Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с комфорт модула на Фабиа 6Y


ivka_87pl

Recommended Posts

Колата е Фабиа 2000год. AUB мотор. Проблема е следния: Имам 2 ключа за колата с фабрично дистанционно на тях. И 2-та си работят, тъй като излъчват определената честота(433,9Mhz). Проблема идва явно от комфорт модула или някоя връзка, защото не реагира на сигнала(закл. и откл.) от дистанционните на кючовете! Имам допълнителна аларма която функционира без проблеми - заключва, отключва, вдига стъклата, както и самите ключове ръчно! Закачвала съм я на диагностика и като реша да вляза на адрес 46-"Централния модул с-ма комфорт" ми излиза прозорец с надпис, че "нямам отговор от контролера". Като откача и закача минуса на акумулатора влизам в съответния адрес без проблеми, но при проверка за грешки отново ми излиза надписа, че нямам отговор от контролера! Ако някои е имал такъв проблем или пък има информация по въпроса нека да сподели дали може да се оправи и как. Моля за сериозни мнения!!! Предварително благодаря! Весели празници!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

Имал съм , но моята нямаше аларма и респективно заключвах ръчно.

Придружаващите симптоми бяха , че след изваждане на ключа от волана не светва плафона ... тогава си реших проблема с обилно промиване на патрона на волана с течност за размразяване на ключалки.

В механизма на контактния ключ има микроключе , което казва на модула има или няма ключ и съответно пуска / спира модула на дистанционно отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.