Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветлението на регистрационния номер - Октавия 1.9TDI 2003


rednikmarto

Recommended Posts

колата е Октавия Елеганс.

 

:oops: :oops:

 

Колеги, днес отварям прозрачното капаче за осветлението на задния регистрационен номер...

Пипнах крушката, опитах да я извадя.. вместо да излезе - както ръчках и взе че влезе навътре

:oops: с целия цокъл..наедно.

 

Както и да е - извадих крушката, вече цокъла й е във въздуха (не се достига), и не мога да сложа обратно крушка.

 

Молбата ми е да ме "светнете" как се достига до цокъла на тези лампички.

Погледнах кората на задния капак, никакви крепежи външно.

 

( smile091 еб*си каръщината)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия 2 става въпрос, предполагам...

Развиваш винта, с който се стяга гумената дръжка за затваряне на задния капак.

Развиваш двете пънчета от двете страни, за които се закачат въжетата за вдигане на задната кора.

Пластмасовата кора е на щипки, започваш да дърпаш внимателно от средата, отзад напред.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.

 

А иначе, доколкото съм в час, тази кола е все още Октавия I.

 

Рових в картинките на Гугъл за license plate lights - изнамерих нещо макар и да е за друга марка кола.

 

http://www.golfmkv.com/forums/showpost. ... count=2021

 

някакви бесни щипки държат тази кора явно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четох внимателно заглавието, а в поста не пишеше модела... :oops:

В такъв случай сигурно има и разлики, но и доста общо :roll:

Нека пишат колегите с Октавия 1 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бесни щипки дърпаш внимателно от единия край и си готов.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ги смених моите/отдавна им се каних/.........дърпаш внимателно кората,както е казал колегата,после вкарваш ръка вътре и намираш кабела за двете фасунги-разделен е на две,натискаш отвътре- навън и от другия край набиваш габаритната крушка.......аз съм малко калпав в ръцете,ама се справих :D

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така и така си разглобил...слагай светодиоди, и забрави вече за проблеми. Старите лампи греят доста, нагаря цокъла, затъмнява пластмасата и т.н.

При слагането на кората гледай да щракне добре навсякъде и да лепне по контура, щото на мен два пъти ми пада със страшен грохот по време на движение поради недоглеждане. Кофти емоция е.

 

Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, черната кора отзад на капака, ачко колата е хеч бек се сваля само с едно дърпане(държи се на две щипки)

и после ще се ориентираш, не е сложно smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Вчера забелязах, че нямам осветление на номера. Взех диодни крушки....надъхах се, че всичко ще е перфектно, но :

037768304.jpg

Фасунгите направо се разпадат...някой да е имал такъв проблем? Че трябват нови е ясно, но от къде мога да ги взема ?

Имам фасунги от Мазда за предни габарити, но не пасват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам тая грижа. Като търсих преди година, не открих по магазините. Ако намериш, свиркай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях на няколко магазина, но ударих на греда.

 

И аз имам тая грижа. Като търсих преди година, не открих по магазините. Ако намериш, свиркай

 

Мисля, че намерих решение :

037768489.jpg

037768490.jpg

 

Довечера ще пробвам, ако работата се получи имам още 2бр и ще ти ги пратя.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добър вечер,

 

 

 

Моля, бихте ли могли да споделите дали за Октавия 1 преди фейслифта, крушките за регистрационния номер са W5W?

Ако да, то кои варианти или конкретни модели (примерно от eBay) светодиодни крушки бихте препоръчали?

 

Благодаря! :)

 

Поздрави,

Николай 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цокъл т10   

 

аз съм с такива:    http://www.ebay.com/itm/222308585297?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

има и обикновенни който не са  CANBUS Error Free     http://www.ebay.com/itm/2-x-T10-W5W-5630-6-SMD-Car-LED-Wedge-Light-Bulb-Lamp-168-192-158-White-DC-12V-/262540340506?hash=item3d209fad1a:g:d8EAAOSwZVlXkuin&vxp=mtr

Редактирано от minimalizum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички версии на Octavia 1 знаем ли дали се ползва CAN BUS въобще за някой от lights кръговете? Ако да, при кои кръгове се ползва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Да споделя малко информация, на хората, които имат този проблем. И на мен спря да ми свети единия плафон на номера - свалям кората, махам крушката, слагам нова.....обаче не светва. Гледам фасонгата вътре окислена и то много - опитах се да да извадя кабели - греда, счупиха се кабел обувките..... и почна едно мъчене. В магазина на Сточна гара имаше фасонга и си взех, продавачът беше изключително любезен и ми отдели около 20мин. да търси такава кабел обувка в ЕТКА-та. В ЕТКА-та извади около 100тина вида само за О1 всякакви видове - пълна греда. Търсих по нета някакви заместители - нищо не намерих. Обаче после попаднах на това: http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A4%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0+T10-05- пасва абсолютно като оригинално.

Та колегите, които имат този проблем - това е най-безболезненото решение. Айде успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Октавия 2000г комби,и смених лампичките в багажника с такива от по скъпите уж да не дава грешка. Обаче забелязах, че понякога не светват при отваряне на петата врата, само леко мъждукат. Усъмних се и върнах едната оригинална крушка, от тогава винаги си светват. Сега така си стоят, една модерна и една Олд скул....не ме дразни, но явно има значение какви са точно диодните лампички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Октавия 2000г комби,и смених лампичките в багажника с такива от по скъпите уж да не дава грешка. Обаче забелязах, че понякога не светват при отваряне на петата врата, само леко мъждукат. Усъмних се и върнах едната оригинална крушка, от тогава винаги си светват. Сега така си стоят, една модерна и една Олд скул....не ме дразни, но явно има значение какви са точно диодните лампички.

.....в случай, че led крушката мъждука, значи е за смяна - пробвай с някоя друга и всичко ще е наред. Аз съм сложил led крушки, които по спомени преди 2 години 10бр. бяха около4-5$. Досега съм сменил една точна така "мъждукаща"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интериорни крушки и такива за задния номер, които вършат работа и не горят, отдавна са под левче и в ибей и в алито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както сложих по една от старите същите тези диодни дето мъждукаха, си светят супер. Слагам отново всички да са лед и пак тоя номер с мъждукането, на багажника не го прави всеки път, тоест понякога си светят нормално. На плафона в купето обаче, светят само при отваряне на вратата, ако опитам отвътре да пусна някоя, само мъждука. И нали са три оставих една от малките с жичка, сега която и да пусна ръчно си свети. Предполагам, че ако сложа още по качествени нещата ще се оправят, но някакси 30-40лв не ми се даваха за 7-8 крушчици. Евентуално ще видя от Ибей как са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.