Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

КросКлаймът са всесезонни.

 

Така е.Тая зима се нагледах на хора дали куп пари за тази гума и накрая си бяха буквално крос.Нищо против,но тази зима си беше за зимна гума,не всесезонна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    130

  • niki

    56

  • Izolini

    55

  • The Best Forman

    41

Здравейте,

 

Предстои ми избор на 4 нови летни гуми.

Засега съм се спрял на размер 195/65/R15, а марката и моделът (и автомобилът :) ) са като на Колегата sauber - Continental ContiPremiumContact5.

Това ли оптимален избор към момента?

 

Бях решил да търся нови гуми, евентуално от Диана с отстъпка от SDI, или от Автогуми. Случайно проверих какво се предлага като употребявани гуми и видях тази обява:

 

https://www.olx.bg/ad/chetiri-letni-gumi-continental-contipremiumcontact5-195-65-r15-ID6AzuN.html

 

Моето неопитно мнение казва, че гумите за три години са достатъчно остарели и не си струват, но нямам достатъчен опит.

Вие какво бихте ме посъветвали?

 

Благодаря Ви предварително!

 

Поздрави и приятни почивни дни,

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КросКлаймът са всесезонни.

Със сигурност гимите са летни,но утре ще погледна точно как им е заглавието на мишелинките и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Предстои ми избор на 4 нови летни гуми.

Засега съм се спрял на размер 195/65/R15, а марката и моделът (и автомобилът :) ) са като на Колегата sauber - Continental ContiPremiumContact5.

Това ли оптимален избор към момента?

 

Бях решил да търся нови гуми, евентуално от Диана с отстъпка от SDI, или от Автогуми. Случайно проверих какво се предлага като употребявани гуми и видях тази обява:

 

https://www.olx.bg/ad/chetiri-letni-gumi-continental-contipremiumcontact5-195-65-r15-ID6AzuN.html

 

Моето неопитно мнение казва, че гумите за три години са достатъчно остарели и не си струват, но нямам достатъчен опит.

Вие какво бихте ме посъветвали?

 

Благодаря Ви предварително!

 

Поздрави и приятни почивни дни,

Ники

 

Колега, оптималното е по схемата, която съм написал. В общи линии сам трябва да прецениш :)

Гуми втора ръка никога не бих си купил, колкото и да са изгодни. А тези, които показваш дори и не са изгодни. Чисто новите са 448 лв., а тези на 3 години, неясно през какви премеждия са минали и в какво състояние са - 240лв. Да бяха 120-130 ок, но 240...Отделно от това, като дадеш 240 лв. за тях, колко време ще ги караш? Още две лета е таван и сместа вече няма да е гума, а ще бъде пластмаса. И за 2 лета (оптимистично) ще си дал 240 лв. И пак повтарям, за гуми, които никой не може да ти гарантира на какъв хал са. Ако не ти се вадят пари на куп, по-добре си ги пусни на изплащане или вземи нещо с по-ниска цена (Ханкук, Фулда и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора просто са се превъзбудили.

Миналата година имаше обява за Дънлоп на една година за същите пари,4х60лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Предстои ми избор на 4 нови летни гуми.

Засега съм се спрял на размер 195/65/R15, а марката и моделът (и автомобилът :) ) са като на Колегата sauber - Continental ContiPremiumContact5.

Това ли оптимален избор към момента?

 

Бях решил да търся нови гуми, евентуално от Диана с отстъпка от SDI, или от Автогуми. Случайно проверих какво се предлага като употребявани гуми и видях тази обява:

 

https://www.olx.bg/ad/chetiri-letni-gumi-continental-contipremiumcontact5-195-65-r15-ID6AzuN.html

 

Моето неопитно мнение казва, че гумите за три години са достатъчно остарели и не си струват, но нямам достатъчен опит.

Вие какво бихте ме посъветвали?

 

Благодаря Ви предварително!

 

Поздрави и приятни почивни дни,

Ники

Колега, в момента можеш да си вземеш 4 чисто нови Baum Brilliantis 2 за 300 лева.

Има и Fulda EcoControl HP (много добра гума) за 83 лева броя. Ако те интересуват драсни ми едно лично, може и още отстъпка за успея да договоря.

Едит: Не трябва да се забравя и предстоящата кампания за летни гуми на ЕТ, обикновено цените им са супер изгодни.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Fulda ... той и колегата Sauber беше с такива миналото лято, но гледам сега е станал върл Continental фен .

Поздрави !

п.с. гуми втора ръка е много рисковано начинание според мен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Fulda ... той и колегата Sauber беше с такива миналото лято, но гледам сега е станал върл Continental фен .

Поздрави !

п.с. гуми втора ръка е много рисковано начинание според мен !

 

Винаги съм бил фен на Континентал. Аз и на Фулда съм си. Продължавам да твърдя, че цена-качество няма по-добър избор! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мнението за гуми до голяма степен е субективно , за това и като се събират мнения трябва да се отсява/обобщава и накрая човек да си вземе предвид това което него го устройва в съответствие със стила и начина на каране.  Та за това благодаря на всички дали мнение. Аз също съм фен на Континентал ,а чета и чувам все повече добри мнения за 6цата - но четири 17ки ще ми дойдат малко на нагорно, особено като в рамките на месец предстои каско/гражданска + ангренажен комплект + още малко неща извън колата :P и това са само предвидените разходи . Та както и аз не обичам гумите на старо, съм хвърлил око на един колега от форума . Цената става все по-примамлива, а догодина ще инсталирам 2 предни Континенталки и по-следващата още 2. Като се има превид, че правя 10 (макс 15к) на година тези Пирели май трябва да издържат 1 (задните 2) сезона , ааа ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След известно четене и размисли, почти съм формирал избора си за лятото. Към момента вариантите са:

 

1. https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/fulda/ecocontrol-19565r15-p-139600.html

2. https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result.php?s=195&h=%2F65&r=R15&categories_id=1&manufacturers_id=29

 

Мислех и за Ханкук, но бях взел такива преди три години на мерцедеса за предни и някак "дървени" ми изглеждаха. Определено колата по-лошо спираше и на сухо дори, а и по-твърди стояха някак.

 

Сега карам на служебната зимни Фалкен и смея да твърдя, че са много добри. Затова и фокусирам поглед в/у летни за октавията. Първи избор обаче, на база цена и (уж) качество си остава Фулда. Дано не сбъркам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се обзаведох с нови гуми за лятото - Uniroyal Rainexpert 3. 340 лева с доставката до вкъщи, пресни DOT - януари 2017г.

32720499120_ba29102003_c.jpg

33102819445_dbda0c9f98_c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли наблюдения върху Bridgestone DriveGuard?

Днес намерих една статия за тях:

 

https://vesti.bg/tehnologii/avtomobili/bridgestone-predstavi-gumata-driveguard-6066639

 

Дали комфорта на возене би намалял осезаемо в сравнение с "нормалните" гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли наблюдения върху Bridgestone DriveGuard?

Днес намерих една статия за тях:

 

https://vesti.bg/tehnologii/avtomobili/bridgestone-predstavi-gumata-driveguard-6066639

 

Дали комфорта на возене би намалял осезаемо в сравнение с "нормалните" гуми?

 

Дали ще намалее осезаемо не знам, но ще намалее със сигурност. Колко осезаемо се случва е доста субективно. Run Flat гумите разчитат на корави бордове за да изнесат тежестта, когато в гумата няма налягане.

Аз лично съм го усещал и при лимузина висок клас. Тоест, бях неприятно изненадат от "возията", но после вързах 2 и 2, че е от рън флатовете. След това съм се возил в същата лимузина, но "нормална" и чувството беше различно.

 

п.с. - Статията е грозно платена...

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Мисля, че си прав. А и при наличие на пълноразмерна резервна гума, няма много смисъл... Отделно от това си мисля, че ще е и по-тежка от нормалните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Унироял и мен много ми дърпа погледа. Ама се притеснявам, че повечето гуми дето са за дъжд, са доста шумни заради посоката на канала.

Любопитен съм колегата като покара, какво ще каже.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ги сложа на колата и ще дам отзиви за шума. Заменят ми старите Continental Ecocontact 3, които си бяха тихи гуми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две сезона вече съм с точно този модел Uniroyal 165/70/14. Много приятни гуми, за мен не са шумни. Много са добри на дъжд - няколко пъти ми се е случвало в порой и реки по магистралата да се прибирам и дори за момент не съм усетил несигурност. Единственото което ме дразни е, че  както и да ги въртя четирите гуми, колата ми дърпа съвсем леко в ляво. Със зимните си държи пътя, а и реглажа ми е ок. Нямам идея дали шарката на гумите има нещо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако някой е пропуснал - който има мТел Клуб карта - имат 35% отстъпка в Диана и Медина-Мед. С което цените има става доста прилични. И картите на Виваком имат ама май бяха към Маргел. 

 

ЕДИТ: Ето и линка - https://www.mtel.bg/mtelclub 

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпката е от базовата цена.Пример в Диана-

CONTIPREMIUMCONTACT 5 91W

205/55 R16-200.05лв е базовата.

С отстъпката става 130.03.Ако си ги поръчаш без да използваш така наречената отстъпка,гумата е на цена 136.03лв.Същото е и с другите магазини магазини за гуми.За четири гуми спестяваш 24лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпката е от базовата цена.Пример в Диана-

CONTIPREMIUMCONTACT 5 91W

205/55 R16-200.05лв е базовата.

С отстъпката става 130.03.Ако си ги поръчаш без да използваш така наречената отстъпка,гумата е на цена 136.03лв.Същото е и с другите магазини магазини за гуми.За четири гуми спестяваш 24лв.

...По принцип си прав, но за това и дават така лесно 35% на място. Преди 6-7 години за първи път пазарувах от Диана с 30% отстъпка и ми искаха карта за отстъпка, лична карта и записваха данните някъде си. Миналата година си дадох SDI картата на колегата - даже не му я искаха, а направо му дадоха 33%.   

 Аз лично предпочитам освен разликата в цената да си ги взема и на място. При гумите които гледам сега разликата от 30-40лв е тази, заради която се надъхах да си взема високия клас гуми пред малко по-евтиния вариант. Та като вече се отказах от гуми на старо и евтините гуми, дилемата остана само коя от 3те марки да избера - но явно ще се отиде на място и каквото имат налично / а и най-нов ДОТ/ и ще се решава. Ня мисля, че ще направя грешка с която и да е от 3те , като някакси ме влече да тествам Гудиъра , че никога не съм карал с тях : 

Continental PremiumContact 6 - 174.5лв

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 - 165,9лв

Dunlop SportMaxx RT 2 - 165.9лв  

 

А ето и един различен от АДАК тест на размер 225/45 -  2016 GTU Performance Summer Tyre Test Size: 225/45 R17

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.