Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветлението на регистрационния номер - Октавия 1.9TDI 2003


rednikmarto

Recommended Posts

От алито си поръчах 4 лед крушки за задния номер, които работиха около седмица, започнаха да мъждукат, да не светят и накрая си върнах крушките с жичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Обръщам се към колегите преминали през процедурата по подмяна на фасунгите за регистрационния номер.

Инсталацията има ли конектор и може ли да се откачи с цел по-лесна подмяна или всичко трябва да се случи на място във вратата на багажника?

Ако има на какво разстояние от фасунгите да търся такъв конектор?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята букси няма, проводниците свършват във фасунгата направо. Достъпът е по-лесен като се свали кората откъм багажника (поне на комбито).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор!

Аз съм със седан/хечбек/лифтбек или, както е правилно да се нарича...

Щом няма конектори ще помисля как точно да извърша подмяната, че употребата на поялник с изпънати над главата ръце не ми се струва удачна. Може би някакъв конектор, който се кримпва с клещи би бил по-правилно решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително бях прочел, че се получава ефекта с хлътването на гнездата за крушките. Затова, като ми се наложи подмяна на крушка, свалих стъклото, капнах малко секундно лепило около гнездото при вдигнат капак на багажника, за да не се разтече. След 5 мин. си смених спокойно крушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.11.2010 г. at 20:38, v-georgiev написа:

Колега, така и така си разглобил...слагай светодиоди, и забрави вече за проблеми. Старите лампи греят доста, нагаря цокъла, затъмнява пластмасата и т.н.

При слагането на кората гледай да щракне добре навсякъде и да лепне по контура, щото на мен два пъти ми пада със страшен грохот по време на движение поради недоглеждане. Кофти емоция е.

 

Със здраве!

Какви диодни крушки трябва да сложа,защото сложих някакви за около 6лв.бр. и след известно време почнаха да примигват,което ме раздразни и сложих пак обикновени.Нищо крушки не са без фасунка само обърнати крачета доколкото помня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Fux91 написа:

Какви диодни крушки трябва да сложа,защото сложих някакви за около 6лв.бр. и след известно време почнаха да примигват,което ме раздразни и сложих пак обикновени.Нищо крушки не са без фасунка само обърнати крачета доколкото помня

аз купих от алиекспрес ето такива: https://www.aliexpress.com/item/32858987942.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTmk4yf

близо година вече нямам никакви проблеми с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дават грешка. Аз бях сложил едни (на О2 е с ампули), уж скъпи, с радиатори. Даваха грешка, освен това така прегряваха, че ми се побърка централното и в движение започна да се отключва и заключва, след което заяви, че капака на багажника е отворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавия 1 не се следи осветление на номера от компа. 

Вземаш 2 бр Нарва W5W от този тип и забравяш за проблем, премигване и т.н. 

6007429094.jpg

 

@joro_kem ти защо не си сложи оригиналните лед плафони от Рапид за 28 лв общо двата в Еуратек ? 

vag_000052110.jpg

 

Screenshot_20200327-215026.png

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, JORDITO написа:

@joro_kem ти защо не си сложи оригиналните лед плафони от Рапид за 28 лв общо двата в Еуратек ?

не съм се и замислял да сменям целите плафони, просто не исках да сменям крушки през няколко месеца (както ставаше преди да сложа диодните китайчета).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.