Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-накрая поръчах Fabia VRS комби


doctorm5

Recommended Posts

Привет на всички!!! След голямо чудене и измисляне на схеми поръчах Фабия ВРС комби smile035 Първо се бях спрял на Супърб, но жената каза, че не може да кара толкова голяма кола и затова избрах спорта пред комфорта smile035

Ще трябва да почакм до април 2011 г. защото завода не смогвал от поръчки, но както се казва "трай бабао за хубост".

Ще се радвам ако някой сподели какви са му впечатленията от колата защото аз нямах възможност да тествам или дори видя VRS в Шкода-ауто. Всичките ми впечатления са само от видео материали из нета. И нека голямото чакане започне сега smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • doctorm5

    41

  • bega4kata

    19

  • evin

    16

  • BlackPearl

    15

Най-много писали в темата

Честито!!! smile152

 

Сподели с какви екстри я поръча?

Има ли управление на DSG от волана (перки) :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах я с рали зелен цвят,tempo grey интериор, странични въздушни възглавници тип завеси, LED халогени, волан с управление на DSG и вефа, подлакътник отпред, затъмнени задни стъкла, алармена система с обемни датчици, темпомат, повече светлини в купето (ако се зачета в някоя книга), подгряване на пръскачките, не сложих заден парктроник защото казаха че може да се забави до юни 2011 г. и аз откачих (от завода получили мейл че всички поръчени с заден парктроник щели да се забавят с производството) smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейййййй браво! Наистина първи човек от форума с новата РС-ка. На такава компактна кола не ти трябва заден парктроник, още повече, че е и комби - задното стъкло е голямо и удобно при паркиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф!Нямам думи!Честито.Уникална ще е!

Аз ако трябваше да я чакам толкова време, щеше да трябва да си купя приспивателни.Определено ще си заслужава чакането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ споменаха, че могат да ми сложат парктроник срещу 700 лв. + 140 за боя, а фабрично щеше да е 500 лв.

А някой има ли представа джантите 5х100 ли са и с какъв офсет могат да бъдат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

840лв за един парктроник?! smile045 По-добре си паркирай сам! За старата фабия мисля, че беше доста по-евтино. Доста колеги тук са слагали допълнително, предполагам има и писани теми. А и от завода може би малко преувеличават с това удължаване заради един парктроник!

За джантите Исята да каже smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5x100 са.

Не знам колко им е ЕТ-то? Дали е пак 35, а може би 37... Имаше една таблица, ама къде беше тук във форума?

 

Иначе Емо, верно е, че се бавят колите от завода.

Аз затова нямам темпомат/климатроник/макси дот и задни ел. стъкла- струваше всичко не повече от 1.5к, но казаха още месец-2 ще чакаш и ги отсвирих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се купи оригинален парктроник и да се монтира в ЕТ без да отпадне гаранцията (предполагам). Без парктроник не си е работа при комби, да ви кажа :)

 

Честито за зеления змей! Трябва да се види на живо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих инфо, че оптекаемостта на комбито е по-добра заради по дългия покрив и от там е по-доба максималната скорост и челното съпротивление. Както и че комбито е с 5 кг. по леко от хеч-а smile035

http://www.autocar.co.uk/CarReviews/Fir ... RS/250428/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбитата имат друг проблем - по-изнесен нагоре и назад център на тежестта и в завой са много по-нестабилни от хечбек с тенденция да въртят задница. Надявам се си поръчал ESP, че иначе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При RS, ESP би трябвало да е задължителен. А за 5те килограма, вероятно има нещо общо с разпределението на тежеста отпред/отзад, както отбелязва колегата.

Едно е сигурно, това ще е една от най-красивите фабии в България smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RS без стандартно ESP едва ли има. А това, че задницата може да поиграва малко повече при изключването му, може да само да прави усмивката по-широка.

 

Поздравления за поръчката, колата ще е страхотна. Ще чакаме и видеота след като я разработиш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси много ти завиждам колега,мечтая за комбито със зеления цвят .Браво за покупката и ще чакаме с нетърпение да пристигне колата да ни е покажеш smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбито като почне да върти задница, обикновено усмивката замръзва.

Доста неконтролируемо го прави, за разлика от хечбек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрифтаджия съм по неволя... с 2 стари комбита без ESP. За щастие се разминах без удари. Комбито като почне да се върти, трудно може да се спре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам на колегата,но за моята доплащах за ESP!Така че е добре за него че е серийно!Иначе за доставката и на мен ми казаха че щом е индивидуална поръчка ще чакам 3 месеца и доиде на средата на втория.Така че има шанс да е по напред във времето.Иначе браво за придобивката и да се похвалиш като дойде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам на колегата,но за моята доплащах за ESP!Така че е добре за него че е серийно!Иначе за доставката и на мен ми казаха че щом е индивидуална поръчка ще чакам 3 месеца и доиде на средата на втория.Така че има шанс да е по напред във времето.Иначе браво за придобивката и да се похвалиш като дойде!

То твоето ESP е по-специално, с разни електронни блокировки на диференциала, ала бала, и сигурно затова са те изнудили да доплащаш. А защо го няма стандартно при октавия не се знае. Може би смятат, че мнозинството от мераклиите за vRS нямат нужда от компютър да им помага по завоите smile048

 

П.П. Сега гледам, че и Фабията има XDS. Браво! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрифтаджия съм по неволя... с 2 стари комбита без ESP. За щастие се разминах без удари. Комбито като почне да се върти, трудно може да се спре...

 

Имам 2 служебни комбита които се карат на макс. и никога не се е случвало да се вътрят! Може би това е до гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.