Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

мига лампата за водата в казанчето на колата


Roman

Recommended Posts

Колеги, тази сутрин като запалих колата (Октавиа 1) , се включи звуков сигнал и след него започна да мига лампата за водата. Можете ли да кажете как да го разбирам това, тъй като до вчера не ми сигнализираше. В казанчето има достатъчно антифриз. Възможно ли е от студа водата да се е свие и затова да мига лампата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с вода ли я караш, или антифриз? Ако е с антифриз предполагам, че датчикът дава някакъв дефект, ама ако е с вода и примерно е замръзнала.... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже скоро съм я взел колата нямам представа дали е с вода или с антифриз. 99% съм сигурен че е с антифриз, но незнам каква е пропорцията между вода и антифриз в казанчето. А при замръзване възможно ли е да светка тази лампичка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Roman" - И при мен светка лампичката, а нивото е добро. Просто трябва да се долее още мааалко антифриз. Нямам идея защо така прави..

 

И вземи виж с какво е пълна охладителната система! В "Еура Тек" антифриза не е скъп - вземи и си смени всичко и точка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ! Наистина ако ми остане време преди да заминавам за Варна ще ида до Еура Тек да ми сменят цялата течност с антифриз. В противен случай ще долея малко антифриз концентрат и така ще движа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получи миналата година по време на големите студове.А антифриз в казанчето имаше.

Просто долях малко концентрат G12 /мисля че това беше модела на антифриза-пише го на казанчето/ и всичко си дойде на мястото.От тогава проблеми несъм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за остроумния отговор, просто питам дане би да се продава в някакъв по-специализиран магазин. Предполагам че по бензиностанциите има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за остроумния отговор, просто питам дане би да се продава в някакъв по-специализиран магазин. Предполагам че по бензиностанциите има.

знаеш ли колко дълго си мислих какво да ти отговоря smile091 ,извинявай ама не те знам от къде си(не си споменал местоположение),иначе щях адрес на магазин да ти дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе що го лъжете човека бе, G-12 се продава във всяка по-сносна аптека, в мол-четата също, обикновено седят и раздават мострички на входа по това време на годината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G12 вече не продават,има само G12+ ;)

Има го в ЕТ в Разфасовки по литър или в Аутотрейд-наливен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирано е и преди,че се индикира не само ниското ниво на охлаждащата течност,но и ниската и температура!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 години по-късно...

Здравейте 

Имам антифриз 1мм под мах. и при мен мига лампичката за водата, не знам на какво се дължи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Светослав_83 " - Привет.. Трябва да почистиш двете пластинки (окисляват се, макар и почти невидимо), които са вътре в казанчето за антифриза. Това може да се случи само през капачката на самото казанче. Тясно е, не е удобно, но не е и невъзможно. Трябва с нещо да ги излъскаш, не изцяло, но колкото се може повече..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.