Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

Такава фулда в момента имам на Ситроена - 185/60/15 и първата година бяха добре. Втората вече си личаха, че са евтини. Имат много грайфер като за 5000км и то градско, но не мога да ги похваля. Като за нуждите на такава кола стават, но на Октавията никога не бих ги сложил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    130

  • niki

    56

  • Izolini

    55

  • The Best Forman

    41

Аз мога да споделя опит от vredestein ultrac sessanta 225/45 R17 - за 2 години и 6 гуми само една приличаше на нещо. Първата се сцепи брутално на трамвайните релси около НДК. Две от тях имаха лоша съдба - пирон в едната и 5 дупки с шило за другата. Изтриваха се неравномерно, а пробегът им нямаше 20 хиляди км. Двете позитивни неща, които мога да кажа са, че шарката им изглежда яко, и че бородът наистина пазеше джантите много добре. За контраст, на същата кола зимни Michelin Alpine A4 мисля беше моделът - страхотни гуми! 3 зими поред изглеждаха и се държаха перфектно. Сега смятам да взема същите за Октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така 4х 205/45/R16 Pirelli P Zero Nero GT, чакат следващото лято. Две са с 8мм и две с по 7мм (ако правилно съм ги измерил). Една гума тежи точно 9кг. Приятно изненадан останах, че имат протектор за джантата, понеже никъде не открих такава информация. :)

 

Поздрави!

 

П.С - мерси за много за споделеното Иво

Тежички са. Моите 225 40 18 са 8.6кг. Старите 205 55 16 бяха 8.7кг. Но това не е най-важното. Със здраве да си ги караш и дупки да не виждат! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 на същата кола зимни Michelin Alpine A4 мисля беше моделът - страхотни гуми! 3 зими поред изглеждаха и се държаха перфектно. Сега смятам да взема същите за Октавията.

А5 е актуалния модел.

А4 е посредствена при тръгване,според мен.

Но темата е за летни туми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но темата е за летни туми.

Знам. Исках да подчертая, че проблемът с износването на летните не е от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вие от къде си взимате гуми, имам предвид да ми препоръчате някое място/сайт където цените са най-изгодни, че не съм много в час къде е най на оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кампаниите на ЕТ за гуми, по принцип са много добри в ценово отношение.

А, за "най-оферта", сядаш пред компа и сравняваш офертите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие от къде си взимате гуми, имам предвид да ми препоръчате някое място/сайт където цените са най-изгодни, че не съм много в час къде е най на оферта.

 

Ставам като рекламно лице вече, ама - avtogumi.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako нямаш други връзки автогуми наистина са добри цени, а и си заслужава да сверяваш цените по тях - лесна и бърза търсачка, поръчвал съм от тях и нямам забележки ;).
Иначе гледам , че  Диана са си пооправили цените в сайта (предполагам за онлайн). Ето и един файл с цени за фирма/Клуб мисля че бяха с 35%  отстъпка  :cheers: 
http://dox.bg/files/dw?a=fd30f6513f

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените с прословутата отстъпка на Диана (раздават я на всички) са идентични с тези в Автогуми. Има на някои модели плюс минус 1-2 лева.

Един колега, който е бачкал в бранша твърди, че Автогуми взимат от Диана. Но явно им дават прилична дистрибуторска цена (ако е вярно де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автогуми взимат от всички, а и от чужбина (гумите със 7 или 10 дни доставка). Медина мед също имат нелоши цени в онлайн магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

...Аз тази година минавам на 225/45/17 и точно днес разглеждах гумите как са. Като цена качество май ще се насоча към Hankook Ventus evo2 или Uniroyal RainSport 3 (че ще се взимат 4 нови гуми :) ). А ако нещо не ми харесат тези ще е Continental ContiSportContact 5.  
Иначе гуми Диана със SDI карта е 33% отстъпка и стават добри цените.  

 

EDIT: Намерих едни приятен сайт с ревюта на гуми ;)

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два съвета към теб (ако те интересува моето мнение разбира се) :)

Ако ще избираш между Ханкук и Унироял, вземи Ханкук (макар и Унироял да са дете на Континентал, не ги намирам за добри гуми). Ако ще купуваш Континентал, вземи 6цата. Излезе и е наличен за 17ки и 18ки само (към момента).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако не приемах/търсех съвет нямаше смисъл да пиша изобщо :). Аз също съм се насочил към Ханкука (колегата ми е с тях точно и доста доволен). Иначе за Континентала така и не разбрах разликата между SportContact и PremiumContact. Аз си мислех че СпортКонтакт са за ниско-профилните (спортните уж) а Премиум за високо-профилните ама явно .... не :(.
Като ако са 2 гуми цената няма чааак толкова голямо значение , но при 4 вече има ,не основно, но сериозно значение . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, профила и размера нямат нищо общо. Спорт Контакт е "спортна" гума, Премиум е "нормална". Ако не караш с 200 + по магистралата или пък да взимаш завойте на 3 гуми (ама буквално), няма точно никакъв смисъл от Спорт. Аз на автомобил 330 + коня, така и не усетих разлика между спортната и не спортната, макар и да да беше щар. Освен това, не всички Спорт Контакти имат Конти Сиъл системата, която си е готина екстра според мен. Макар и реално да не знам дали работи (да чукна на дърво, не ми се е случвало да нацеля пирон или нещо от сорта). По-добре си вземи 4 чисто нови Ханкук, от колкото два нови Континентала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно и аз точно на колегата гумите заглеждах. Значи викате корейчето бива? А откъм шум как е спрямо континентала. То последния вече го имаме за еталон явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кур-ейчето си е супер и според мен :) Тази зима много приятели и познати купиха Ханкук-а (за зимна - лятната едва ли ще е проблемна), даже единият пътува често през Петрохан и каза, че това е най-добрата гума, която е карал досега. Преди това караше TS830, но на друга кола...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за шума не съм фактор. В Шкодата се чува всичко, без значение от марката. Аудитата, които ги имах също не са фактор, защото са карани само с Континентал, но там не се чува нищо така или иначе. Или ако едната е по-шумна от другата, то ще е твърде незабележимо. Отделно, аз си слушам музика сравнително силно в колата.

Ханкук не съм карал ако трябва да бъда откровен. И макар мнението ми за него е "един приятел каза", то в случая приятеля е такъв, че му имам доверие за всичко. Като човек е от типа, който няма да си отвори устата, ако не е убеден в нещо. Поради това, че е имал много хубава цена от вносителите, обувал е десетки автомобили с тази марка и никой никога не е изпищял. Както знаете обаче, всичко е субективно. За Фулда Екоконтрол четох какви ли не лай*а, а три лета си ми служиха повече от вярно на Октавията. Чисто като протектор имаха още БАЯ хляб, просто видях, че материала е започнал да се "пука" и старее. Аз не можех да си позволя да ги карам повече, поради стила ми на шофиране...

Според мен най-важно е човек да прецени на първо място какъв шофьор е, на второ по колко кара и на трето къде. Пример с мен:

Карам много бързо, 75 % извън града, без значение от метео условията тръгвам на път, но личният ми автомобил прави 15 000 на година. За това и инвестирам в по-скъпи гуми. Ако сте човек, който кара 30 000 км. на година, но 27 000 от тях са само в града, точно все тая е какви ще са гумите (стига да не са Купур, Нексен, Петлас или някаква такава хуйня). В града няма къде да разбереш разликата между Ханкук и Континентал, освен ако не караш меко казано неразумно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще избираш между Ханкук и Унироял, вземи Ханкук (макар и Унироял да са дете на Континентал, не ги намирам за добри гуми).

Искренно се смях на това "твърдение".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е мнение, не е твърдение. Ако на някой Унироял му дават наклон на к**а, нека се чувства щастлив с избора си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Унироял са страхотни гуми,както зимни,така и летни.Колкото до китайски,корейски и японски гуми,някой от тях се представят повече от добре.Nexen са много добри гуми в съотношение цена-качество.Определено се подобриха,като гуми през последните години.Falken и Hankook също качествени гуми.Esa-Tecar интересни гуми,който са в челните места по тестовете.Пълна трагедия са: Hifly,Westlake,Apollo,Maxxis,Avon,GT Radial,Nankang,Sunny,Blacklion,Petlas  и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам наблюдения от Мишелин крос....нещо си ,2016 година производство и 40 000 мили пробег,до момента не съм попадал на по-добра гума. Летни са гумите ,но понеже няма зима тук си ги карам и през зимните месеци и се справят перфектно и при по хладно време. Много са тихи,музиката може да е усилена на 8-9 и се чува идеално. Не сум вярвал ,че гумата може да бъде безшумна. Един минус,трябва да се пазят от бордюри и дълбоки дупки,по нежни са от другите гуми. Дано съм бил полезен на някого с това инфо. Лек път на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Унироял Рейн Спорт и Рейн Експерт са страхотни летни гуми,има и по-добри,но не са боклуци както ги изкарваш.

Относно наклона на хОя,не ме мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.