Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-накрая поръчах Fabia VRS комби


doctorm5

Recommended Posts

Фредещайн последните години определено са по-добри от Мишлен

Мишлен нещо карат на стара слава...

 

Hankook също много дръпнаха напред и актуалните им модели са изключително добри

 

Мда. Hankook имат някои много добри модели на добри цени. Аз преди пробвах Бриджстоун туранца и са страхотни наистина. Онзи ден си взех Goodyear F1 Eagle asimetric и се надявам да не съм сбъркал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • doctorm5

    41

  • bega4kata

    19

  • evin

    16

  • BlackPearl

    15

Най-много писали в темата

215/40/17 е добре, но трябва да намериш такава с хубав(разпънат) и усилен борд.

Все пак трябва да изглежда добре като я сложиш!

post-161-138453329327_thumb.jpg

post-161-138453329352_thumb.jpg

post-161-138453329355_thumb.jpg

 

Дънлопа стои уникално , докато (задната) Бриджстона си стои нормално. Ако не му е по-изнесен борда даже ще опира джантата ако я пусна на земята.

 

П.С: Велизар от Варна си търкаля на РСа 214/40/17 Нокиан и е много доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как стои 205 гума на 8 J, ако не се лъжа smile035

 

Наистина е уникално! Така вози много по-стегнато, усещаш пътя директно и контрола е добър :mrgreen:

 

 

ОБАЧЕ там, където е заснет клипа не е България! А тук ще смяняш гуми често, ще кривиш джанти и возията по нашите "накърпени" булеварди и магистали няма да ти хареса :!:

 

Аз също исакм да си сваля колата още и да сложа такива гуми но....................абе не става за ежедневна кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Оказа се, че никъде не се намират зимни гуми с размери 215/40 R17 или 205/40 R17 само някакви китайски ми предлагат.

Имах желание да сложа 205/45 R17, но се оказа че има една издутина на задното ляво подкалнично разтояние и става опасно близко между гумата и него.

Не можах и да намеря нищо из чуждите форуми за сложени гуми на 205/45 R17. Ако някой има опит или инфо да помага ще съм много благодарен, че не ми се минава на 16-ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавай на 16-ки :smt017 Не си съсипвай хубавите джанти зимата... Има добри предложения из форумите за лети 16-ки джанти обути с зимни гуми на по 1-2 години в много добро състояние за добри пари smile021 Пък и много по-добре ще вози красавицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая поръчах 215/40 17 , Близак на Бриджистон ЛМ 22, но ми отрязаха главата с цена -400 лв. бройката. Сега дано да дойдат, че тия електронни магазини са си е......... (да не казвам). Имах огромното желание да сложа джанти МАМ 7, но уви. Ще се задоволя с един РИАЛ smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая поръчах 215/40 17 , Близак на Бриджистон ЛМ 22, но ми отрязаха главата с цена -400 лв. бройката. Сега дано да дойдат, че тия електронни магазини са си е......... (да не казвам). Имах огромното желание да сложа джанти МАМ 7, но уви. Ще се задоволя с един РИАЛ smile035

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си знаех, не трябва да се доверям на непознати електронни магазини. Днес ми пристигнаха поръчаните от Гуми 7.ком Бриджистони и познайте каква изненада, ДОТ 2005 smile091

Затова реших да не си изпъвам повече нервите и взех Hankook I*cept Evo W310: 205/50R16 91H XL от pitlane.bg

и едни Rial Milano от Point S на обща стойност 1545 лв. с монтаж и секретни болтове

post-6872-138453338819_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си знаех, не трябва да се доверям на непознати електронни магазини. Днес ми пристигнаха поръчаните от Гуми 7.ком Бриджистони и познайте каква изненада, ДОТ 2005 smile091

[/attachment]

 

В една друга тема споменх точно този проблем, обаче не слушате ](*,) гледате само, че цената е 20% по-ниска в сайта!!!

 

 

Веднъж купувам гуми за мой клиент от голям вносител /не искам да го споменавам/. Първо ги плащам, после отивам в склада и чакам да ми ги извадят и............ГРЕДА!!!! дот 2003!!!! Викам к'во е т'ва бе??? А те нагло ми отговарят - ми те гумите нямат срок на годност бе......айде взимай си ги! И от тогава не взимам от там гуми.

Ок до 2-3 год. нямат проблем /и производителите на скъпите гуми гарантират до 5 год./ ............ ама 7 год. направо изби рибата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си знаех, не трябва да се доверям на непознати електронни магазини. Днес ми пристигнаха поръчаните от Гуми 7.ком Бриджистони и познайте каква изненада, ДОТ 2005 smile091

Затова реших да не си изпъвам повече нервите и взех Hankook I*cept Evo W310: 205/50R16 91H XL от pitlane.bg

и едни Rial Milano от Point S на обща стойност 1545 лв. с монтаж и секретни болтове

[attachment=0]P1060529999.jpg[/attachment]

 

Така е станало по-добре според мен. А тази джанта е уникалноооо здрава.

Миналата зима жена ми мина 3км. с изцяло спаднала гума и на джантата и нямаше абсолютно нищо.

Няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Наскоро разговарях с представителя на REVO Technik за БГ и много ми допадна идеята за чип с различни стейджове. Някой има ли преки впечатления и идеи дали е подходящо да се натовари малко повече DSG-то, че с тези проблеми на съфорумците малко ме е страх. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е по джЕба!

 

Съфорумците имат проблеми главно с 1.8Т (да си кажем, недоразумение на Шкода- като производство).

 

Аз поне по чуждите форуми (1 беше с РЕВО), който си е мапнал Фабията, не е имал проблеми.

 

Но, винаги има минимален риск все пак!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро разговарях с представителя на REVO Technik за БГ и много ми допадна идеята за чип с различни стейджове. Някой има ли преки впечатления и идеи дали е подходящо да се натовари малко повече DSG-то, че с тези проблеми на съфорумците малко ме е страх. smile035

 

Интересно звучи. Кажи повече какво ти предлагат точно като стейджове, коне/Nm.?

Не вярвам DSG-то да не е предвидено за 10-20% повече мощност поне.

Друг е въпроса с гаранцията как стои!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stage 1 +30-40 к.с. и +40-55-Nm

Stage 2 +40-50 к.с. и +55-65Nm, но със спортна генерация с високо-поточни метален катализатор или без такъв катализатор, всмукателна системи с голям диаметър и със спортен филтър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stage 1 +30-40 к.с. и +40-55-Nm

Stage 2 +40-50 к.с. и +55-65Nm, но със спортна генерация с високо-поточни метален катализатор или без такъв катализатор, всмукателна системи с голям диаметър и със спортен филтър

 

Тоя Stage 2 нещо май ще е много скъп а разликата между двата не е много голяма. Аз лично бих сложил Stage 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stage 1 +30-40 к.с. и +40-55-Nm

Stage 2 +40-50 к.с. и +55-65Nm, но със спортна генерация с високо-поточни метален катализатор или без такъв катализатор, всмукателна системи с голям диаметър и със спортен филтър

 

Тоя Stage 2 нещо май ще е много скъп а разликата между двата не е много голяма. Аз лично бих сложил Stage 1

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.