1.238 € на Лукойл с днешна дата.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Другата седмица ще ти кажа. Ще пътувам до Германия. Ако няма снегове нещо по-усложнена обстановка мисля да мина през Брегово и Железни врата 1. Някой ако е минавал скоро от там да сподели как е.

Ужасно,чака се с часове за преминаване

 

Здравейте!

На връщане минах през Железни врата, в моята посока не съм чакал. В посока Румъния обаче пред румънският пункт имаше доста тирове и успоредно на тях леки автомобили. Като цяло пътя е страхотен, от Тимишоара-Лугож-Карансебеш до Оршова е изцяло нов асфалт. За около 4:30 часа прекосих Румъния. От границата до Тимишоара пътя е със стар асфалт, но дупки няма, това е около 82 км. Покрай Дунав в Румъния само има малко неравности, но не е зле. Около 10-15 км след Оршова се стига до Джердап. Към Турну Северин и надолу не знам как е. В Сърбия пътя също е добър, само след Неготин няколко километра са поразбити, не по-различно е и в Брегово.

Мястото си заслужава да се види. :)

През Видин с ферибот не бих минал, доста познати са били излъгани там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...
В Унгария как се плаща винетката най лесно?

С SMS някой пробвал ли е?

с карта на бензиностанцията,техните винетки вече са електронни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си платих на границата. Курса на еврото е повече от ужасен, но избор няма ](*,) И бъди много внимателен ако спираш в Унгария, че наскоро имаше колега с открадната кола там smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17-19ти пътувах София-Загреб-София.

 

Цени:

 

Сърбия:

Ниш-Белград: 730 динара

Белград-Шид (границата): 340 динара

Шид-Белград: 3.5 Евро (нямах динари)

 

Хърватска:

Границата-Загреб: 105 куна

 

Поздрави

 

На следващия ден и аз пътувах през Хърватска. Точно така са таксите, но няма изненада в сметките на Пепи. Като знам какви калкулации прави за среден разход, поддръжка на автомобила и т.н. щях да се учудя ако е забравил путарините и честарините колко са :mrgreen:

 

Аз също препоръчвам пътя през Хърватска. От Белград до унгарската граница (Сегед) пътя е КОШМАР. Кара се изключително бавно, движението се отбива 100 пъти, ограничения от 40км/ч (?!?), тъпи куки, ремонти, прахоляк, насрещно движение и т.н. Поне така беше миналото лято като минавах. През Хърватска е песен, хубава права магистрала. Повечето коли карат със 150-160км и няма никакви проблеми. Само трябва да се внимава с концентрацията, защото е доста еднообразен пейзажа и се кара само направо. От Белград до Шид първо е магистрала и второ е много кратко, докато до Унгария пътя е дълъг и гаден. Общо взето при пътуване в чужбина за мен основното правило е да се измъкна възможно най-бързо от Сърбия. От Унгария / Хърватска на запад влизаш в цивилизацията и нямаш никакви ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да спирам в Унгария, благодарности за съветите.

Ей тук им видях таксите за е-винетките:

http://www.motorway.hu/02Ematrica/01Dijtablazat2011

 

Аз си взимам вече преди пътуване от тука всички валути които ще ми трябват. Открих едно обменно бюро http://nikar.net/index_files/Page303.htm , което продава и изкупува всички световни валути. И динари и форинти имат. В София са на "Графа" срещу пазарчето за плодове и зеленчуци.

 

1650 форинта ( 4 дни винетка за лек автомобил), по курс 0.00660 лв за 1 форинт са 10,89 лв.

Бензина ми се струва по-евтин от преди, към 1,28-1,30 € за литър в Интернет. Бях със спомени че там е скъп бензина и не беше добре да се зарежда точно в тази държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих едно обменно бюро http://nikar.net/index_files/Page303.htm , което продава и изкупува всички световни валути. И динари и форинти имат. В София са на "Графа" срещу пазарчето за плодове и зеленчуци.
Точно от него винаги купувам и аз, досега съм обменял там шведски крони, чешки крони, румънски леи, сръбски динари, хърватски куни,... всичко имат, никаква комисионна не взимат (или може би по-скоро е приспадната от курсовете), а и винаги има опашки отпред.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В Сърбия има ли голяма разлика в качеството на бензина на Mol или Agip бензиностанции?

И на Лукойл как е там бензина? Най-добре на коя търговска марка е да се зарежда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.