Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Недокументирани функции с VAG-COM при Октавия 2


Боби Доктора

Recommended Posts

За шкода октавия 1 2001-2003 година,също могат да се активира вдигане на стъклата от дистанционното с програма VDS PRO.Там комфорт модула е 1C0 959 799B ,също става и с vag com 409.1 KKL + чешка програма описано тук:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=334438

 

Надявам се да съм помогнал на някого,в търсенето на тази екстра! \:D/

Адрес на коментара
  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    9

  • esto

    8

  • chavdarlk

    4

  • lllubo

    4

Най-много писали в темата

Ами , днес докато разглеждах, /доста задълбочено разглеждам аз/ намерих например записи, дали колата е карана с по малко от нужното масло, колко грама по малко е било , дали е карана със повече масло ,колко грама е било в повече, дали е карана продължително със повече масло , и колко грама е било.

Има толкова много опции и функции , какви ли не глезотии, та това ли няма да има.

Ще го търся като имам време............. smile021

Адрес на коментара
  • 5 месеци по-късно...

За Октавия-2 с оригинално радио SWING:

влизате в Radio->Adaptations (или Coding, не помня вече) и има една настройка "Frequency Response" с enumeration-и:Fabia, Octavia, Superb

Познайте при коя от избраните SWING-а свири най-добре smile091 smile021 smile021

За хора със слух разликата е огромна ...Superb smile035

Адрес на коментара
  • 3 месеци по-късно...

Колеги, а къде е изобщо куплунга и как се достига. Благодаря и извинете за елементарния въпрос( за мен не е за съжаление) :). Забравих да кажа, че колата ми е Октавия 2 модел 2004, купена 2006 нова от ЕТ.

Адрес на коментара

В краката на водача, точно там, където дърпаш ръчката за отваряне на предния капак. Как се достига - трудно, ако не знаеш къде е, лесно, дори без да гледаш, ако си го правил достатъчно пъти.

 

Поздрави

Адрес на коментара
  • 3 седмици по-късно...

Някой има ли идея дали може да се изключи проверката за изгорели лампи от боди контролера?

Има ли отделни битове за всеки канал (лампа) ?

Адрес на коментара

Може, но предполагам, че не при всички ще работи... Ето как става при голф 6 с 1К0-937-086-C модулче:

 

Позрави

Адрес на коментара

Мерси!

Ето тук намерих layout на битовете:

http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 0&start=15

А ето тук заводските настройки за различните коли:

http://www.vagtune.in/index.php?option= ... Itemid=535

Доколкото чета обаче има някакви грижи с този байт 18 и е леко рисковано да се "пипа". Например стойност 0 реално не записва 0 а е някакъв "shadow".

Освен това не виждам бит за DRL, а мен ми трябва точно за това.

Другия проблем е, че не знам каква е стойността в момента. При четене се връща "shadow" стойност 0, която не е реалната.

Адрес на коментара

 

 

Някой знае ли как през компа да се изкчючи егр-а и да не отчита грешка?


Не става. Става единствено с чип-тунинг... Само ще спомена, че има някакви варианти да го намалиш, т.е. да го затвориш до някаква степен, но не е удачно да се пипа там :)


Поздрави
Адрес на коментара
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.