Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия Комби или Шкода Октавия Комби vRS


Kid

Recommended Posts

HPA предлагат софтуери за DSG:

http://www.hpamotorsport.com/dsg-stages.htm

 

Имаха и идея да пускат спортни китове за апгрейд на съединителите за повече Nm, но не знам дали почнаха да ги продават, поне на сайта им не пише

 

dsg9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно то HPA чаках нещо, ама те го правят само на бензинови двигатели - виж за какви обороти говорят в статията. За дизел няма и това си е. Сигурно защото продукцията е предвидена за Америка главно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колега здравей!Аз мога да ти кажа само че данъка на колата както си попитал ти е около 550 лева за първата година,за втората 540 и сега на 3 години ми е 529 лева!Не знам колко е данъка на 140 коня,но със сигурност ти е по малко!Аз лично съм страшно доволен от моята и ти я препоръчвам!И аз иам дете и си го возя и си пея!Ама твърдо возела!Е да ама това съм искал така ме вози!И не се плаши не е въобще ниска!Даже се очудвам че е толкова висока!Успех при избора!Дано съм ти помогнал нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не вози твърдо RS-а. Сравнен с О2 - TDI-PD - си вози абсолютно еднакво. И старата ми О2 - и РС-а ми са с 18'' и при двете гумите са на 3+ атмосфери. От това наистина започва да вози малко по твърдо - но проблема е само при дупки и неравности. На равен път - няма проблеми.

 

Относно вървенето - имам ги и двете. Старата е със сменен софтуер и разни други леки подобрения - около 180к.с. РС-а си е стоков 170к.с. Лично мое наблюдение е че след като се разработи РС-а - започна повече да върви и разликата м/у двете е голяма. Забелязах и една голяма разлика м/у двете коли - скоростните кутии са много различни - според мен това е причината за ускорението и динамиката които повече ми допадат при РС-а.

 

Относно екстрите - спокойно можеш да си поръчаш каквито екстри искаш и пак ще стигнеш и дори минеш Елеганс-а. Реално екстрите които има по малко РС-а са 3-4. Така можеш да имаш един много различен на вид автомобил - с по мощен двигател и с доста прилични екстри - докато Елеганс-а колкото и да го правиш - не може да стане РС. Говоря за визията, интериора и двигателя. Определено много по красива кола е РС-а сравнена с Елеганс. При РС-а има много неща които няма как да се поръчат при Елеганс (ЛЕД светлините, брони и решетки, седалки, черен интериор - който на мен страшно много ми допада - само РС е с такъв, по големи спирачки и не на последно място - XDS - екстра която аз много се радвам че поръчах - 2 пъти съм усещал действието и съм много очарован)

 

Успех smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

здравейте колеги-тук се споменават някои много важни неща преди избора:

1.досаден ДПФ

2.ДПФ- има въпросителни

3.тия филтри дето ги слагат DPF, пази Боже да го прецакаш ... ще се ръсиш яко ...

4. проблемен електрически агр

Kid попита също за тези неща-моля отговорете.това е много по важно от чипа и конските сили и реално определя избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма еднозначен отговор. На едни DPF им пречи, на други не. Ще чуеш и двете мнения. Като цяло на VAG не е толкова страшен явно, щото почти никой не реве. На други марки положението е по-лошо, познати с Мазда 6 вият на умряло...

 

За АГР-а, един приятел сменя и изръси една кошница пари. Ама дали е хроничен проблем - няма достатъчно материал за статистика. По скоро не.

 

Абе много си зависи дали купуваш нова кола или карана. Ако е нова, взимай смело, така или иначе имаш гаранция. Виж ако си като мен да налиташ на употребявано... аз кола с толкова усложнен агрегат не бих си взел. Не ми е по джоба нито по нервите.

 

И защо питаш един и същи въпрос в толкова теми? Отвори си една тема - "Проблем ли е DPF филтъра?" и питай там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега g vasilev, я най-добре си пусни една темичка какво искаш и какво търсиш. Недей да спамиш напред назад.

 

Аз като гледам от писанията ти, ти не знаеш какво искаш: всичката ти информация се базира на : този ми каза, онзи ми каза и така.

Питаш, Цецо, без да е карал такъв автомобил изказва лични впечатления и те отказва. Много яко!

 

Ми сега за 1.8ТФСИ какво правим ако пишат Valdo- супер доволен и Боби Доктора- трашно разочарован (върна си колата)..... Тогава не те мисля !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби 2 коли 1.8 тси върна...така че не е дсж -то виновно!!! А Искрен е 100% прав за това:

Аз като гледам от писанията ти, ти не знаеш какво искаш: всичката ти информация се базира на : този ми каза, онзи ми каза и така.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.