Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електроневоли


v-georgiev

Recommended Posts

Здравейте колеги 

Имам проблем със задна дясна врата  на октавия 2 комби 

Както  и с предна дясна 

Та предната дясна врата не   я отчита като я отворя, не святкат плафони и след малко се самозяключва 

Ракарах отвътре ръчката за отваряне  но  ту  го  има ту не 

Задната  врата изобщо не  я отчита  ,и  даже не се заключва от дистанционното 

От бутона до  рочната се чува щракане в механизма ,но и тогава не се зключва 

Заключвам я механично през ревизията 

Обаче при отключване  се  отключва независимо откъде 

Та ,давайте  идеи 

Пробвах да сваля автомата 

Но греда 

Конзолата на стъклото е закрепена с някакви  нитове и няма достъп до  там

Благодаря  предварително за  идеите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е в бравите. Играл съм го два пъти този филм . При мен се оказаха "гумираните" езичета , които заключват. Гумата им се надува и се нащърбва . Когато се отвори врата , езичето се извърта , отключва , но разни висящи гумички от него продължават да натискат микроключето в бравата. Не съм разгловявал вратите , направих си разни приспособления и с малко здрави нерви трябваше да се скъсат висящите гумички по петлето за да не натискат ключето. Най-подходящи са малки клещи с дълги човки. Бърка се в отвора около петлето и с малко късмет се  нацелвват висящите гумени мустаци...

 

 

Клещи.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Станимир Костов написа:

Здравейте колеги 

Имам проблем със задна дясна врата  на октавия 2 комби 

Както  и с предна дясна 

Та предната дясна врата не   я отчита като я отворя, не святкат плафони и след малко се самозяключва 

Ракарах отвътре ръчката за отваряне  но  ту  го  има ту не 

Задната  врата изобщо не  я отчита  ,и  даже не се заключва от дистанционното 

От бутона до  рочната се чува щракане в механизма ,но и тогава не се зключва 

Заключвам я механично през ревизията 

Обаче при отключване  се  отключва независимо откъде 

Та ,давайте  идеи 

Пробвах да сваля автомата 

Но греда 

Конзолата на стъклото е закрепена с някакви  нитове и няма достъп до  там

Благодаря  предварително за  идеите 



Задължително провери кабелите и буксите в гумените маншони на вратите (връзката врата-купе).
При мен даваше проблеми в задна дясна, а се оказа буксата (в гофрето) на предна дясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задна дясна при същите симтоми при мен машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, при мен се появи съвсем малка утечка, но при повече от 2 дни без да се кара почва да пада акумулатора. Утечката е 0,06 милиампера. Като извадя бушона на гнездо 34, който е за комфорт модула, консумацията се нормализира на 0,01 - 0,02 милиампера. Някакви предположения или опит с такава утечка на границата на максимално допустимата за гаранцията на акумулатора? На мен ми прилича на влага покрай комфорт модула, а може и да е повреда в него или около него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам,но утечка от 0,06 милиампера е нищожна.Ако акумулатора е 74 АЧ тази утечка няма да му се отрази по никакъв начин.Ако е 0,6 А ще го скапе за 5 дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Проблема го реших бързо на същия ден, но забравих да вляза и празници нали и сега чак влизам. Реших да видя бушоните да вадя един по един и за късмет съм го нацелил още първия път. Сирената на алармата може би от намокряне нещо, бушона е 5 ампера, извадих го и се нормализира. А иначе утечка 0,06 не е малка, особено ако колата се кара предимно градско сега с тая карантина. Относително е за колко ще скапе акумулатора. Зависи колко е добър акумулатора. На колата и дават, че трябва да има 0,01 - 0,02 и сега е толкова. Бушона не е бил за комфортмодула, за него е на гнездо 35 и е 30 ампера.

Редактирано от Zinoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.