Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Марек - моят Рапид !


Ivaka

Recommended Posts

Малко Фотошоп /Ивак, имаш да черпиш биричка smile159/ Не знам само дали съм уцелил на око размера на 15-ките :-k ..., но в общи линии колкото да се добие представа.

post-24-138453369733_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 138
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Ivaka

    50

  • bega4kata

    12

  • Krankenstein

    9

  • skodko

    9

Най-много писали в темата

Докато не се сложат на колата няма как да се разбере. До сега не бях виждал такива :) Надявам се май месец на живо да ги видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Фотошоп /Ивак, имаш да черпиш биричка smile159/ Не знам само дали съм уцелил на око размера на 15-ките :-k ..., но в общи линии колкото да се добие представа.

 

 

Хехех благодарско / за бирите - няма проблем!/ , точно се чудих дали да не помоля някой да направи един монтаж .

Така като гледам :-k по-скоро не ми харесва, но се надявам на живо да е по-добре. Така или иначе на този етап няма да успея да стигна до боядисването им . А и сърце не ми дава преди да съм ги покарал да ги нося с кашоните на песъкоструй...

По-скоро ще е един щастлив ден , след боядисването на колата / знам ли какво ще ми хрумне ... аз всъщност никога не съм искал червена кола..../

Така хем ще давам мноого повече поводи за коментари като я разхождам - "е...и колата", "е...и джантите", "е..ти и глупака дет е сложил такива джанти на Рапида" ... и т.н. Честно казано реално на Рапид, който си е едно доста уникално купе не трябва да се слагат "крещящи " джанти , за да не отвличат погледа от самата кола. НО аз съм се нагледал на баналните 5- то лъчки, 6-то лъчки и т.н.

/ надявам се с мнението си да не обидя някой - не ми е това целта smile159 /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа - не слушай коментарите, а само сърцето си ;) Аз ако се вслушвах много-много в "експертни мнения", досега трябваше да съм изхвърлил всичките си коли :)

Аз самия доста работи не харесвам по колите си, но у нас нещата почти винаги се свеждат до някакъв компромис - поради финансови и още куп други причини. Обаче като цяло, ако погледна някоя от колите си трябва да мога да кажа - това е МОЯТА кола, МОЯТ цвят, МОЯТ стил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай ги така,не ги пипай.Не е задължително да се "вързват"-те са акцент

И аз съм за това!

Много яки джанти! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, че джантите на живо излгеждат много по- добре! smile001

Не ми се плези! Твоят вкус го знам какъв е! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно си решил за нещо без борд. в бея си има доста неща на сносна цена с борд което ходи.

 

Ванка, знам че по щеше да и ходи джанта с борд - аз също исках обаче тези ме грабнаха много - кво да се прави любов от пръв поглед :oops:

 

Пък и на тази кола джанти с борд трябва да са на 4 х130 заради ет-то . Иначе с 20-30 мм. фланец много ще излизат от калниците, а аз на раздувки и т.н. не съм фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Специални благодарности за предоставените ми за проба фланци от Кранкенщайн и Мечо клечо - ще се черпим , няма как :)

За кратко се бях разочаровал от това междуболтово 4х98 . На задните барабани няма абсолютно никакъв проблем, защото от барабана надстърча много малко оста с гайката и това позволява вътрешния отвор на фланеца да е с по-малък диаметър. Отпред обаче на главините има едни шийки за центриране на джантите, чиито диаметър като се отвори на фланеца и идва на границата на отворите с резбите на х 98 за болтовете на джантата. Оказа се обаче, че има вид главини, които нямат тези шийки за центриране на джантата и с тях ще се реши проблема. Като ми остане време ще кача снимки за да се види за какво става въпрос.

 

Сега на дневен ред е да се намери стругар, както и материал за новите фланци. Общо взето май се спрях на един майстор, въпроса остават алуминиевите заготовки. Тук във Варна ме пратиха в една борса за метали / Персей/ , ама от там ми обявиха за 4-те алуминиеви диска ~ 190 лв :evil: .

Молбата ми е ако някой може да провери примерно из Пловдив или София по борсите за метали как биха излезли 4 диска от алуминий / ф-150-160 мм. , 35мм макс. дебели /

 

Иначе горе долу така ще стоят на колата / уви без гуми все още , едната е експерименталната с черно /

026736648.jpg?r=0

026736654.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като ги гледам на колата, тази в черно изглежда доста приятно. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко стоят.

 

п.с. Кога изкриви вратата така, бре? Като го видях последния път май не беше така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя врата бе на гаража ли smile004

 

п.п. май няма да снимам колата вече вътре в гаража - наистина тези лампи си правят много лоша шега ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих боядисал и тая малката звезда между болтовете и тя черна за да не се вижда ще стане по семпла тва посредата .....със четерите лъча ми идва в повече ! иначе съм изненадан колко добре седът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се излагай, определено черния вариант.

Честно ти казвам когато ги видях си помислих "тоя е луд тези са отвратителни джанти" сега като ги видя боядисани черни почват да ми харесват малко, кафяви са грозни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе без гуми никой неможе да каже колко добре стоят и кои стоят по-добре.

Сиви ще стоят по-големи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе без гуми никой неможе да каже колко добре стоят и кои стоят по-добре.

Сиви ще стоят по-големи...

 

Точно защото ще седят по големи трябва да са черни, всичко по голямо от 15" седи грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, не бях чел тук отдавна затова малко късно се включвам. И на мен ми харесва черния вариант със забележката на Наско за средната звездичка - взе ми думите /мислех да го напиша в началото, ама реших да не изпреварвам събитията/. Относно заготовките за фланците - виж тая оферта дали е актуална още http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... B8#p383427

А главините без центриращ борд са от по-старите модели, включително на моята R-ка са такива... ако не беше толкова далеч можехме направо да ги разменим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.