Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на табло на О1 и как реших проблема със стрелките


venll

Recommended Posts

Колеги, дайте някакви координати на така наречения Наско. Имам познат с Октавия с редовния проблем в таблото (слаба спойка)

Благодаря предварително.

Редактирано от baitoz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето табло го пращах на Наско в Стара Загора,да не се хваля,за сега нямам проблеми,доволен съм.Сутринта го получи оправи ми го и го върна на същия ден,Наско е човека на таблата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега.Благодарение на точната и изчепателна тема,и аз карам вече без досадното падане на стрелките.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преминах през проблема със стрелките. За сега успешно. Честно казано малко се шашнах и ядосах на този 'често срещан проблем', но вместо да мрънкям прочетох тази тема, отидох и си купих поялник (карайки без да знам с колко км/ч карам  :doubleup:  ). Успях да сваля лайсната около талото без да свалям капаците на кормилната конзола. Преди да разкача таблото опитах да го тествам с vcds и не ставаше. Даваше грешка, освен това имах и грешка  00771 - Fuel Level Sensor (G) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent. Презпоих някои спойки които не ми харесаха и най-вече онзи елемент - стабилизатора на напрежение. За сега стрелките работят и тестовете с vcds също. Изтрих грешката за горивния сензор и за сега я няма. Поздрави  :heat: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Благодаря на колегата! Благодарение на точните инструкции и аз успях да си реша проблема със стрелките. :doubleup:

Понеже от време на време хващам поялник се реших да си реша сам проблема. Презапоих МНОГО ВНИМАТЕЛНО стабилизатора и двете съпротивления(само от едната страна - без да свалям стрелките) и се получи. Пропуснах да сложа радиатор за допълнително охлаждане на стабилизатора - надявам се да не е фатално.

Който не е сигурен в възможностите си с поялника да не си прави експерименти.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата! Благодарение на точните инструкции и аз успях да си реша проблема със стрелките. :doubleup:

Понеже от време на време хващам поялник се реших да си реша сам проблема. Презапоих МНОГО ВНИМАТЕЛНО стабилизатора и двете съпротивления(само от едната страна - без да свалям стрелките) и се получи. Пропуснах да сложа радиатор за допълнително охлаждане на стабилизатора - надявам се да не е фатално.

 

Абе как презапоявате??

Питам понеже мога да дам съвсем точни насоки.

Реално лошата спойка е видима и с просто око а ако погледнеш с лупа съвсем лесно става.А презапояването ако не си го правил най добре е да свалиш стария калпав тинол с медна оплетка и наново да нанесеш нов.Така е най сигурно.

Свалянето на стария тинол е или с вакуум помпа или просто един екраниран кабел дето има десетки медни жички го допреш на мястото на спойката и тинола от спойката полепва по оплетката.И така няколко пъти и тинола се сваля...

Трябва и поялник с наистина хубава чиста човка и качествен тинол..Лесно е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте колеги!

Попрочетох всичко по въпроса с таблата във форума. Имам следния проблем с моята Октавия 1, 1,9 TDI, 130 к.с. Допреди известно време ако случайно превиша оборотите над 3000 при шофиране на 6 скорост ми светваше чекинга на компютъра. След като тествах проблема, ми показваше грешка в датчика за скоростта, който се намира някъде на скоростната кутия. Попитах в Сервиз Шкода за проблема и от там ме посъветваха да сменя датчика или маслото на скоростната кутия, или и двете. Така и направих. В последствие обаче се появи друг проблем. При загряване на двигателя и влизане в нормален режим на работа, т.е. температурата на водата си влиза в нормалната граница, започна да ми изключва скоростомера, а в последствие установих че и нивомера на горивото започва да дава отклонение, особено при завой наляво. Това ми се случи докато бях на почивка в края на септември. Умрях от страх да не остана без гориво и затова постоянно пълнех резервоара догоре. Заведох шкодичката на майстор, който първоначално ми зачисти всички предпазители, но проблема си остана. Когато двигателят е студен си показва нормално, загрее ли карам само на оборотомер. Помислих, че може би нещо при смяната на датчика не са свързали както трябва, но и това не реши проблема - връзките са си наред. Реших да пробвам, последно и ходих при познат да ми върне стария датчик. И сега се чудя да го търся ли тоя Наско от Стара Загора. И дали проблема ми е в някоя лоша спойка на таблото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Има ли някой в София, към когото да се обърна за съдействие относно проблема с "падащите" стрелки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

благодаря за ясното и точно обяснение на проблема с стелките на километража много хубав снимков материал при  мен стана Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.