Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на газ...


Recommended Posts

:PDT_Armataz_07:

 

 

Пловдив - София...... - Пловдив

Може и така да е, ама пак едни 31 км не излизат http://directions.somemaps.com/bg/%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • lubomirov1985

    11

  • danny

    11

  • Skoda20VT

    10

  • The Best Forman

    6

Най-много писали в темата

 На мен от центъра на Пловдив до аерогара София ми излиза точно 148км. айде 150 да са. Зависи от къде ще тръгнеш. Значи вече се губят едни 20 км.

Колегата може да е врътнал из София малко.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодафен, малка поправка, пропан-бутанът, е ПО-калоричен, от останалите горива /показателно е, дори от примера който даваш/, и точно в това, е вечният въпрос - защо аджеба, след като газта е ПО-калорична, разхода е по-голям...

А, отговора /пак обратно на логиката/ е - заради по-доброто изгаряне, на единица гориво /не по-бързото/, което респективно, дава по-голяма мощност...

Нямам идея, защо е така, но е факт...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че газта има по-добро изгаряне. Намаля се нагара в горивната камера, удължава се междуремонтния ресурс на двигателя, защото газта не разтваря маслото в цилиндъра и масления филм се запазва, но :

мощността на двигателя пада с 10-15% , разхода също се вдига с 10-15%. При добре настроена уредба е с около литър над нормата на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Разстоянието от 320км. Пловдив-София го взимам с 15-17лт газ.

 

Демек разход 5/100......на газ.....и може да си е врътнал и 30 км из София......за да му падне още разхода :eusa_liar:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, при пропан - бутана добива на енергия е по малък от другите горива. Както казах с около 12%. Математиката може да каже как може да запазим един параметър за сметка на друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек разход 5/100......на газ.....и може да си е врътнал и 30 км из София......за да му падне още разхода :eusa_liar:  :)

 

Изобщо не съм му правил сметка на разхода. Значи не съм чел и поста. Прочетох твоя пост, бат Стефчо.

Това е фантастика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пловдив, Видин, Белоградчик, Пловдив

810км от които 760 с 47лт газ, защото ми свърши и карах на бензин.

-Можеше и по-малък да е, ако джипиеса не ме беше прекарал през едни чукари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пловдив, Видин, Белоградчик, Пловдив

810км от които 760 с 47лт газ, защото ми свърши и карах на бензин.

-Можеше и по-малък да е, ако джипиеса не ме беше прекарал през едни чукари :)

В първото мнение на тази тема е описан форматът на информацията, която да се поства.

 

Нямаше нужда да се постват последните няколко поста!

Редактирано от valentin_d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

------------------------------------------------------------------
Марка автомобил- Шкода 
Модел - Фелиция
Двигател(обем и мощност) -  1300 / 43kW
Вид на Газовата система - Ловато
Среден разход на газ - 7
Изминати километри от поставянето на Газовата система -  9 000
----------------------------------------------------------------- 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

здравейте, обмислям слагане на газова уредба и в тази връзка нахвърлях едни изчисления

искам да попитам каращите на газ, до колко са ми верни сметките при теоретични цени на горивата 2лв бензин и 1лв газ:

 

----------------------------------------------------------

разходи за гориво за 100км:
16лв/100км бензин *при цена 2.0лв/литър и 8л/100км разход
9лв/100км газ *при цена 1.0лв/литър и 9л/100км разход

разходи за гориво за 10,000км:
бензин - 10000км - 1600лв
газ - 10000км - 900лв

*икономия при каране на газ спрямо бензин за 10,000км - 700лв

*цена газова уредба - 1500лв

*газовата уредба се изплаща за минимум ~22000км - 1540лв (изчисления при 100% градско каране)

 

----------------------------------------------------------

 

btw, газовата уредба която съм вкарал в сметките е:

 

//Romano ANTONIO

Висок клас италианска система с OBD комуникация, автоматична адаптация, стандартна бутилка от 20 до 60 л., италиански евро нивомер

- за автомобили до 150 к.с. - 1500 лв.// от ценовата листа на MAK (бул.България)//

 

също така дали има някакви други  разходи при карането на газ за които не ми е известно или всичко си е като на бензин?

 

мерси предварително

поздрави

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнителните разходи които си пропуснал са по-скъп год. тех. преглед - 45 лв. и смяна на филтърчета на газта - 1 в изпарителя и 1 на маркуча до дюзите. Тези филтърчета са по 5-10 лв. и ги дават да се сменят на 10 000 км. но аз примерно мойте още не съм, но са проверявани...

Най-големия недостатък е бутилкаа за газ, която или ще изяде място от багажника или мястото на резервната гума. Друг голям недостатък са подземние гаражи, които трябва да се избягват ако си с кола на газ. 

Най-хубавото нещо на газовите уредби е екологичната страна - чисто изгаряне и по-малко CO2.

 

А по темата за разхода, при мен средния се затвърди 10л./100 км вече над 30 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като човек карал на газ повече от 15 години мога да кажа , че съвременните бензинови двигатели обезсмислят газовите уредби.

Направих си една проста сметка какво давах като пари със старата Фабия и какво се получи - на месец изминавам средно около 600 км. в града и зареждам две бутилки по около 30 лв. плюс 30 лв. бензин на два месеца т.е. 15 лв. на месец и стават около 75 лв. месечно. С новата до тук съм изминал около 700 км. с около 40 л. бензин т.е. около 80 лв. Сметките са много приблизителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а със какъв мотор е новата ? 40л за 700км е доста икономично, направо на дизел прилича :)

не знам аз доста се чудя, и по моите сметки през най-розовите очила има да я избивам тази газова 2 години, а нямам никакъв опит с газ, страх ме е да не се вкарам в някакъв филм и да разваля хубавата количка

 

а за резевната гума, нали има разни комплекти от компресор и някакъв шпрей, някой опирал ли е до тези комплекти? дали вършат работа при нормално спукана гума с пробив от винт/пирон ? че да тръгнеш някъде из чукарите без резевна гума си е хофти чувство,

за мен газовата ботилка единственият вариант е в резервната гума, бутилка в багажника е неприемливо непрактично

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е чудно,разход под 6л на 100км. градско!

Иначе моят опит показва,че при добре настроен газов инжекцион разхода на газ е с 1л.повече от на бензин.

Оставям на вас да сметнете с кое гориво е по евтино возенето и за колко време би ви се изплатила газовата уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,2 тси с 6 скорости ... това са приблизителни цифри , утре ще я пълня да сметна точно , но като цяло ми се връзва 1:1 със старата на пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

//Romano ANTONIO

Висок клас италианска система с OBD комуникация, автоматична адаптация, стандартна бутилка от 20 до 60 л., италиански евро нивомер

- за автомобили до 150 к.с. - 1500 лв.// от ценовата листа на MAK (бул.България)//

 

мерси предварително

поздрави

много скъпо ти я предлагат в представителя им и повечето дистрибутори е 1350 лв виж сам http://www.romanoautogasbg.com/gazovi-sistemi

/4-tsilindrova-sistema-ais-obd/

п.п мога да ти препоръчам добър официален сервиз за монтаж на уредбата ако те интересува пиши лс

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,2 тси с 6 скорости ... това са приблизителни цифри , утре ще я пълня да сметна точно , но като цяло ми се връзва 1:1 със старата на пари.

Напълно възможно, те така или иначе на тази и дават 6.0 градско.В задръстване 7 да стане.Директните инжекциони доближават много новите дизели.В комплект и с турбинка може и под дизела да слезнат.Да не забравяме мотор номер 1 на европа EcoBoost на който рекламата беше "сбогом дизел".Имам доста наблюдения над EcoBoost който е реално същия като TSI и мога да кажа че е постижимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, на кола с бензинов двигател без директно впръскване, е грехота да не й се сложи газон инжекцион. За Фабия 1.4 BXW също мисля, че няма смисъл да се дават пари за OBD връзка са газовата. 

От 1г и няколко месеца съм с газов инжекцион и вече имам изминати около 21 000км.

Колата преди с бавно и икономично каране ми даваше разход на бензин от 8,5л/100км, при предимно извънградско каране. Газовия инжекцион е от по-евтините варианти и ми струва 900лв., средния разход за тези 21 000км ми е 9,3л/100км, като стила ми на шофиране се промени и вече не е толкова икономичен, ако бях запазил предишния си стил на шофиране, разхода щеше да е по-близо до 9л/100км. Никакви странични разходи не съм имал след слагането на газовия инжекцион, единствено смених кабелите и свещите(140лв.), защото така ми дойде отнякъде тази идея.

Като се има впредвид цената на газовия инжекцион, включвайки и кабелите, и свещите, излязох на 0 към 10-11-хилядния километър, НО тези пари, които се дават наведнъж бързо се забравят, а още от първия месец като спирах на бензионстанцията ми беше 100 пъти по-добре, понеже вместо да заредя бензин за 50лв. и стрелката на горивомера дори да не мине средата,  за 30лв. пълня бутилката и минавам поне двойно повече километри.

Към разхода на газ имам и между 0.3 и 0.5л/100км разход на бензин, според колко студено е времето, т.е. с 20лв. бензин карам между 2000 и 3000км, което са ми 2 месеца на мен.

 

Към днешна дата, цената на бензина в моя град е 1.84лв., на газта 0,67лв.

Разход на бензин 8,5л/100км - 15,64лв./100км

Разход на газ - 9,3л/100км - 6,23лв./100км + 0,3л./100км бензин - 0,55лв., или общо 6,78лв/100км.

 

Кой каквото и да говори, предпочитм резервната гума да ми пречи в багажника, отколкото да давам 2,3 пъти повече пари за гориво.

Колата си я карах 1 година на бензин, защото бях от анти-газ групата, но ми дойде акъла по едно време.

Редактирано от DGSTN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор , че при по-старите инжекциони с предкамерно впръскване има смисъл от ГИ ... старата Фабия за 3 седмици на бензин щеше да ме разори с разход от 10+/100 , отделно и аз и сложих най-простия ГИ и за почти 3 години само консумативи сменям .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвсем се обърках, и аз съм от тази "анти-газ" група :) но силно се интересувам как да излезна от нея

 

препоръчайте ми нещо качествено за този 1.4 BXW мотор, щом романо с обд е изхвърляне за него, това разумно ли е за този мотор:

 

http://www.romanoautogasbg.com/gazovi-sistemi/4-tsilindrova-sistema-ais-eco/

 

 

молба към хората минали по този път, препоръчайте ми място за качествен монтаж, или друг вариант ако това романо еко не е добре

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DGSTN,

каква ти е колата ? каква газова сложи и къде ?

от кой град си, че има толкова евтина газ ? аз току що погледнах цените на най-близката лукоил бензиностанция - 95 - 1.85лв / газ - 0.85лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив газ се намира от 68 до 79 стотинки. За Варна подочух цени под 60 но няма да ги коментирам.

 

Относно OBD ГИ : Ако не ви е на мястото катализатора и не са ви в час сондите ще имате проблем с газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

има ли газова която да не е с OBD и пак да е с качествени компоненти и 5 години гаранция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.