Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Всички проблеми/съмнения/въпроси за DSG


ilinnn

Recommended Posts

@mr. White - извинявам ти се, човек, че на твой гръб (твои ядове) говоря (пиша) пълни глупости. Но, защо пък не - от официалния вносител ти ги говорят, та аз ли... Освен това аз твойта съм я ял вече, така че сме от една партия.

Въобще не ме притеснява тази ситуация - имам документ, който доказва, че съм сигнализирал за проблема в сервиза и те са ми разрешили да си карам колата. Утре ако покаже вече сериозен дефект няма да имат основания да ми откажат гаранцията, ще си ми оправят колата каквото и да коства /което ме притесняваше/. Така, че си карам и изобщо не му мисля smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    16

  • kalata

    11

  • dude_BG

    8

  • mr. White

    7

Най-много писали в темата

За сега за 20 000км. не съм имал проблеми нито с двигателя, нито с DSG-то и съм много доволен от колата. Да чукна на дърво и дано не ме сполети и мене тази "трагедия"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mr. White - извинявам ти се, човек, че на твой гръб (твои ядове) говоря (пиша) пълни глупости. Но, защо пък не - от официалния вносител ти ги говорят, та аз ли... Освен това аз твойта съм я ял вече, така че сме от една партия.

Въобще не ме притеснява тази ситуация - имам документ, който доказва, че съм сигнализирал за проблема в сервиза и те са ми разрешили да си карам колата. Утре ако покаже вече сериозен дефект няма да имат основания да ми откажат гаранцията, ще си ми оправят колата каквото и да коства /което ме притесняваше/. Така, че си карам и изобщо не му мисля smile021

Това е правилния начин на действие в такива ситуации! :smt017

В случай,че не оправят колата както трябва,следват юридическите методи и така до съд,ако не стане в България,ще ги осъдиш в Европа,не могат да се измъкнат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте нов сам

аз също имам октавия 2006 dsg от скоро кажете ми моля нещто за подръжката на автомобила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Колата ми е с 7DSG на 16100км!Да не чува дявола,за сега проблеми не съм имал!Колата знае какво е това "kick down" и "S"(4-5 пъти съм го ползвал),но само когато се е налагало!!!Успех с проблема на колегата!Ако от ЕТ ми кажат така .... smile011 :smt0344 лоша работа!Лек ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намеся и аз,с 6-степенен типтроник съм.На 60 000км отидох на обслужване в ЕТ и след проверка на маслото ми казаха че това масло не трябвало да се сменя,само ако има нужда да се долива.Много ми е чудно какво ще е това масло,което не си губи свойствата и качествата след определено време и километри?!?А вътре би трябвало да има и филтър някакъв според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...На 60 000км отидох на обслужване в ЕТ и след проверка на маслото ми казаха че това масло не трябвало да се сменя,само ако има нужда да се долива...

 

На тоя, който ти го е казал: smile150

 

На един друг наш колега му казали, че маслото не се сменяло и той така си карал 150 000 км... ей го малко по-нагоре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ilinnn, kyonchev, mr. White, Боби,

 

има ли развитие при някого от вас?

 

Някой нещо ще сподели ли?

 

При мен нещата изчезнаха.

Лампата за грешка изгасна още същия ден и повече (да чукна на дърво!) не съм имал проблеми. Предположих, че щом не свети лампата за грешка и компютърът няма да я помни и не съм ходил до ЕТ. Прав ли съм?

Навъртял съм 400-500 км оттогава и всичко изглежда наред.

 

Възможно ли е проблемът да е бил от ниска температура на околната среда?..и след като е поработил малко двигателя (няколко запалвания/угасяния) кутията да се е постоплила или ..качила масло и да е заработила нормално?

 

Честно казано от всичко изписано по тази и други теми не оставам с много доверие към ЕТ (и към който и да било друг сервиз де) и се съмнявам да открият нещо..Съвети?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, хора вие ме наплашихте много с тези дефекти по DSG-то ](*,) Аз явно съм чел повечко за добрите му страни, но нищо вече съм поръчал колата и няма да се отказвам я smile035 Дано само да случа на 7 степенно DSG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се кахъри,проблемите са главно при дизелите,заради въртящия момент

 

Охххх !

Звучи ми обнадеждаващо.

Искрено се надявам да си прав. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се кахъри,проблемите са главно при дизелите,заради въртящия момент

 

Че то TSI-то да не е с малък момент пък ...Я виж братушките имат 38 страници по тая тема за DSG-то:

 

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.ph ... 8d81ee7818

 

Те нямат дизели там . Не им се полагат заради евтиния бензин и гадната "солярка"... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Димо,исках да го успокоя колегата,поръча си колата,ще я чака дълго..... иии искаш да не може да спи сладко-да си мисли за дсж smile175

1.4- то колко момент да има-има -мяма 250 нютона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж братушките имат 38 страници по тая тема за DSG-то:

 

Прочетох всичките 38 страници smile012

С две думи - 3-ма имат истински проблем с автомата (дефектни мехатроници), останалите 97 човека са някакви психопати, които се шашкат и преписват всички проблеми на бензиновия двигател и гадното гориво на DSG. Като пускали газта - колата спирала. При сваляне от 3-5-а предавка до 1-ва се чувал глух звук. При кик-даун буксували съединителите. И почват да сменят софтуер на автомата, свещи, наливат 100 октана, ходят на църква и пр. занимавки. Това са абсолютно нормални неща за всяко DSG, ама човек като попадне сред психопати и почва да чува щурците! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали някой с Октавия РС е имал същите проблеми с DSG-то, защото се презумира, че РС-ката се кара по спортно и кутията е по-натоварена. Също така много ме учуди факта, че ABT и MTM софтуерно вдигат въртящия момент на 1,4 ТСИ на 290 и 300 smile035 Nm. Някъде бях мернал инфо, че кутията 7DSG издържа до 250 Nm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж братушките имат 38 страници по тая тема за DSG-то:

 

Прочетох всичките 38 страници smile012

С две думи - 3-ма имат истински проблем с автомата (дефектни мехатроници), останалите 97 човека са някакви психопати, които се шашкат и преписват всички проблеми на бензиновия двигател и гадното гориво на DSG. Като пускали газта - колата спирала. При сваляне от 3-5-а предавка до 1-ва се чувал глух звук. При кик-даун буксували съединителите. И почват да сменят софтуер на автомата, свещи, наливат 100 октана, ходят на църква и пр. занимавки. Това са абсолютно нормални неща за всяко DSG, ама човек като попадне сред психопати и почва да чува щурците! smile091

:smt017 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разглеждам сайта на ЕТ. Направи ми впечатление, че нещо DSG7 е махната от някои модели, и на нейно място се е появила DSG6, 1.9 и 2.0 дизелите примерно. Преди 1-2 месеца, когато ги разглеждах мисля, че не беше така. Защо ли??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии че има бъгове има. Ама при мен специално след ремонта има бъгове само докато е "студена" и това важи не само за DSG а и за колата като цяло. После е по мед и масло до към 220 някъде. ... след това при обратен завой много ми свети ESP-то нещо как да кажа така ... smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разглеждам сайта на ЕТ. Направи ми впечатление, че нещо DSG7 е махната от някои модели, и на нейно място се е появила DSG6, 1.9 и 2.0 дизелите примерно. Преди 1-2 месеца, когато ги разглеждах мисля, че не беше така. Защо ли??
7ст. е била винаги само при 1.8ТSI.Скоро очаквам да се появи и при 1.6TDI-CR,както вече я има при VW!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направят DSG7, която да издържа на по-голям въртящ момент, почвам да натискам моята докато се счупи и отивам да ми сложат от новите \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.