Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Всички проблеми/съмнения/въпроси за DSG


ilinnn

Recommended Posts

Да,

1 при маневра на зад през високи и хлъзгави бордюри.

2 понякога при не загрял двигател при маневри без газ, но това си е от настройката на оборотите.

 

Защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    16

  • kalata

    11

  • dude_BG

    8

  • mr. White

    7

Най-много писали в темата

Имам едно въпросче към собствениците на DSG-та, случвало ли се е да изгасне колата в режим D при маневриране или други обстоятелства?

За една година и близо 20хил км - никога.... Ако ми се случи - веднага в бокса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно въпросче към собствениците на DSG-та, случвало ли се е да изгасне колата в режим D при маневриране или други обстоятелства?

 

досега за 18 месеца нито веднъж

и на жена ми не се е случвало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно въпросче към собствениците на DSG-та, случвало ли се е да изгасне колата в режим D при маневриране или други обстоятелства?

 

Моята е вече на 67 000 км и нямам такъв случай, но е дизел с 320 Nm. Не знам как е при бензинките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че е нормално при липса на полу-съединител при сериозно препятствие да угасне. Тоест има еди момент когато се катериш някъде и си с газ но не достатъчно и колата се затормозява. Това е и при ръчните скорости. Случвало ми е е веднъж на заден ход в мокро време на бордюр след което е стръмна градинка и когато качваше предните колела колата се хлъзна от бордюра и падна долу на пътя и угасна. Не смятам че трябва да ходя в бокса. Кой е този комп дето да не угаси кола в такава ситуация. Това е МЕХАНИЧНА кутия с електронно-хидравлично управление. А това с гасненето на обороти не е от кутията, пак подчертавам. Не виждам повод за притеснение, но все пак опиши ситуацията, де !

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво намерих и се притесних и то на два теста на VRS Fabia

""With DSGs, protective software can delay the message from brake switch to ECU that brakes have been released, allowing car to enter a junction or roundabout on the fuel in the combustion chambers, then momentarily shut off mid-junction. ""

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно въпросче към собствениците на DSG-та, случвало ли се е да изгасне колата в режим D при маневриране или други обстоятелства?

 

 

DSG7 - За 19000 km не е гаснела на позиция D!Дори при маневри без газ,дори на бордююри ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, карам Шкода Октавия 2.0 TDI DGS от 2006г. Вече е на 82 хил. км, досега не съм имал сериозни проблеми с изкючение на смяна на шанги и тампони на предницата веднъж. Обаче от седмица след като ходих за смяна на маслото на двигателя, започнах да усещам следния шум. При даване на газ и отпускане по инерция на скорост (2-3) от 2000 оборота надолу се чува прехъркване (ручене) точно на 1400 оборота. Пробвах и при спряла кола на N да дам газ и да отпусна и се чува пак същия звук при преминаването на стрелката на оборотомера през 1400 rpm.

 

На какво според вас може да се дължи това "хъркане" при 1400 оборота - на двигателя, или на DSG-то? Колата е купувана чисто нова, редовно обслужвана, смяна на масло на DSG-то на 60 хил. км.

 

Необходимата ли е някаква друга профилактика на двигател, клапани, турбина и т.н на тези км? От сервиза нищо не казват по този въпрос, а карат по книжката.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би е резонанс от пластмасите в двигателя. (по-точно входящата тръба)

 

мисля, че димон, се е справил с този проблем, като е сложил дунапрен между

 

радиатора и въпросната тръба.

 

П.С

 

И при мен се чува такова ръмжене около 1200-1400 rpm, но аз не съм правил нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Шумът се чува, както е писал колегата по-горе, между 1200-1400 rpm на всички позиции D, N, P. Наистина прилича на някакъв резонанс, вибрация. Като ходя пак в сервиза ще ги питам по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....................................

Вярно е това дето го казва Наско.И при мен почна да бръжди на тези обороти от тази кутия.Ходих в ЕТ и ми казаха,че е така при почти всички Октита на 4-5год.

Оправя се с уплътнителна самозалепваща лента лента,ама и аз още не съм го правил! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен почна на 1-та година . :D

Ей така става най-тарикатски с помощта на 2 видии : smile001

 

http://simplement.skoda.free.fr/techniq ... eur-02.JPG

 

Шнорхела за входящия въздух започва вибрации към купето . Трябва да е плътно прилепнал за да не дрънчи . При тея обороти - към 1300 двигателя вибрира най-силно ...може да се усети по волана .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Здравейте,

Колата е Октавия 2 Фейслифт, 1,8 dsg., Април 2009 г., пробег 29 000 км. Преди няколко дни, след пътуване от 200 км., на едно кръстовище се появи следния проблем: при потегляне колата започна да се тресе, все едно карам по бабунки, като след превключване на трета предавка спира тресенето. Така продължи цял ден. Вчера и днес отново направи същото, само че един-два пъти. Интересното е, че прави номера само при потегляне и само на първа и втора предавка /поне така пише на дисплея/. В сервиза казаха, че вероятно е от скоростите, но нищо не се вижда на компютъра, че всичко е о.к. и трябва да направи проблема пак за да се установи причината. Аз обаче се притеснявам да я карам, защото до колкото знам скоростите струват 8 500 лв. и ЕТ само си търси причина за да откаже гаранцията. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

Ако някой се интересува: преди два дни преинсталираха софтуера на скоростната кутия и от тогава проблема го няма. Не знам дали това е решението, но поне за сега така ми изглежда, защото не е показала дефекта вече 250 км.

Историята продължава: Проблема отново се появи при 3-4 дни само, че този път колата направо се тресе цялата!!! ](*,) И сега пак ходене по мъките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...
колега , искам DSG само заради удобството с лопатките зад волана, по безопасно се шофира и по удобно...

както вече казах не виждам никви други предимства на ауто пред ръ4ка освен лопатките...

Извинявай, ама да си купиш кола с DSG само заради това да сменяш скоростите ръчно от волана е меко казано-несериозно!При високи обороти кутията сама ще премине на по-висока предавка.По същия начин преминава на по-ниска при рязко подаване на газ.Дали от волана или с лоста за превключване,кутията сама си преценява при по-високо натоварване на коя предавка да превключи.

DSG-то е дстатъчно пъргаво,всичко си зависи от задкормилното устройство и най-вече от реакцията на десния крак! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справочник за отзованите за сервизни акции марки и модели с описание на дефектите. Ето пример с Октавия :

 

http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls ... search.asp

 

Много полезен линк. Преди време бях срещал подобен.

 

Интересно за Октавия какво излезе: особено в червено за DSG-то

 

Criteria : (SKODA OCTAVIA) for the date range 01/Jan/2005 to 01/Jan/2012

Information : Click on the recalls number to expand the detail and hover over the concern for a quick insight into the defect

Please note that certain recalls have the same reference number, but relate to different models/variants of the same manufacturer/vehicle.

# Launch Date / Recalls Number / Make Model(s) / Concern / VIN Start / VIN End / Build Start / Build End

1 17.02.2005 / R/2004/215 / FABIA, OCTAVIA, SUPERB (WITH 2 VALVE PUMP INJECTOR ENGINE) / bolts of the tandem fuel pump cover may break / 01.03.2004 / 31.08.2004

2 17.02.2005 / R/2004/215 / FABIA, OCTAVIA, SUPERB (WITH 2 VALVE PUMP INJECTOR ENGINE) / bolts of the tandem fuel pump cover may break / 01.03.2004 / 31.08.2004

3 19.04.2006 / R/2006/035 / OCTAVIA WITH 2 LTR TDI ENGINE AND 6 SP MANUAL GEARBOX / flywheel may fail resulting in fire / 01.02.2004 / 30.06.2005

4 14.12.2009 / R/2009/124 / Octavia II & Superb II (with 6 speed DSG) / clutch may operate inadvertently with unexpected loss of drive / TMB1ZA2006004 / TMB1ZA2020518 / 01.09.2008 / 31.08.2009

5 15.12.2011 / R/2011/171 / Octavia II, Superb II and Yeti / fuel may leak / 01.01.2009 / 15.12.2011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,имам Octavia 1.9 TDI 2008г.Имам подобни проблеми с DSG-6 степенна.При потегляне от първа към втора и на задна приритва,а когато съм в задръстване и я приспускам на спирачка започва да чука и да подскача.Смених съединител като първа диагноза,но проблема остана въпреки,че нещата сега са доста по-добре.В ЕТ ми казаха,че проблема е в Мехатроника-3500лв. за нов.Аз обаче намеерих едни хора във Варна,които твърдят,че могат да го поправят.Въпроса ми е подлежи ли това чудо на ремонт?Ето и линка на момчетата от Варна-http://www.softelectronic.com/repairs/audi-vw/item/46-dsg-auto-transmission

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е малко стара (ако си погледнал).Пиши от къде си?Обади ми се ще ти обясня аз какво направих 0895664638 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, че е стара темата спокойно може да обсъдите тук за да разберем и ние как си се справил smile048 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам такъв безкрайно глупав и дребен проблем - метализацията от пластмасовата табелчица, на която пише DSG - се отлюпи от едната страна, вероятно от жегата през лятото.

Цяла голяма люспа - която накрая я откъснах, и запилих малко и с едно парче шкурка - та да не ми пречи останалата част.

И изглежда ужасно грозно - макар че не се вижда.

Обаче се напипва, естествено.

Та, къде може да се намери такава табелка?

И колко струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам такъв безкрайно глупав и дребен проблем - метализацията от пластмасовата табелчица, на която пише DSG - се отлюпи от едната страна, вероятно от жегата през лятото.

Цяла голяма люспа - която накрая я откъснах, и запилих малко и с едно парче шкурка - та да не ми пречи останалата част.

И изглежда ужасно грозно - макар че не се вижда.

Обаче се напипва, естествено.

Та, къде може да се намери такава табелка?

И колко струва?

 

 

..... е нормално.... ще си вземеш нова ръкохватка за 125 лв + такса превод + транспорт....

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... 0p%C3%A1ky

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам такъв безкрайно глупав и дребен проблем - метализацията от пластмасовата табелчица, на която пише DSG - се отлюпи от едната страна, вероятно от жегата през лятото.

Цяла голяма люспа - която накрая я откъснах, и запилих малко и с едно парче шкурка - та да не ми пречи останалата част.

И изглежда ужасно грозно - макар че не се вижда.

Обаче се напипва, естествено.

Та, къде може да се намери такава табелка?

И колко струва?

 

 

..... е нормално.... ще си вземеш нова ръкохватка за 125 лв + такса превод + транспорт....

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=p ... 0p%C3%A1ky

 

Шашна ме бе, човек! Недей така!

Няма да мога да спя тая нощ! [-X

По-добре цялата метализация да махна, или да я дам направо да ми я покрият с кожа! :mrgreen:

И пак ще струва толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.