Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-накрая поръчах Fabia VRS комби


doctorm5

Recommended Posts

Единият път причината беше камък на пътя към Самоков. Карах със 70-80 и зад един завой - камък, колкото тухла-четворка. Няма време за спирачки и само извих волана. Комбито само това чакаше и никакъв волан после не го вкара в правия път. Спрях на 180 градуса. Колата беше Opel Astra Combi

 

Вторият път на мокро - пак за да заобиколя огромна дупка зад завой, пълна с вода. Колата - MB W124 T

 

Въртят си гадините като луди. С хечбек доста пъти съм заобикалял препятствия на скорост и колата е била стабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • doctorm5

    41

  • bega4kata

    19

  • evin

    16

  • BlackPearl

    15

Най-много писали в темата

Благодаря на всички за пожеланията, като дойде колата ще бъда първи на срещата smile035

Ето каква хубава статия намерих, най ми хареса цитата („Орднунг мус зайн“ /ред трябва да има - нем./)

http://www.auto-press.net/a:Skoda_Fabia ... %BB%D0%B0_

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, честито и от мен, чакането със сигурност ще си струва само нека да се случи така, че да не чакаш толкова време! Чакаме снимки с нетърпение! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То твоето ESP е по-специално, с разни електронни блокировки на диференциала, ала бала, и сигурно затова са те изнудили да доплащаш. А защо го няма стандартно при октавия не се знае. Може би смятат, че мнозинството от мераклиите за vRS нямат нужда от компютър да им помага по завоите smile048

 

А ми незнам какво ми е специалното само че не мога да го спирам на цяло!Все остава някакъв процент активно при положение че съм го спрял от копчето.И съм го държал повече време и все същото.Но няма значение важното е че поне малко ти позволява своеволия особенно зимата!Ха ха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Eibach и отиваш да си го караш в Germany! smile021 smile001

да бе

ей пъзльо,достраша те да сложиш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че точно този размер на джанти 7х17; 5х100; ЕТ 35-40 е изключителна рядкост. Защото живот и здраве като дойде колата ще има нужда и от зимни гуми и джанти, но за тях според мен размера 215/45 R 17 е по-добър, от стандартния 205/40 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам, но не е ли по-добре да сложиш по-тесни зимни гуми?На Roomstera летните са ни оригиналните 195, а зимните са ни 185.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Аутогруп 5 и харесах много добри джанти OZ Микеланджело 10 нямат налични 5х100 17, но с поръчка става около 400 лв., после отскочих до Point S, там ми казаха че чакат нови джанти Риал към март месец (новата колекция), налично имаха само Милано smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е принципа на системата за следене налягането на гумите? Къде се намира този датчик и при смяна на джанти какво се прави? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо smile049 . Използват се датчиците на ABS и се следят оборотите на всяко колело. При отклонение, например поради спадане на гума, то тя ще промени скоростта си на въртене и така ще ти светне лампата. Общо взето не е много точна система за следене на налягане, но за информация за спукана гума става.

 

Нищо smile049 .

 

Освен, че се калибрира наново по начина описан в книжката smile001. Само това се прави. smile056

То това се прави на всяко помпане на гумите smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо smile049 .

 

Освен, че се калибрира наново по начина описан в книжката smile001. Само това се прави. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадих до ЕТ, но още никакво инфо не дават за колата и графика на изработка smile175 Сега разбрах че колата няма фабрични стелки RS, което много ме очуди. Мислех че стандартно идва с стелки RS, като на Окравията RS, но явно са си ги спестили smile150 Благодаря за инфото за системата за налягане на гумите, че един колега ми каза, че на Пежо винтилите са с датчици и струват 200 лв. парчето smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не позволявай на такива дребни неща като едни стелки да те ядосват smile049

867542919.jpg

Системата на новият Пасат показва и налягането, тя може би ще има подобни датчици като на Пежо?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на пежо 407 датчиците на вентилите с радиопредаватели. И общо взето системата е супер бъгава, както повечето неща при пежо. Вентилите трябва да се обучават за да се разпознаят; при смяна на гума джантата не трябва да се отдалечава на повече от хх метра от колата; чупи се сърцевината на вентила, щото е от някакъв кекав материал и се купува нов за 200 лв. и прочие хумор и забава. Дано при VAG не е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадих до ЕТ, но още никакво инфо не дават за колата и графика на изработка smile175 Сега разбрах че колата няма фабрични стелки RS, което много ме очуди. Мислех че стандартно идва с стелки RS, като на Окравията RS, но явно са си ги спестили

 

 

И моята щеше да дойде без стелки но аз им казах предварително че ги искам и без тях няма да я взема даже го имах записано в поръчката.Пропуснал си този факт,но нищо не е болка за умиране.Има ги в различни сайтове за около 100 лева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Най-наакрая ми казаха, че колата ще бъде изрботена петата седмица на 2011 г., и може да ме изненадат към края на февруари с доставката. Казаха ми, че е единствената комби до сега поръчана и една продадена хеч имали ( от Пловдивския панаир) smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-наакрая ми казаха, че колата ще бъде изрботена петата седмица на 2011 г., и може да ме изненадат към края на февруари с доставката. Казаха ми, че е единствената комби до сега поръчана и една продадена хеч имали ( от Пловдивския панаир) smile035

 

Чакаме с голям интерес колега! smile027 smile027 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-наакрая ми казаха, че колата ще бъде изрботена петата седмица на 2011 г., и може да ме изненадат към края на февруари с доставката. Казаха ми, че е единствената комби до сега поръчана и една продадена хеч имали ( от Пловдивския панаир) smile035

Колега ако не ни повозиш ще се сърдим много да знаеш smile001

Стискам палци да дойде февруари! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.