Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

Тези Efficient ги бях сложил в категорията "Еко" и не съм ги гледал изобщо. Благодаря за мнението. Ще ги имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    130

  • niki

    56

  • Izolini

    55

  • The Best Forman

    41

Преди 2 часа, winrg написа:

Да повдигнем темата, че скоро предстои да минаваме на летни гуми.

Сегашните ми летни са Conti PremiumContact 5, размер 205/55/16. Имат още грайфер, но миналото лято усетих, че вече сцеплението е намаляло и ще трябва да се сменят.

За сега се колебая между Conti PremiumContact 6 и Bridgestone T005 или S001.

Колебая се и за нещо по-бюджетно като Uniroyal Rainsport 5 например.

Може и други марки и модели да препоръчате.

Модели с Eco, Blue и т.н. мисля да ги пропусна.

Ще се монтират на О2 1,6тди

 

Интересно ми е колега на колко пробег ти е петицата? От Континентал до сега не съм видял влошаване на качество с пробега.

Мога да ти дам мнение за ПК 6цата - със сигурност най-държащата гума, която съм карал до момента. Когато излезнаха беше тръгнала тенденцията с това каналите за охлаждане да са само 3, а външната част да има повече контакт с пътя. Към онзи момент карах Премиум Контакт 5. Държеше супер много и аз си викам "Абе аре сия, маркетингови изгъзяци". Мислех си, че за да усетиш по-голямото сцепление от увеличената площ, трябва да караш Порше GT2 RS по писта. Ми да, ама не. Супърба ми НЕ може като автомобил да надхвърли способността на 6цата да държи. Просто не може. Имам чувството, че така хапе асфалта, че ще почнат да се вдигат вътрешните гуми по завоите, но няма да се изпързаля. Една единствена ситуация съм имал по като за "подпикване", но беше 6C и асфалта беше мазен. Спрях бая по-бавно от колкото очаквах на бул. България. Но пак казвам, беше гняс по асфалта и беше студено вече.

 

Минуса на гумата - според мен свършва доста бързо. С моето каране се очертава на 30К да е за смяна. Сега ще я карам трето и последно лято и не виждам след него да й е останал достатъчно протектор. Дори и да предположим, че ще я кара по-умерен шофьор, то тя няма да изкара 60К, сигурно ще изкара 35К. Но това последното е много в зоната на субективното. Но това е кофти страната на държащата гума, няма как да има впечатляващ пробег.

На тема цени - зачакай Еура Тек да си пуснат кампанията (ако вече не са). Купих 225/45/17 на 168лв. бройката (ако не ме лъже паметта), което е извънземна цена. Към онзи момент, този модел и размер се продаваха на 190 и нещо по сайтовете, където отстъпката от стандартната цена е около 35%. Значи в ЕТ на практика са ги продавали на почти половин цена от каталожната и с по 25лв. на долу (на парче) от всички останали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Привет, 

 

Предстоящият летен сезон, ще ми бъде трети със следните гуми: https://autospot.bg/продукти/1/гуми/111490/uniroyal-rainsport-3-225-40r18-92y-xl-fr

 

Впечатленията са, че на сухо /без значение от скоростта/ са много добри, а на мокро са просто несравними - няма друга гума, която да държи толкова на мокро, дъжд и прочие.

 

Много бързо и лесно забравяш, какво е това "аквапланинг", поднасяне в завой, пробуксуване при потегляне и прочие. А спират, брутално добре.

 

По отношение на шума, бих казал че нивото е колкото на повечето други автомобилни гуми /въпреки че някои твърдят че са по-шумни/, но това е много субективно. 

 

Със сигурност ще се намерят марка и модел, които да са по-тихи.

 

По отношение на износването - ами износват се, колкото и повечето други гуми. Видимо и на допир, не са се "опекли", втвърдили и нацепили/напукали, но предполагам че ще държат една идея по-слабо, отколкото първите два сезона.

 

Мисля че е нормално, с оглед на температурите които достига асфалтът в София, през последните години. А се ползват преимуществено в града. Извън града, нямат никакви проблеми.

 

Предполагам, че новият модел / 5 /, ще е поне толкова добър.

 

Поздрави.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, sauber написа:

 

Интересно ми е колега на колко пробег ти е петицата? От Континентал до сега не съм видял влошаване на качество с пробега.

 

На тема цени - зачакай Еура Тек да си пуснат кампанията (ако вече не са). Купих 225/45/17 на 168лв. бройката (ако не ме лъже паметта), което е извънземна цена. Към онзи момент, този модел и размер се продаваха на 190 и нещо по сайтовете, където отстъпката от стандартната цена е около 35%. Значи в ЕТ на практика са ги продавали на почти половин цена от каталожната и с по 25лв. на долу (на парче) от всички останали.

Колата я взех с тях преди около 5 години. Тогава бяха почти нови. До тук съм навъртял около 95к км, може би по равно лято-зима, т.е. с летните гуми да съм минал около 45-50к км.

За сега още се ориентирам към конкретна марка/модел. Към края на месеца мисля да купя. Още не са обявили специалните цени на сайта на ЕТ за тази година.

 

преди 29 минути, Боре написа:

Предстоящият летен сезон, ще ми бъде трети със следните гуми: https://autospot.bg/продукти/1/гуми/111490/uniroyal-rainsport-3-225-40r18-92y-xl-fr

 

Впечатленията са, че на сухо /без значение от скоростта/ са много добри, а на мокро са просто несравними - няма друга гума, която да държи толкова на мокро, дъжд и прочие.

 

Много бързо и лесно забравяш, какво е това "аквапланинг", поднасяне в завой, пробуксуване при потегляне и прочие. А спират, брутално добре.

Това мнение накланя доста везните в полза на Uniroyal. Разликата в цената спрямо Continental е около 40лв на гума, което за 4 гуми прави безплатен монтаж и 1 резервоар с гориво :)

 

Някой да е карал с Bridgestone или Dunlop?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За rainsport3 отзивите от мои познати са, че на мокро е супер, но на сухо не държи и е леко по-шумна. Аз бих похвалил Ханкуук ventus prime 3. Миналата година тази гума не ме подведе нито веднъж. Държи отлично на сухо и мокро. Като цяло Ханкуук предлагат много добро съотношение цена-качество. Реших да сменя размера и това лято ще карам с Нексен. На есен ще споделя, какви разлики намирам спрямо Ханкуук-а. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Нексен вече четири години - първите две с 15" , следващите със 17" и съм доволен , но не съм състезател .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм много доволен от зимния Uniroyal предполагам ,че и летния ще е на ниво имам познати доволни от rain expert 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и моите терзания относно летни гуми, понеже ми предстои да купувам .

Карал съм няколко пъти с Континентал. Доволен съм като цяло от качеството, но за две лета заминават. Свършват. Цената им е около 120 лв/бр- 195/65/15. 

Тази година реших да заложа на евтина марка, не съм състезател , избрах Sumitomo BC100 , чета добри отзиви за тях . 

Същият размер се намира по 70 лв/бр. Все ще изкарат два сезона...

 

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, winrg написа:

Някой да е карал с Bridgestone или Dunlop?

Аз съм карал и с двете марки, няколко модела. Всички на размер 205/55/16

  1. BRIDGESTONE TURANZA ER300 - оригиналните гуми, с които колата излезе от завода. Много добро сцепление в завой, ужасяващи на тръгване (малка злоупотреа с газта и започва здрав пилеж, все едно кара Сашето) и спиране (шейна). След като за 30 метра от 60 км/ч спрях в предната кола ги разкарах на сезон и малко.
  2. Dunlop SportBluResponse - по-балансирано представяне от Bridgestone. Без безумни пилежи и пързаляне на спиране, в завой не си по релси, но е предвидимо. За 2 години протектора не се износи забележимо, но станаха на камък и се нацепиха като стара кожена чанта. И те заминаха.
  3. Dunlop Sport Maxx RT - родих се, карам с втори комплект! Изключително сцепление при потегляне. Уникално спиране. В завой държат много добре. Минус - за 2 сезона изчезват до ограничител. Мисля да пробвам следващия път Dunlop Sport Maxx RT 2, при които до колкото прочетох проблема с износването е овладян.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Мисля да пробвам следващия път Dunlop Sport Maxx RT 2, при които до колкото прочетох проблема с износването е овладян.

Моите наблюдения са по-скоро за обратния вариант. Карах 225 40 18  с RT и сега карам 215 45 17 с RT2 и вторите се износват осезаемо по-бързо. Други разлики не съм установил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра дискусия се заформя. До тук имаме положителни отзиви за Continental PremiumContact 6, Goodyear EfficientGrip, Dunlop Sport Maxx RT/RT2 и като по-бюджетен вариант Uniroyal Rainsport 3/5. За Bridgestone намерих разни чужди ревюта, в които пишат, че на мокро не се представят много добре, особено при спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop SportBluResponse 195 /65/15 от личен опит вече над 40 000 км /като всяка година съм им сменял местата/ гумата се представя много добре и в дъжд и на сухо. Закупувана 2016г.  Тази година сигурно ще им е последна.  Грайфер около 5мм. Дали пак бих закупил подобни - със сигурност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.03.2020 г. at 18:13, PRR написа:

... за сметка на сцеплението ;) Иначе ще излезне, че има безплатен обяд ;)

 

Тъй тъй. Те и Мишелина от последните 15 години карат докато се покаже тел на гумата, ама е за сметка на всичко останало :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дами и Господа, да споделя и моя опит. 4ри летни сезона, почти 50х.км Goodyear Efficientgrip performance 1116 ДОТ, много добро, бих казал отлично държане на пътя. Леко шумни, но за сметка на това перфектно сцепление на мокро. Препоръчвам този модел. Днес ги смених с второ поколение на същия модел. Първо впечатление, по мек каучук и по тихи. Ще споделя по късно отзиви от новата предобивка.

Ако някой ги иска старите, да звънне. Има още бая каране в тях. Лека и безавариина. 

IMG_20200413_174959.jpg

IMG_20200413_143636.jpg

Редактирано от al_tishone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, противоречиш си, кое е вярно?

 

От обявата:

Преди 11 часа, al_tishone написа:

Карани 4 лета, около 40хил.км

От тази тема:

Преди 9 часа, al_tishone написа:

...4ри летни сезона, почти 50х.км Goodyear Efficientgrip performance...

 

От обявата:

Преди 11 часа, al_tishone написа:

Има още доста каране в тях, като не ги препоръчвам за агресивно поведение на мокро.

От тази тема:

Преди 9 часа, al_tishone написа:

Леко шумни, но за сметка на това перфектно сцепление на мокро. Препоръчвам този модел.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Izolini написа:

Колега, противоречиш си, кое е вярно?

 

 

за мен т. 4 е вярна, тествано лично в размер 195/65/15 на О1. нормално при 40+ хил км да има загуба на сцепление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за сега отлагам купуването на нови гуми. Предвид текущото положение, колата почти не се кара. Не виждам смисъл от нови гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Izolini написа:

Колега, противоречиш си, кое е вярно?

 

От обявата:

От тази тема:

 

От обявата:

От тази тема:

 

 

Според мен Колегата иска да похвали гумите като модел , но комплекта който продава все пак е износен и той предупреждава че би било проблем на мокро да се кара агресивно с тях. 

Единственото което не ми се връзва е пробега им : единия път е 40 Хил , единия път 50 Хил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек да не сподели мнение. 

4 ри лета са карани. 

Около 50х км. 

Препоръчвам този модел гуми, ако някои се колебае какво да си вземе, От вчера съм с 2ра версия на модела. 

Да има много каране в тях, но не ги препоръчвам да хвърчиш със 160км по Тракия в мокро време. 

Така дано ме разберете вече. 

Мисля, че доста от изказванията Ви са неподходящи, като не помагате на хората търсещи информация. 

Моля не ми отговаряйте. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.03.2020 г. at 15:15, winrg написа:

Тези Efficient ги бях сложил в категорията "Еко" и не съм ги гледал изобщо. Благодаря за мнението. Ще ги имам предвид.

Има два модела Efficient.

Compact - по скоро за тях говориш и са с по - ниски показатели. Съответно и по евтини

Performance са по добрите и ги препоръчвам с две ръце. Карах 4лета с тях и ги смених преди 3 дни с втора версия.

Успех и безавариини километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих един преглед на някои записки по колата за да си видя точен пробег. Dont get me wrong, продължавам да твърдя, че Premium Contact 6 е невероятна гума, но записките ми показват, че в момента комплекта ми е на 19К. НЕ ГО виждам да кара още повече от 5К-6К по моя стандарт, които не е чак мега претенциозен. Тоест първоначалната ми прогноза, че нормалните шофьори биха изкарали 35К, а ръчкачите като мен 30К, по-скоро трябва да се свали с по 4-5К на тип шофьор.

 

преди 7 минути, al_tishone написа:

Има два модела Efficient.

Compact - по скоро за тях говориш и са с по - ниски показатели. Съответно и по евтини

Performance са по добрите и ги препоръчвам с две ръце. Карах 4лета с тях и ги смених преди 3 дни с втора версия.

Успех и безавариини километри.

 

Efficient Performance ми звучи като веган свинско :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

...продължавам да твърдя, че Premium Contact 6 е невероятна гума, но записките ми показват, че в момента комплекта ми е на 19К. НЕ ГО виждам да кара още повече от 5К-6К по моя стандарт, които не е чак мега претенциозен... Efficient Performance ми звучи като веган свинско :D

Conti Premium са много добри гуми, но се износват сравнително бързо, а износят ли се до 4-5 мм, стават трагични. поне моите впечатления са такива, за размер 195/65/15.  веган-свинските efficient grip performance обаче не им отстъпват по нищо, но пък имат много по-голям пробег от контито. тествано на О1 комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи сложих Sumitomo BC100 195/65/15 на цена 69лв/бр. Досега съм карал с Continental от по 120 лв/бр. В шумово отношение не откривам разлика между двата вида. С Conti имаше едно леко барабанене при минаване по неравновсти, с тез новите - няма. Не откривам някаква разлика засега, освен в цената и шарката.
Защо взех най-евтините ?- мойта таратайка не заслужава по-скъпи !!!  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги 

Дойде и моя ред да купувам гуми. За сега се оглежда в офертите на еуратек но моя размер(205/60/15R)  има само 2 модела бих се радвал да споделите мнение  CONTI PREMIUM CONTACT 5 и BARUM BRAVURIS 2  или пък друг читав модел такъв размер 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.