Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Недокументирани функции с VAG-COM при Октавия 2


Боби Доктора

Recommended Posts

Контролния модул за кодиране (17 байта)

 

STG 09 (електрическата система) изберете

STG Long кодиране -> Функция 07

 

Следните комбинации са блокирани от администратора:

 

- Байт 00 Bit 3 (1) и байтове 00 Bit 4 (1)

Byte 00 Bit 0 инсталирани фарове за мъгла

Byte 00 Bit 1 ксенонови фарове инсталирани

Byte 00 Bit две краката осветление инсталирани

Byte 00 Bit 3 дневни светлини (Скандинавия) активни

Byte 00 Bit 4 дневни светлини (Северна Америка) е активен

фарове само когато бъде разтворена ръчната спирачка

Byte 00 Bit 5 от активни фарове помощ да напусне дома

Byte 00 Bit 6 инсталиран Regen-/Lichtsensor

Byte 00 Bit 7 Coming Home-активни

Byte 01 Bit 0 инсталирана задната седалка признаване

Байт 01 битова инсталирана една система за почистване на фаровете

Byte 01 Bit 2 електронни реле на горивната помпа (EKP)

Byte 01 Bit 3 инсталирани задната чистачка

Byte 01 Bit 4 отопляеми огледала извън инсталирани

Byte 01 Bit 5 капака на багажника инсталиран Fernentrieglung

Byte 01 Bit 6 освобождаване задния капак Fernentrieglung активни

Byte 01 Bit 7 Задна избършете с непрекъснато избърсване отпред

Byte 02 Bit 0 Задна избършете с чистачките фронт

Byte 02 Bit 1 активен мига магистрала

Byte 02 Bit диагностика студено 2 (задължително) активно

Byte 02 Bit управление на натоварване 3 (Задължително) активни

Byte 02 Bit следващите четири-домашен режим

(0 = адаптация / 1 = потенциометър)

Byte 02 Bit 5 Fernentrieglung капака на багажника

(0 = пулс контролирани kontakgesteuert / 1 =)

Byte 02 Bit 6 инсталиран странични мигачи

Byte 02 Bit 7 инсталирани седалки

Byte 03 Bit 0 реле клема 15 оборудвани интериор

Byte 03 Bit един запазени

Byte 03 Bit две запазени

Byte 03 Bit 3 запазени

Byte 03 Bit 4 запазени

Byte 03 Bit 5 запазени

Byte 03 Bit шест запазени

Byte 03 Bit 7 запазени

Byte 04 запазени

Byte 05 фаровете шайби Ansteuerverzögerungszeit

(Резолюция: 50 мс / по подразбиране: 50 мс)

Byte 06 фаровете време за почистване система за контрол

(Резолюция: 50 мс / Стандартно: 230 мс)

Byte 07 допълнителни предни функция аварийните светлини ляво / дясно като фронт Паркинг Light ляво / дясно (САЩ и Канада)

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 08 дневни светлини затъмняване

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 09

 

Спомагателни функция стоп светлина на ляво / дясно и отдолу

(Резолюция: 1% / Стандарт: 22%)

Byte 10 допълнителни лампа функция задни фарове против мъгла, лява / дясна и долната

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 11 допълнителни паркинг функция светлина, предна лява / дясна (по подразбиране: 0%)

Byte 12 паркинг светлина затъмняващо се огледало ляво / дясно (разделителна способност: 1% / Стандарт: 20%)

Byte 13 подмяна пред функция Индикатор ляво / дясно като фронт Паркинг Light ляв / десен

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 14 подмяна функция паркинг светлина, предна лява / дясна и предната индикатор ляво / дясно

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 15 подмяна стопове функция ляво / дясно за мигачите, тъй като задната лява / дясна

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 16 подмяна лампи функция за мъгла, предни ляво / дясно къси светлини ляво / дясно

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

 

 

 

Контролния модул за кодиране (21 байта)

 

STG 09 (електрическата система) изберете

STG Long кодиране -> Функция 07

 

Следните комбинации са блокирани от администратора:

 

- Байт 00 Bit 3 (1) и байтове 00 Bit 4 (1)

- Байт 00 Bit 1 (1) и байтове 03 Bit 4 (1)

- Байт 00 Bit 1 (0) 17 битова и байт 1 (1)

- Байт 17 Bit 4 (1), когато 00 / 3 (0) и 00 / 4 (0) и 00/00 (0)

- Байт 17 Bit 4 (1), когато 00 / 3 (0) и 00 / 4 (0) и 00/00 (1)

- Байт 17 Bit 4 (1), когато 00 / 3 (0) и 00 / 4 (1) и 00/00 (0)

- Байт 17 Bit 4 (1), когато 00 / 3 (1) и 00 / 4 (0) и 00/00 (0)

- Байт 17 Bit 4 (1), когато 00 / 3 (1) и 00 / 4 (1) и 00/00 (0)

- Байт 17 Bit 5 (1) и байтове 00 Bit 0 (0)

Byte 00 Bit 0 инсталирани фарове за мъгла

Byte 00 Bit 1, оборудвани с ксенонови фарове затвора

Byte 00 Bit две краката осветление инсталирани

Byte 00 Bit 3 дневни светлини (Скандинавия) активни

Byte 00 Bit 4 дневни светлини (Северна Америка) е активен

фарове само когато бъде разтворена ръчната спирачка

Byte 00 Bit 5 от активни фарове помощ да напусне дома

Byte 00 Bit 6 инсталиран Regen-/Lichtsensor

Byte 00 Bit 7 Coming Home-активни

Byte 01 Bit 0 инсталирана задната седалка признаване

Байт 01 битова инсталирана една система за почистване на фаровете

Byte 01 Bit 2 електронни реле на горивната помпа (EKP)

Byte 01 Bit 3 инсталирани задната чистачка

Byte 01 Bit 4 отопляеми огледала извън инсталирани

Byte 01 Bit 5 капака на багажника инсталиран Fernentrieglung

Byte 01 Bit 6 освобождаване задния капак Fernentrieglung активни

Byte 01 Bit 7 Задна избършете с непрекъснато избърсване отпред

Byte 02 Bit 0 Задна избършете с чистачките фронт

Byte 02 Bit 1 активен мига магистрала

Byte 02 Bit диагностика студено 2 (задължително) активно

Byte 02 Bit управление на натоварване 3 (Задължително) активни

Byte 02 Bit следващите четири-домашен режим

(0 = адаптация / 1 = потенциометър)

Byte 02 Bit 5 Fernentrieglung капака на багажника

(0 = пулс контролирани kontakgesteuert / 1 =)

Byte 02 Bit 6 инсталиран странични мигачи

Byte 02 Bit 7 инсталирани седалки

Byte 03 Bit 0 реле клема 15 оборудвани интериор

Byte 03 Bit една задна светлина за мъгла листове

(0 = 2 инсталирани NSL / 1 = 1 инсталиран NSL)

Byte 03 Bit заден светлина 2 Носещо

(0 = 2 светлини за заден ход / 1 = 1 задна светлина)

Byte 03 Bit 3 неактивни резервни светлина с отворен капак

Byte 03 Bit 4 Xenon фарове монтирани без капаци

Byte 03 Bit 5 капки Избършете / почистване сълзи активни

Byte 03 Bit 6 2 Инсталирана батерия

Byte 03 Bit 7 задни светлини контрол (0 = слаба светлина опашка / 1 = опашката светлина / стоп светлина слабо)

Byte 04 Bit 0 инсталирани нагревател

Byte 04 Bit един нагревател инсталирани

Byte 04 Bit две инсталиран благополучно

Byte 04 Bit 3 вградени електрическо регулиране седалка с памет

Byte 04 Bit 4 Контрол инсталирани два задни светлини за мъгла

Byte 04 Bit пет план (0 = RHD / LHD = 1)

Byte 04 Bit 6 забранява фарове за мъгла

Byte 04 Bit 7 Климатроник инсталирани

Byte 05 фаровете шайби Ansteuerverzögerungszeit

(Резолюция: 50 мс / по подразбиране: 50 мс)

Byte 06 фаровете време за почистване система за контрол

(Резолюция: 50 мс / Стандартно: 230 мс)

Byte 07 допълнителни предни функция аварийните светлини ляво / дясно като фронт Паркинг Light ляво / дясно (САЩ и Канада)

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 08 дневни светлини затъмняване

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 09

 

Спомагателни функция стоп светлина на ляво / дясно и отдолу

(Резолюция: 1% / Стандарт: 22%)

Byte 10 допълнителни лампа функция задни фарове против мъгла, лява / дясна и долната

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 11 допълнителни паркинг функция светлина, предна лява / дясна (по подразбиране: 0%)

Byte 12 паркинг светлина затъмняващо се огледало ляво / дясно (разделителна способност: 1% / Стандарт: 20%)

Byte 13 подмяна пред функция Индикатор ляво / дясно като фронт Паркинг Light ляв / десен

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 14 подмяна функция паркинг светлина, предна лява / дясна и предната индикатор ляво / дясно

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 15 подмяна стопове функция ляво / дясно за мигачите, тъй като задната лява / дясна

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 16 подмяна лампи функция за мъгла, предни ляво / дясно къси светлини ляво / дясно

(Резолюция: 1% / Default: 0%)

Byte 17 Bit 0 активни Notbremsblinken

Byte 17 Bit 1 деактивиране спомагателни светлини за шофиране Bi-Xenon

Byte 17 Bit две инсталиран подгряване на предното стъкло отпред

Byte 17 Bit 3 50, терминал диагноза

Byte 17 Bit 4 фарове за мъгла като дневни светлини активни

Byte 17 Bit пет ключ светлини за мъгла с дългите светлини активни

Byte 17 Bit 6 свободни

Byte 17 Bit 7 свободно

Byte 18 Bit 0 студена светлина плоча диагностични активни

Byte 18 Bit една студена светлина спирачка диагностични активни

Байт 18 бита 2 студена мъгла диагностични активни

Byte 18 Bit 3 студена светлина за мъгла диагностични активни

Byte 18 Bit 4 Студената светлина диагностични активни

Byte 18 Bit 5 Студената диагностичен индикатор активни

Byte 18 Bit 6 Студената заден светлина диагностични активни

Byte 18 Bit 7 студената страна маркери диагностични активни

Byte 19 Bit 0 Студената Диагноза къси светлини активни

Byte 19 Bit една студена светлина като активни пред Диагноза

Byte 19 Bit 2 студена светлина диагноза заден паркинг активни

Byte 19 Bit 3 диагностика задна светлина за паркиране активни

Byte 19 Bit 4 безплатни

Byte 19 Bit 5 безплатни

Byte 19 Bit 6 свободни

Byte 19 Bit 7 свободно

Byte 20 затъмняване мъгла

(Резолюция: 1% / Стандарт: 92%)

Адрес на коментара
  • 4 месеци по-късно...
  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    9

  • esto

    8

  • chavdarlk

    4

  • lllubo

    4

Най-много писали в темата

Хора, моят шеф ми донесе неговото кабелче за октавийката, но и при мен липсват доста неща от тези, които са показани в темата и в други теми. Не знам, дали е точно разпознаването, но ми излиза че е "KOMBI" и някакви цифри, които така и не зачетох/запомних, за да видя/проверя какво значат... Отдолу в combobox-a имам и Wischer и пак някакви цифри. Колата не е комби, но не ми е ясно защо така я разпознава... И в тези екрани, които са показани на снимките, на третият байт имам само реле терминал 15 и нищо друго... Т.е. липсват доста от нещата, като ксенон и вкл. изкл. на задните светлини за мъгла и т.н.

 

Да не би да се дължи на факта, че колата е класик и случайно няма начин да ги направя тези неща?

 

Преди време пробвахме с кабелче да променя пулсовете на мигачите да са 5 вместо 3 и имаше проблем, че след седмица почна да си мига пак само три пъти - с този кабел видях, че стойността в контролера е 5 а мигача си мигаше 3 пъти. Върнах го на 3, Do it!, после пак на 5, Do it! и сега пак мига 5 пулса и спира, което е коректно... Ако някой може да помогне, за да пусна само десният стоп за мъгла, ако има възможност, много ще съм благодарен! :) По описаните снимки нещо не се получава...

 

И друго нещо ми е чудно - Митака (esto) беше писал, че към Wischer модула в най-голямото число се добавя 2048 и се показвали някакви опции - това какво точно представлява?

 

Благодаря!

 

Поздрави

 

ПП: Кабела е от програматорибг 11.3 и 10.64 софтуер.

Адрес на коментара
.. И в тези екрани, които са показани на снимките, на третият байт имам само реле терминал 15 и нищо друго... Т.е. липсват доста от нещата, като ксенон и вкл. изкл. на задните светлини за мъгла и т.н.

 

Да не би да се дължи на факта, че колата е класик и случайно няма начин да ги направя тези неща?

В различните версии на софтуера за кабелчето има сериозни разлики в "хелпъра".

 

Абсолютно си прав, но при мен и със старата и новата версия - някой неща ги няма. Ако някой може да каже коя е най успешната версия на VCDS да сподели. Днес си промених времето за Coming Home и Leaving Home на 50 сек. По default при мен беше на 80 сек. което зимно време при каране главно на къси разстояния ми се вижда сопа за акумулатора. Минималното е 10 секунди. Ако някой има желание да знае как да свирка утре ще снимам... :) Ако повтарям да ме извините предварително!

Адрес на коментара

Продължение на моят пост от по-горе, че екраните се различават, спрямо тези на другите коли.

 

Ето показно:

6.png

7.png

 

Диагностиката не ми показа грешки, а това ми е gateway листата:

8.png

 

В 09.Cent. Elect. чак на 14 байт се срещат за първи път опции за светлините:

9.png

10.png

 

На 24-ти байт мога да променям силата на дневните светлини - това от картинката е както е било по подразбиране, никой не е променял силата на светене (P21W са крушките със стандартна светлина):

12.png

 

Модула ми е от 27 седмица на 2009 година, поне така излиза, и VAG номера му е - 1K0 937 086G --- Това орязана версия на модула ли е или?

 

Поздрави

 

ПП: Просто ми е интересно, за да знам с какво раполага колата.

ПП2: Значи, малко поразрових и намерих питанка във бришкода, както и репорт на Рос Тех... видях, че модула с който съм е средно ниво, т.е. някаква орязана версия, както си мислех. Ето го топика в briskoda.net:

http://briskoda.net/forums/topic/207973 ... try2458117

 

и част от репорта:

 

...

; 1K0-937-084.CLB (Basis - Supports NO Fogs or Xenons)

; 1K0-937-085.CLB (Lowend - Supports NO Fogs or Xenons)

; 1K0-937-086.CLB (Medium - Supports Fogs but NO Xenons)

; 1K0-937-087.CLB (Highend - Supports Fogs and/or Xenons)

...

 

Мисля, че е полезно за хората, които не знаят, да знаят че има различни версии на модулите...

 

Поздрави

Адрес на коментара
  • 1 месец по-късно...

Днес си промених времето за Coming Home и Leaving Home на 50 сек. По default при мен беше на 80 сек. което зимно време при каране главно на къси разстояния ми се вижда сопа за акумулатора. Минималното е 10 секунди. Ако някой има желание да знае как да свирка утре ще снимам.

 

Колега би ли обяснил как се променя това време.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
  • 1 месец по-късно...

Зарибявката е голяма и немога са запра smile091
Играх си с Coming Home и Leaving Home, рових се в нета, гледах клипчета но никъде неможах да намеря как се прави да са през фаровете за мъгла :-k Има клипчета на FL-ова октавия, но там всичко е различно... Аз искам дневните светлини да са през ксенона, а C/L Home да е през фаровете за мъгла smile049
Някой ако си е играл с това точно така да подскаже моля. Иначе моята е от по-старичките, модула е 1K0-937-049 N и няма кой знае колко за бърникане.

Поздрави s_flag

Пп. това искам да направя :oops:

Адрес на коментара
  • 1 месец по-късно...
Колеги, а някой да е пробвал да си направи стрелките на таблото да светят без да пускаш фарове като на ауди.

 

Не знам при по-старите как е, но при мен на фейслифта така са си били винаги - само стрелките светят, без габарити и фарове и там други глупости... Ако това е възможно при по-старите (не-фейслифтовите модели), би било интересно да видим от къде, да...

 

Поздрави

Адрес на коментара

Щракни едно фото моля, че ми стана любопитно как е при теб...

 

Не знам при по-старите как е, но при мен на фейслифта така са си били винаги - само стрелките светят, без габарити и фарове и там други глупости... Ако това е възможно при по-старите (не-фейслифтовите модели), би било интересно да видим от къде, да...

 

Поздрави

Адрес на коментара

 

 

Щракни едно фото моля, че ми стана любопитно как е при теб...
...


Довечера, че трябва да е на тъмно - иначе нищо не се разбира от снимката... Най-добро е като влезна в тунел, но няма как да стане сега...

Поздрави

PS: Направих филмче на лампите по таблото и на стелките:


В моят канал в YouTube може да се види и как светят през деня, сега се сетих, че имам дневни клипчета... Качеството не е хубаво, заради телефона, но утре ще сложа статични снимки...

Поздрави
Адрес на коментара
  • 4 месеци по-късно...
Предлагам безплатно включване на фаровете като дневни светлини за фаб2 ок2 и суперб2

Ако има мераклии от Бургас и аз мога да помогна :smt017

Адрес на коментара

Уф, най-сетне нагласих дневните светлини на късите на 25% при пускане на ръчната. То не бяха проблеми със софтуера, с хардуера, с какво ли не. Накрая се оказа че за %-та не се ползва байт 8, а байт 20 - fog ligth dimming. Не знам защо е така при мене, но след като видях че на байт 8 ефект няма каквото и да правя, реших да пусна фаровете за мъгла за дневни да видя там дали ще има ефект. Разбрах че светлината им се определя от байт 20, а не от байт 8, минах пак на късите и то взе че така сработи. Реално ако си пусна нормално късите + предни халогенни и всичко свети силно, а като мина на дневни светлини и вече късите мъждукат на 25%. Просто това което би трябвало да прави байт 8 го прави байт 20 при мене.

Адрес на коментара
Уф, най-сетне нагласих дневните светлини на късите на 25% при пускане на ръчната. То не бяха проблеми със софтуера, с хардуера, с какво ли не. Накрая се оказа че за %-та не се ползва байт 8, а байт 20 - fog ligth dimming. Не знам защо е така при мене, но след като видях че на байт 8 ефект няма каквото и да правя, реших да пусна фаровете за мъгла за дневни да видя там дали ще има ефект. Разбрах че светлината им се определя от байт 20, а не от байт 8, минах пак на късите и то взе че така сработи. Реално ако си пусна нормално късите + предни халогенни и всичко свети силно, а като мина на дневни светлини и вече късите мъждукат на 25%. Просто това което би трябвало да прави байт 8 го прави байт 20 при мене.

 

Е те това е странно, ти си първия такъв.

 

Аз съм пуснал барем на 10 коли дневните и на всичките димера за късите е в 8-ми байт.

 

Дано да няма нещо гнило, че ми изглежда нелогично, да е различно само при теб...

 

Колеги, някои с кабел от София дали може да ми активира включването на фарове?

Разбира се ще се отблагодаря :)

 

Колега намери ли кой да ги пусне? Ако не си, ще ги активирам аз. И без това трябва да си измия срама, че вързах тенекия на колегата lllubo.

Адрес на коментара
Аз съм пуснал барем на 10 коли дневните и на всичките димера за късите е в 8-ми байт.

Пуснахме на ohisp (Евгени) дневните и при него е както казваш на 8-ми бай димера. Забелязах че при него са общо 21 байта (пише го най-отдолу в дясно на прозореца). Може би и при тебе са 21 байта. При мене обаче са 23 байта. В интернет видях че има други модели коли които са с по 30 байта и на които точно 20-ти байт програмата показва че е за управление на димера за дневните. Явно от тука идва разликата с този различен брой байтове.

Адрес на коментара

Утре ще погледна при мен, колко байта са... никога не съм се заглеждал в това. Ако е така, жив късмет е, че си го уцелил.... и, че не си променил нещо друго...

 

Много странна тая работа. Айде да беше лифтова, да кажем да има разлика.

 

Може би зависи от оборудването. Твойта ако е с повече глезотии, може би целия модул е различен.

 

По принцип някой версии на VCDS дават хелп, кое поле за какво е (мойта не е от тях). Вярно ли ти ги показва там?

Адрес на коментара

Благодарности големи на Цецо75, вчера по обяд свърши отлична работа по "светването" на късите ми светлини и вече няма да се притеснявам от спирания и неудобни разговори с родната полиция, дето ни "пази"...

Бирите остават за следващата седмица

Адрес на коментара

За всички които имат халогени и искат да им светят в завой и когато дадат съответния мигач Byte23 слагате отметка на bit2 Internal Turn Light Control Algorithm active,а bit 3-4 го нагласяте на 08 Turn Lights via Fog Lights!Работи перфектно /изпитано/ и е много полезно и гъзарско!За съжаление нямям възможност да направя снимки !За FL си има специална отметка в Byte14 слагате отметка на bit 7!И там трябва да няма проблеми :smt017

Адрес на коментара
Колега и аз съм от София... възможност за преглед на една О2 за глезотийки и активиране на дневни фарове? Че днес любимата ни полиция ме поряза за изключени фарове. smile011

 

За фаровете - ок. Ама за глезотийки, уточни какво точно искаш, че не съм сигурен дали това дето искаш, знам как да го направя. Не на всички Октавии, стават всички неща по един и същи начин.

Адрес на коментара
Колега и аз съм от София... възможност за преглед на една О2 за глезотийки и активиране на дневни фарове? Че днес любимата ни полиция ме поряза за изключени фарове. smile011

 

За фаровете - ок. Ама за глезотийки, уточни какво точно искаш, че не съм сигурен дали това дето искаш, знам как да го направя. Не на всички Октавии, стават всички неща по един и същи начин.

 

Ами нямам идея какво поддържа и какво не - но като пуснем фаровете... може да се присетим за някоя - например като go home... и да се заключват вратите като тръгне и вдигне 15 км.

Как ще се разберем? Ти ли ще оставиш координати или аз да ти пиша на ЛС?

Адрес на коментара
  • 2 месеци по-късно...

Решил съм цялото инфо за колата ми да го кача онлайн. От една страна да не си играя всеки път с кабела като искам да проверя нещо. От друга страна да имам инфо как е било преди. Предполагам че и на вас може да е интересно и ви давам линк:

http://lllubo.5gbfree.com/

Всичко е на базата на картинки - gif формат. За момента работи само "Select Control Module" и от него кодовете за 09-Cent. Elect., 17-Instruments, 46-Central Conv.

Адрес на коментара
Решил съм цялото инфо за колата ми да го кача онлайн. От една страна да не си играя всеки път с кабела като искам да проверя нещо. От друга страна да имам инфо как е било преди. Предполагам че и на вас може да е интересно и ви давам линк:

http://lllubo.5gbfree.com/

Всичко е на базата на картинки - gif формат. За момента работи само "Select Control Module" и от него кодовете за 09-Cent. Elect., 17-Instruments, 46-Central Conv.

 

Брях! Браво, бе! С мапове си го направил като гледам - перфектно :) Интерактивно е, а не са картинки img01.gif, img02.gif... и т.н. Полезно е :)

 

Поздрави

Адрес на коментара

Здравейте!

Имам няколко въпроса относно активирането на допълнителни функции на октавия 2 преди фейслифта, 2008г елеганс.

1. В 09- Cent. Elect. на Byte 2- Bit 1 е означено Comfort Turn Signals. Това дали е функцията мигача да мига 3 пъти при бутане на лостчето, защото, ако е това, то е активирано фабрично на елеганса.

2. В 46- Central Conv. на Byte 0- Bit 3 и 4 са автоматичното отключване при вадене на контактния ключ и авт. заключване над 15км/ч. Ако се активира само заключването как става отключванито при спиране, дали е с двойно дърпане на ръчката отвътре на вратите.

3. На същия модул на Byte 6- Bit 1 и 3 и Byte 7- Bit 1 и 3 са съответно отключването и заключването със звуков сигнал доколкото разбирам. При мен мигат само мигачите, ако се дадат отметките и на звука, без да се махат на мигачите демек откл. и закл. ще бъде съпроводено и със звук?

4. Пак на тоя модул на Byte 8- Bit 7 пише Anti- Theft- System- Activation- Confirmation/Horn/ Не можах да разбера дали е звука при заключването и активирането на алармата, ама каква е тогава предишната отметка на Byte 7- Bit 1 и 3 за закл. със звуков сигнал. Или това на Byte 8 е вече звука когато се разписка алармата.

5. Никъде не можах да намеря откъде се активира комфорт функцията за стъклата, да се затворят докрай, без да е нужно постоянно да е натиснат бутона на дистанционното.

6. Какъв е оптималния вариант за намалянето но силата на светене на късите от Byte 8, демек на колко процента светенето не е нито слабо, нито силно, и къде се въвеждат процентите.

7. На кой Byte и Bit се активира светването на ляв/ десен халоген при завиване.

Мерси предварително!

 

Поздрави!

Адрес на коментара

1. В 09- Cent. Elect. на Byte 2- Bit 1 е означено Comfort Turn Signals. Това дали е функцията мигача да мига 3 пъти при бутане на лостчето, защото, ако е това, то е активирано фабрично на елеганса.

Какъв точно ти е въпроса? Ако в компа имаш тази опция, то можеш да я правиш активна или не.

 

2. В 46- Central Conv. на Byte 0- Bit 3 и 4 са автоматичното отключване при вадене на контактния ключ и авт. заключване над 15км/ч. Ако се активира само заключването как става отключванито при спиране, дали е с двойно дърпане на ръчката отвътре на вратите.

Или е с двойно дърпане или с единично - това проблем ли е? Опцията за заключване има смисъл да си я пускаш ако си искаш колата да ти е заключена или си свикнал да си натискаш бутончето за заключване - просто да става автоматично. Общо взето пробваш го и ще видиш как се държи.

 

3. На същия модул на Byte 6- Bit 1 и 3 и Byte 7- Bit 1 и 3 са съответно отключването и заключването със звуков сигнал доколкото разбирам. При мен мигат само мигачите, ако се дадат отметките и на звука, без да се махат на мигачите демек откл. и закл. ще бъде съпроводено и със звук?

Не съм го пробвал, но така изглежда. Но пък така ще се хаби повече акумулатора. На мене например ми е супер като не писка при отключване/заключване.

 

5. Никъде не можах да намеря откъде се активира комфорт функцията за стъклата, да се затворят докрай, без да е нужно постоянно да е натиснат бутона на дистанционното.

46 - byte 3 - bit 6 - Comfort Function automatic Closing

 

6. Какъв е оптималния вариант за намалянето но силата на светене на късите от Byte 8.......и къде се въвеждат процентите.

При мене се въвеждат в кутийката в дясно където пише Dec1 0 x 1 = 0 - на мястото на първата 0 си въвеждаш колко % искаш. Обаче трябва да видиш при тебе с колко общо байта е кодирането - 21 или 23 (долу в дясно на прозореца пише). При 23 (както е при мене) се получава че силата на светене се определя от байт 20, нищо че пише че е за фаровете за мъгла.

Адрес на коментара
7. На кой Byte и Bit се активира светването на ляв/ десен халоген при завиване.

Мерси предварително!

активирането е показано на следният линк

http://octavia-vrs.com/cms/content/enab ... t-function

но само ако ги имаш съответните Byte и Bit. Мисля, че само след 2007 година октавиите могат да си активират тази функция.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.