Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

До пещера при Карлуково и екопътека при Луковит


shotik

Recommended Posts

На 01.08.09 г с майка ми ,сина и жена ми наптравихме едно пътуване до пещера при Карлуково,екопътека при Луковит ,Черепишки манастир и по дефилето се прибрахме.

Началото беше от София и по магистрала Хемус първо стигнахме до бензиностанция близо до Ябланица.През нейния терен и по път стигнахме до езеро с фигури на овчар и стадо овци с около 2.5 пъти по - големи от нормален ръст.По-натам стигнахме до екокъща ,но не можахме да я видим вътре.Върнах на магистралата и от с.Румянцево свих наляво към Карлуково.На един завой с отклонение на ляво стигнах до пещерен дом изграден в цепнатина,отпред се вижда само един етаж,а от другата страна четири етажа надолу.Това е на височина от около 80-100 м над река Искър,чудесна панорама се разкрива от там.От паркинга на дома се вижда западния отвор на пещера,но с колата се върнах по пътя и отидох откъм източния вход.По пътека и стълби слязоме долу ,пещерата е около 50 м височина и има два отвора на тавана.Пещерата е проходна и я минахме докрай и се върнахме при колата.От там по пътя за Лясковец и надясно към София.На края на града има стрелбище и на полянка начало на екопътеката.Слязох с колата на около 150 м надолу и пеша покрай реката ,през мостове стигнахме до един навес с пещ,пейки и маси,но не можахме да ги ползваме ,защото за разлика от друг път имаше много гладни комари и се върнахме.Продължихме през Петревене,Стояновци,Роман,Горна Бешовица ,Мездра за Черепишкия манастир.Прохладно и тихо място за почивка и разглеждане.След това по дефилето се прибрахме в София.Около 260 км е прехода .Снимките са много и ги вижте тук:

http://shotik.snimka.bg/travel/peshtera ... ovo.414594

 

Накрая има дублиращи снимки ,правени от сина ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Първата снимка е направо нереална... Иска ми се да го видя наживо :D

В този район още не сме ходили, но това ще се промени скоро. А и не е далече - става за еднодневно неделно пътешествие докато е все още хубаво времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.