Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OCTAVIA 2 / КОМБИТО /


esto

Recommended Posts

А така, втълпявай си ! smile048

Нали ти хареса днес бе???Кво са прайш!

 

Казах на Митака днес, че не е толкова зле. На снимките изглежда по-зле!

Добре е от гледна точка на визията от позицията на шофьора. Добре се вижда, колонката найстина е много голяма на Октавията.

 

Но пак казах, не ми допада напълно... не мога да я възприема(иначе идеята е оригинална). От вътре на затворена врата е добре, ама като се отвори вратата.......

 

Слагай си я и ти така....няма лошо (найстина, на колоната е някак не естетично, дебела е) Като си оправите и подсветката , ще стане по-хубаво.

(затова аз съм си избрал уред със 7 цвята , с червена стрелка и зелена подсветка : 1 към 1 с уредите на фабията )

 

Аз ще ви се смея...на оранжевата стрелка smile168 .

 

P.S: Днес сложих моите уреди.... Ох, котьо......

Като дам на контакт, стрелките отиват до края и после се връщат (като в новите шкоди :) ) Имам си 7 различни цвята :)

И като изгася колата, светлината им гасне постепенно!

 

Айде, шуми, чакам утре и на Сами да му светне бусст метъра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • esto

    71

  • bega4kata

    28

  • t5onko

    5

  • BlackPearl

    4

Най-много писали в темата

На живо всичко е много хубаво.Подсветките в краката могат да се регулират.Когато се отвори вратата светват силно,а при затваряне намаляват-с ваг кома можеш да си променяш интензитета на колкото процента си искаш.Може и съвсем дискретно.Светлинката на плафона ,след доработката е като заводска.Митака е страшен.

п.п. само ми отваря работа и на мене.... :D

п.п.п. Найлончетата са само за зимата!!!! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Супърба ,осветлението за краката е доста по-дискретно.Иначе,браво за мерака и добре свършената работа! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре, браво!

 

Може ли да е по дискретна светлината в краката или така е и при тези, които имат тази екстра оригинално?

 

Аз монтирах осветление в краката с фабричните светещи тела. Имаше избор да са с LED или обикновена крушка, която и избрах за да е по-мека светлината. Води се едно кабелче до блок с много куплунги и след това се активира през VAG-COM. Светва и угасва плавно с плафоните на тавана, но нямам опция да му намалявам силата на светенето... Имам линк към сайта където е описано какви неща ти трябва директно с кодовете на частите, ако някой специално му се прииска. Материалите излизат към 150лв за четирите позиции на крушки, монтира се за от аматьор като мен за около два часа. Ще пусна снимки на моето ако искате.

 

 

edit:

Мноу съм зле! Той човека си е описал кое как става и също е използвал оригинални светлини. Предполагам са диодни като гледам как силно светят.

 

 

И един въпрос към собственика: не те ли дразни тази силна бяла нова подсветка на касетофона? Аз преминах към Swing, който както знаеш е с черна подсветка и бял текст на дисплея и меко казано се родих. В смисъл осъзнах колко привличащо вниманието ми е била зелената подсветка на предния Stream.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Много добре, браво!

 

Може ли да е по дискретна светлината в краката или така е и при тези, които имат тази екстра оригинално?

 

може да се регулира интензитета на светене според предпочитанията.

 

 

edit:

Мноу съм зле! Той човека си е описал кое как става и също е използвал оригинални светлини. Предполагам са диодни като гледам как силно светят.

 

да диодни са

 

И един въпрос към собственика: не те ли дразни тази силна бяла нова подсветка на касетофона? Аз преминах към Swing, който както знаеш е с черна подсветка и бял текст на дисплея и меко казано се родих. В смисъл осъзнах колко привличащо вниманието ми е била зелената подсветка на предния Stream.

 

 

не е по дразнещо от зеленото,аз почти го бях направил негатив,но се получи проблемация с фолиото и го върнах по старо му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ето и няколко снимки специално за VALDO да види как карат хората и да вземе да слезе с няколко етажа по-надолу и неговата хубавица да се разхубави,че сега е като стара мома. smile091

post-1220-138453302163_thumb.jpg

post-1220-138453302183_thumb.jpg

post-1220-138453302187_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_flag Мяза така...... все една са ти изтървали задните амортисьори :) ! smile004

 

Отиде у немско, отрака се и сега не ти пука като сложиш твърдите H&R..... Ама тука в България се движиш като чувал с картофи!

 

Бравос! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Позволявам си да повдигна темата за най красивото комби във Форума,защото както някои знаят Митака замина да живее със сем.си в Германия и си продава колата.Добрата новина е е че колата ще попадне в добри ръце.Кумеца ми ще я купи и Шкодето ще дефилира из Варненските улици отново.Ще спинка в подземен гараж и пак ще се поддържа в Гюнтер сервиз.Така че ще и се радваме на съборите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички който следят развитието на тая тема,

Искам да се извиня за непопълненния профил който създадох буквално преди няколко минути, но се надявам в с времето малко по малко и това да стане.

Много съм щастлив smile152 , че тая кола няма да отиде при някой румънски или полски селяндур, а именно аз и моето семейство ще имаме удоволствието да се возим в тая наистина красива шкодичка. s_flag

Специални благодарности на bega4kata (по известен като Сами) smile126 който е главен виновник да стана собственик на ШКОДА.

Нямам търпение (даже трудно заспивам) да се срещнем с Митака и да подкарам новата количка. Надявам се това съвсем скоро да стане - работим заедно по въпроса, а когато стане факт ще Ви напиша впечатленията си - мисля, че няма как да не се радвам на кола, в която са вложени толкова много време и труд (и средства разбира се) да изглежда точно по тоя начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Най после след дълго чакане и още по дълго пътуване Шкодата се върна в България.

Не мога да опиша с думи колко съм доволен от колата след няоклкото хиляди километра който изминах. Удоволствието което доставя колата е сравнимо с доста по-скъпи коли, за което мисля, че в голяма степен се дължи на Митака smile126 . Изненадан съм много приятно от мерака и усилията които е вложил в тая кола и оценявам всичко до най-малките подробности (има и много други неща които не са описани в темата. Разхода на гориво и комфорта също са на ниво малко над моите очаквания. Единственият проблем е височината на окачването - не можах да я вкарам в гаража и колата от днес е при майстор Сами да сложи нови пружини eibach pro kit -30mm. Надявам се да намери време по скоро да стане готова колата, че нямам търпение да и се радвам отново. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Наистина крайния резултат е много добър. Отново големи благодарности на Сами за професионализма и бързината с която се справиха със смяната на пружините. =D>

След това отново не мина без неговата намеса за дневните светлини - не само активирането им, но и монтажа беше като детска игра след като професионалист ти обясни какво трябва да се направи. Както казва той трябва накрая шкодаджия да се намеси s_flag .

Скоро ще има и други подобрения, но за тях след като станат -тогава. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да изтупам малко прахта от темата и да напиша какво свършихме през последната година. Ясно, е че по колата няма много какво да се подобрява и иска повече, но имаше дребни неща, който ме дразнеха.

След монтирането на DLRa, цветът на габаритите взе да ме дразни понеже останха единствената обикновена крушка и бяха заменени с LED.

Които ще сменя да знае да си купи от по-скъпите да не му дава грешка за изгорял габарит. Ето и резултата:

 

http://t5onko.snimka.bg/automobiles/skoda.798320.33040789

 

След това дойде ред на радиото и Стрийма с белият дисплей беше заменен с Болеро. Най-много ми харесва слота за SD карта и малко по-добрия звук. При смяната се купува само един адаптор за антената понеже буксата на Болерото е двойна. Нямам снимки от самата смяна, но ето и крайният резултат:

 

http://t5onko.snimka.bg/automobiles/skoda.798320.33040911

 

Някои ненужни части в двигателният отсек, бяха учтиво помолени от майстор Сами и Васко да напуснат и  се отвори място за още една турбина. (Само дето Сами се услушва и го е страх да не стана би-турбо :D ) След като ЕГРа е запушен софтуерно няма смисъл от следните тръби и охладителя:

 

http://t5onko.snimka.bg/automobiles/skoda.798320.33041216

http://t5onko.snimka.bg/automobiles/skoda.798320.33041324

 

Дойде ред и на нови капли 17", 7,5J, ET35 и гуми 225/45/17 - Dunlop sportmax rt.  Благодарности на Младен за консултациите и отделеното време :cheers:

Не мога да правя хубави снимки, но пускам каквото имам :computer:

http://t5onko.snimka.bg/automobiles/skoda.798320.33041400

http://t5onko.snimka.bg/automobiles/skoda.798320.33041638

 

п.п. Капачки ще имат съвсем скоро - custom made, понеже оригиналните са с емблема на Ауди не съм ги сложил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите са станали много добре, а за джантите - уникални. Най-красивата джанта на Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Росен имаш ЛС. Не знам има ли други които са им давали грашка, но при мен стана от първият път! Между другото относно диодите днес ги пробвахме на "Бялата стрела" и ги хвана като грешка - новата са я направили още по умна, ще трябва да си поиграят повече тези, които иска ЛЕД на номера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Здравей esto

Става въпрос за този ролбар който си си взел:

 

http://www.wiechers-sport.de/shop/dom-fahrwerkstreben/produkte/df-skoda-octavia-typ-1z-ab-bj-2004-spritzwand-muss-an-2-punkten-veraendert-werden-domstrebe-stahl-vorne-oben-detail

 

Колко излезе доставката до България (че с немския съм скаран)...
Аз съм с Октавия 1 и мисля да си поръчам този:

 

http://www.wiechers-sport.de/shop/dom-fahrwerkstreben/produkte/df-skoda-octavia-typ-1u-bis-bj-2004-domstrebe-stahl-vorne-oben-detail

 

Ще те питам и за тръбата в багажника но едно по едно... :-)
Благодаря ти предварително...

 

p.p: Исках да те питам на лична, но системата не ми разреши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съмнява ме esto да ти отговори, понеже не е влизал от 100 години.

Ясно, благодаря ти...

п.п: А и тука явно е практика, членовете с по-голям стаж във форума да си забраняват получаването на лични съобщения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и тука явно е практика, членовете с по-голям стаж във форума да си забраняват получаването на лични съобщения...

 

... или пък да са им препълнени пощенските кутии и да нямат повече капацитет за получаване. и тъй като, както е казал колегата димон по-горе, колегата esto отдавна не влиза във форума, най-логичното предположение е именно, че пощенската му кутия е пълна и не я е изчистил, тъй като не ползва форума вече. Хайде да не скачаме винаги с рогата напред, колега, така винаги е най-лесно...

 

Иначе за доставката, като избереш България, пише, че ще изчислят най-изгодната цена и ще се свържат с теб по мейл или телефон за да ти съобщят и да се уговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... или пък да са им препълнени пощенските кутии и да нямат повече капацитет за получаване. и тъй като, както е казал колегата димон по-горе, колегата esto отдавна не влиза във форума, най-логичното предположение е именно, че пощенската му кутия е пълна и не я е изчистил, тъй като не ползва форума вече. Хайде да не скачаме винаги с рогата напред, колега, така винаги е най-лесно...

 

Иначе за доставката, като избереш България, пише, че ще изчислят най-изгодната цена и ще се свържат с теб по мейл или телефон за да ти съобщят и да се уговорите.

Съжалявам ако е излязло така, че нападам някои или нещо подобно...

Но за пощенските кутии.... има много колеги който са си сложили забрана.... Това е личен избор и този избор трябва да се уважава....

Но някой път на лайци като мен им е по-трудно да обяснят какво точно искат да попитат... И за да не пораждат усмивки и подмятания питат на лична...

Още веднъж се извинявам ако съм засегнал някого...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.