Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Всички проблеми/съмнения/въпроси за DSG


ilinnn

Recommended Posts

... Тези две реплики много ме притесняват мене, дали съм в правилното "фифти" smile012

 

В правилното фифти си, не бой се! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    16

  • kalata

    11

  • dude_BG

    8

  • mr. White

    7

Най-много писали в темата

Един въпрос към хората с нови коли от ЕТ: гаранцията ви международна ли е? Ако да - защо ходите в ЕТ? Качвате колата на репатрак и я карате до най-близкия дилър на Skoda в Австрия, Германия или Чехия (или Словакия, че е по-близо). Отношението и проблемите няма да са същите, гарантирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега и аз нямам проблеми но съм все още на 9010км. пробег, което е нищо. Но все пак да чукам на всичко възможно и дървено.

 

Имах проблеми с предишния ми автоматик ( типтрониик на Ауди А6). Търсих много сервизи и попаднах на един познат на мой познат в София, който се занимава с автоматици и мнението му за DSG беше, че цитирам: ако всички коли са с тази кутия ще остана без работа. Процентно спрямо други марки и модели автоматици се чупели много по-малко. Просто всички автоматици са много сложни като техника и много ненадеждни.

 

Дай боже да няма проблеми... smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма гаранция за посочените държави, че ще ви приемат с отворени обятия. Проблеми може би ви се струва че има, защото се отварят теми, когато настъпи такъв. Теми като тази едва ли се отварят, за да се похвали някой, че всичко му е наред и е супер доволен от този masterpiece.

Статистика от 20тината автомобили в този форум с DSG не може да се направи. Затова ако имате вътрешна информация за постъпилите оплаквания от DSG в БГ, Чехия, Германия (като процент разбира се, все пак продадените шкоди тук са доста по-малко) тогава може да има причина за безпокойство.

Нормално е автомата да има по-често дефекти от ръчката. До колкото знам при БМВ и Мерцедес също има оплаквания и се съмнявам, че дори в Германия може да се ремонтира напълно успешно толкова сложна кутия.

Затова карайте си спокойно, и заповядайте на Лясковски манастир да пием по една бира на 20ти smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към хората с нови коли от ЕТ: гаранцията ви международна ли е? Ако да - защо ходите в ЕТ? Качвате колата на репатрак и я карате до най-близкия дилър на Skoda в Австрия, Германия или Чехия (или Словакия, че е по-близо). Отношението и проблемите няма да са същите, гарантирано.

Ами в Аутобилд, на 100к км тест на Пасата се оказа, че при последното сервизно обслужване, въпреки изричното посочване, да се сменят задните накладки, те не са сменени и бяха изяли задните дискове. Те ти Германия, а за Чехия, питай модератора какво са си говорили приемчиците като са видяли колата му и на кого е писал писмо впоследствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от DSG-то,засега,вече 900км.,никакви проблеми... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за Чехия, питай модератора какво са си говорили приемчиците като са видяли колата му и на кого е писал писмо впоследствие.

 

Какво са си говорили приемчиците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има развитие по проблема с DSG ?????

Разкажи малко, че темата е много наболяла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Собствениците на 6DSG не мисля,че имат повод да се притесняват!Да и те дават дефект понякога ,но в сравнение с по-модерния си събрат,са направо вечни :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че скоро си сменил маслото... а дали наистина е сменено...

 

Да, смених го през юни мисля. В ЕТ. Но как мога да съм сигурен? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се смени маслото веднага се усеща - по-леко сменя.

Преди смяна в редки случаи има лек удар след палене сутрин и потегляне (от P на D или R).

 

В днешно време нищо не е сигурно ;)

 

поздрави

 

P.S. Дано модераторите скоро да обединят темите за DSG, че да не пишем разпиляно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ново масло превключва по-мазно и без "удари". Личи си, че маслото е по-гъсто. Усеща се лесно, ако човек е наблюдателен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017

 

В другата тема Чавдар беше пуснал един линк за проблеми в Америка.

 

Аз пък открих нещо интересно на един официален сайт за риколи:

 

Recall: No. 2 of 9

Recall Ref: R/2006/035

Exact Model: Octavia II

Description: Flywheel may fail resulting in fire

VIN:

Build Date:

Numbers: 1687

Defect: It has been identified that the two mass flywheels can become damaged because of a not optimally aligned through-flow restrictor in the clutch pressure pipe. This situation can lead to total failure of the flywheel and under unfavourable conditions a fire.

Action: Recalled vehicles will have the make of the two mass flywheels identified and if necessary, replaced together with the breather of the clutch pressure pipe.

Launch Date: 19 April 2006

 

Обаче не съм сигурен за кои кутии става въпрос... пък и не са дали кои VIN-ове са за рикол...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е проблем със скоростите, но...

Тц... Тц... Тц...

Колеги,

 

За съжаление кефа от новата ми кола трая кратко.

 

В Събота за да се израдвам на хубавото време тръгнахме с приятели към Бели Искър (малко над Самоков) с колата.

Докато карах започна леко тракане от някъде, което се усили след малко до зловещо силно тракане от двигателя.

Спрях колата и се оказа че трака и на празни обороти, като шума е от мотора. Никаква лапма не светеше за авария - масло, check engine и тн.

 

След звънене на сервизни и 24 часови гаранционни телефони, какво да я правя, на които не ми вдигна никой,

звъннах на 146 (СБА пътна помощ) и я откарахме с колесар до Еуратек колата. Евала на човека от СБА че реши да ни качи всичките - бяхме 5 души и как сме се събрали 5 души + шофьора в Лада Нива само ние си знаем.

 

В Понеделник отидох на място в Еуратек, за да дам заявка за проблема и си говоря с приемчиците всеки ден.

Вчера имаше съмнение за дюза, днес в 4ти цилиндър бил проблема и май двигателя ще се сменял ама трябвало да стане ясно какво е повредено, сваляли главата и тн.

 

Колата е на 217 км пробег :cry:

 

3 дни време за отваряне на двигател как е като време? Имам чуството че има някакво мотаене, може и да бъркам?

 

Как седи положението при Еуратек с даване на заместващ автомобил също, понеже ако ще се сменя двигател тази кола ще си поседи бая.

 

Имам ли право също да изисквам нов автомобил - същия модел и оборудване ?

 

В общи линии реших да си продам старата кола и да си взема нова за да не се занимавам с ходене по сервизи а кво се оказа ...

Жалко за човечеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има развитие по проблема с DSG ?????

Разкажи малко, че темата е много наболяла.

 

Развитието е, че след 3 посещения в сервиза казаха, че на компютъра не показва нищо, поради което за тях няма проблем. Накарах ги да ми подпишат протокол, че разрешават експлоатация на колата и сега си караме. На ден прави по 3-4 "тресенета" и я чакаме или да се оправи или пътна помощ. Това е :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има развитие по проблема с DSG ?????

Разкажи малко, че темата е много наболяла.

 

Развитието е, че след 3 посещения в сервиза казаха, че на компютъра не показва нищо, поради което за тях няма проблем. Накарах ги да ми подпишат протокол, че разрешават експлоатация на колата и сега си караме. На ден прави по 3-4 "тресенета" и я чакаме или да се оправи или пътна помощ. Това е :-k

 

Еииии голямо беззобразие. Тия верно си плачат за съд или антиреклама в Господари на ефира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркането в л****** с пръчка чрез форума, мисля, че не е малко. И аз мисля, че е пълно безобразие това, което се случва :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се смени маслото веднага се усеща - по-леко сменя.

Преди смяна в редки случаи има лек удар след палене сутрин и потегляне (от P на D или R).

 

В днешно време нищо не е сигурно ;)

 

поздрави

 

P.S. Дано модераторите скоро да обединят темите за DSG, че да не пишем разпиляно.

 

Хм..понякога при потегляне има удар (и преди да отида за смяна също имаше), но го отдавам на по-рязко подаване на газ и високия въртящ момент..? дали е така може да каже някой от вас предполагам, който има повече опит с DSG. Аз взех колата през Май на 55к км и направих поддръжка около месец по-късно. Не съм имал време да натрупам опита, за да мога да направя разликата. Ако на някой му се занимава можем да направим един тест тоя уикенд да сравним как е при вас и при мен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитието е, че ... за тях няма проблем.

 

smile091 smile091 smile091

 

и я чакаме или да се оправи или пътна помощ. Това е :-k

 

Те така и тримата братя чакали и викали - "Невольооооооооооооо, ела да ни помогнеш де..."

 

Чакайте, чакайте... Сама ще се оправи - спор няма. А за целта я оставете на паркинг да постои да си "почине".

 

Sorry за спама, ама имах един приятел едно време и с него си правехме вело-екскурзии като деца. Та той от време на време слизаше и започваше да бута колелото. И ние - останалите - "Що така бе, Павка?". А той - "Ами да не претоваря колелото от много каране. Да му дам възможност да си почине малко."

 

Няма страшно. Те Някои Шкоди трябва да "улегнат" малко. Помните ли - както едно време Москвичите и Жигулките. Нали така ни разправяха в сервизите. "Нищо и няма бе... ТрЕбва да улегне и ш'съ опраИ."

 

@mr. White - извинявам ти се, човек, че на твой гръб (твои ядове) говоря (пиша) пълни глупости. Но, защо пък не - от официалния вносител ти ги говорят, та аз ли... Освен това аз твойта съм я ял вече, така че сме от една партия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, напълно невъзможно ли е като се прецака DSG-то да се ръгне ръчна кутия на същия автомобил? Не става дума като е чисто нова и си броил 4 бона отгоре само за кутията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полуоските са други, софтуерът на колата - също. За механичното закрепване на кутиите и дали има разлика в диференциалите не съм запознат.

 

Освен това никак не ми се вярва някой, който е имал DSG, да си монтира ръчна кутия smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги от моя дълго-километрен опит няма да можете да се поучите понеже аз съм голям писюр смених маслото на кутията на 150000км.тормозя я намакс и чакам нещо да стане.но за късмет и се надявам да е за напред колата си върви и то безпроблемнно.моя съвет е караите и се кефете чакаите нещо да сеобади и тогава го правете.Не като някой хора от форума (няма да казвамкой са те си знаят) които само се чудят коя здрава част от колата да сменят.

ГАС ДО ЛАМАРИНАТА ДАИЕ ЛЕКО НА МАШИНАТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.