Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Всички проблеми/съмнения/въпроси за DSG


ilinnn

Recommended Posts

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    16

  • kalata

    11

  • dude_BG

    8

  • mr. White

    7

Най-много писали в темата

  • 2 седмици по-късно...

Още една засега безпроблемна DSG6 в Октавия от ноември 2007 с двулитров дизел 140 коня, на 138 000 км. Кара се спокойно (80% от времето - съпругата) и се реже безобразно по светофари, 215 по магистрали, кикдауни почти непрекъснато през останалите 20% (аз...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги и за много години.

 

Споделете моля в големите студове напоследък сутрин при палене какво се случваше при вас.

 

Държането на DSG-то ми е интересно...

 

При мен един-два пъти при палене имаше малък удар...

 

Единия път даже въпреки натиснатата спирачка колата се опитваше да тръгне... след няколко секунди се освободи и успокои... странна работа.

 

На някой друг да му се е случвало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, спокс. При палене на P без дръпната ръчна на -10 градуса подскача половин педя, все едно е на скорост. Явно маслото в кутията става гъсто като боза от студа и зацепва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта при -6 градуса пак рипна напред колата...

 

evin, само с теб ли сме така?

 

Не ми се струва съвсем нормално това нещо. Какво ще да е това масло (ако е в него вината), че така да става.

 

Някой ще се включи ли с мнение по проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е абсолютно забранено да оставяш колата на Р, без да дръпваш ръчната спирачка. Пише го и в книжката към колата. Аз си позволявам по някога, защото паркирам на абсолютно равно място. Та ако си на ръчна нищо не рипа :)

 

Моето масло е сменяно преди 10х км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.... аз сега в студеното избягвам да дърпам ръчната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо на Р да "рипа" и тн... не ми се е случвало. Въртя паля и колата нито мърда нито подскача... на D вече е друго- ако няма натисната спирачка си тръгва сама, което по наклон е яко ама на паркинг с леки маневри е филм. Сега на паркинг правя маневри ...... със спирачката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима със старото масло не го правеше този номер. Но се чувстваше, че старото е станало много по-рядко - беше точно на 60х км. Кутията превключваше много лесно и инертно и нямаше мощ на празен ход. После новото масло се усети, че е много по-гъсто и кутията почна да превключва много по-мазно и една идея по-бавно. Празният ход стана много мощен - дърпа дори на баир. Явно е до наработка на маслото и наближавайки 60х км то губи вискозитета си. Предполагам на колегата с "подскоците" маслото също е на под 30х км и е още гъсто.

 

За ръчната - досега за 1,5 зими не ми е замръзвала нито веднъж. А я дърпам редовно заради DSG

 

Пак поватарям - "рипането" става само при палене на студена кола на минусови темп. около -10 и по-ниски. За мен е абс. нормално. После се усеща как първите 1-2 км маслото в кутията е доста гъсто и тя превключва доста мудно. Предполагам в ЕТ наливат точното масло, а не някой ментак, щото иначе... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на 58хил не съм сменял масло до сега - предстои.

Но аз ли бъркам или.... "Р" - паркинг - колелата механично са блокирани. "N" - неутрална. Ако колата се движи на "Р" и се налага да се натисне спирачка то това не е ли много странно... На "N" е нормално да се движи но в този случай не е от двигателя...

А на "D, R, S" - нормално е без да се натиска педала на газта да потегля сама.

 

Поне в книжката пише така. При мен и на практика е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на 58хил не съм сменял масло до сега - предстои.

Но аз ли бъркам или.... "Р" - паркинг - колелата механично са блокирани. "N" - неутрална. Ако колата се движи на "Р" и се налага да се натисне спирачка то това не е ли много странно... На "N" е нормално да се движи но в този случай не е от двигателя...

А на "D, R, S" - нормално е без да се натиска педала на газта да потегля сама.

 

Поне в книжката пише така. При мен и на практика е така.

 

P не е моментална спирачка има малко толеранс преди да зацепи механичното блокиране и колата не се движи 500 метра, а няколко сантиметра преди зацепването.

 

П.С. Колегата е много прав за ръчната и P, препоръчва се от производителя :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Здравейте,

Колата е Октавия 2 Фейслифт, 1,8 dsg., Април 2009 г., пробег 29 000 км. Преди няколко дни, след пътуване от 200 км., на едно кръстовище се появи следния проблем: при потегляне колата започна да се тресе, все едно карам по бабунки, като след превключване на трета предавка спира тресенето. Така продължи цял ден. Вчера и днес отново направи същото, само че един-два пъти. Интересното е, че прави номера само при потегляне и само на първа и втора предавка /поне така пише на дисплея/. В сервиза казаха, че вероятно е от скоростите, но нищо не се вижда на компютъра, че всичко е о.к. и трябва да направи проблема пак за да се установи причината. Аз обаче се притеснявам да я карам, защото до колкото знам скоростите струват 8 500 лв. и ЕТ само си търси причина за да откаже гаранцията. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

Ако някой се интересува: преди два дни преинсталираха софтуера на скоростната кутия и от тогава проблема го няма. Не знам дали това е решението, но поне за сега така ми изглежда, защото не е показала дефекта вече 250 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не се разбра причината -закачиха колата и по интернет докато работеше я гледаха в завода в Чехия, от където след 30 сек. казаха да се преинсталира без да обясняват. Това е :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може вече да има вируси и по колите ... smile012 Трябва май и антивирусни да си търсим.

Може да е имало някакво смущение по токовете, което да е затрило или променило част от софтуера и след преинстал да се е подредил пак. Знае ли човек. Всичко го правят толкова сложно, че може да има стотици причини за едно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуера не може да се разбута, т.е. може, но това ще го повреди и няма да става за нищо. Например, ако разбутате файл за управление на ECU и нарушите контролната сума (checksum) палене няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се саморазбута софтуера, има си контролни суми и т.н.

 

Ъпдейтнали са нещо, дали е за добро..... времето ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам едно въпросче към собствениците на DSG-та, случвало ли се е да изгасне колата в режим D при маневриране или други обстоятелства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.