Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    130

  • niki

    56

  • Izolini

    55

  • The Best Forman

    41

Аз  поръчах Континентал и трябва утре да са при мен ама това, че нямало как да ми кажат с какъв ДОТ са леко ме притеснява. :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ги поръчал от Авто гуми бг, на мен също няколко пъти не са ми давали дот, но винаги са идвали пресни гумите. В случая с последния Континентал - 0117 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли възможност да напишеш, че ги искаш с ДОТ 17.

Поръчвал съм няколко пъти гуми през сайт и всеки път изрично пишех, че искам да са с дот от съответната година и ми доставяха такива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше такава опция  затова им се обадих по телефона и хората ми казаха,че няма как да ми дадат информация за дот-а, но като пристигнат ако не ми хареса да не ги взимам.И на мен ми е малко странно, че предпочитат да разхождат четири гуми напред-назад вместо да намерят начин да дават информация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше такава опция  затова им се обадих по телефона и хората ми казаха,че няма как да ми дадат информация за дот-а, но като пристигнат ако не ми хареса да не ги взимам.И на мен ми е малко странно, че предпочитат да разхождат четири гуми напред-назад вместо да намерят начин да дават информация. 

 

Това е така, поради простата причина, че пазаруват от склад в Германия, където НИКОЙ нормален складов работник няма да си направи труда да отговаря за 4бр. гуми какъв им е ДОТ-а ;) Там се товарят с мотокар-а в камиона и тръгват... с камиони, идват наведнъж много поръчки /освен, когато ги няма тук наблизо и не пише до 1-2 раб. дни/... Има си клаузичка да им връщат обратно стоката, ако не се продаде до 20 дни (при нас затова са най-често 14 дни, а от доставчиците са 20 дни - за да може 6 насам-натам да се повозят), но практиката показва /по-скоро чуждата практика, аз съм само наблюдател в онлайн магазини за гуми/, че се продават всички бройки или обикновено остава "1бр." и се продава на -хх% и пак не е на загуба ;)

 

С две думи - споко, със сигурност няма да са стари. Ползвах услугите им зимата и гумите дойдоха с максимално пресен дот (бяха на 2 седмици от датата на производство, мисля).

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля днес си взех от промоционалните в ЕТ - Continental Conti Premium Contact  5. DOT 0317 :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на Goodyear Eagle F1 Asymmetric3 4916 ДОТ - 165лв, нямаха по-нови в Диана , за 3 седмици не е 17та :P. Съответно ги монтирах в Интерпани. Ицо каза , че за него това е най-добрата гума за тази година - ще видим. Не мога да дам още реална оценка , тъй като  най-малкото се качвам от 15 на 17ки и няма голяма база за сравнение. Колата определено стана доста по-стабилна и  със сигурност не мога да кажа , че е много по-твърда возията - по-скоро е по-обрана.  През седмицата ще имам 500км разходка до Ст. Загора и обратно , ще видим как ще е на магистралата ;)

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам от миналото лято континентал конти контакт 205/55/16 много съм доволен, на два пъти съм спирал екстремно и мисля, че именно заради добрите гуми колата успя да спре без да предизвикам инцидент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново,

 

Благодаря на всички, които се включиха със съвети във връзка с въпроса ми за гуми :)

 

Вчера си взех Continental ContiPremiumContact™ 5 в размер 195/65R15 и индекс (на товароносимост и скоростен) 91H от Еуратек. Интересното е, че си поръчах с индекс T, но ми дадоха с H, което се надявам да не доведе до голяма разлика - със сигурност няма да шофирам със скорост нито като за T, нито като за H :)

 

След това ги монтирахме на новите (за мен :) ) джанти в Интерпан, но забравих да помоля за смяна на вентилите. Надявам се, че това няма да доведе до проблеми в бъдеще, понеже джантите ги закупих втора употреба. Господата в Интерпан свършиха отлично и много експедитивно чудесна работа.

 

Следобед пристигнаха капачките за джантите със старото лого, които си бях поръчал.

 

Ето и как изглежда автомобилът (има нужда от измиване :) )

 

Благодаря още веднъж!

 

Приятни почивни дни,

Ники

post-17678-0-76090000-1490962783_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за скоростния индекс си е чиста далаверя за теб. А за винтилите не се притеснявай, в Интерпан щяха да ти кажат ако са забелязали проблем. Добър избор на джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си поръчах едни Конти-та от Еуратек 225/40/18 - Premium Contact 6, 92Y, XL, FR

Другата седмица ще има отзиви, като ги докарат и като ги сменя.

 

Мисля в ЕТ да сменям гумите и джантите, та според вас добре ли работят?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си поръчах едни Конти-та от Еуратек 225/40/18 - Premium Contact 6, 92Y, XL, FR

 

Каква е цената в Еуратек?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Каква е цената в Еуратек?

Цената е 198 лв. 

В момента има промоция в Медина-Мед на Dunlop sport blueresponse i Goodyear efficent grip с 33% по-евтино, аз се възползах , гумите са с показател B//A 68dB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си поръчах едни Конти-та от Еуратек 225/40/18 - Premium Contact 6, 92Y, XL, FR

Другата седмица ще има отзиви, като ги докарат и като ги сменя.

 

Мисля в ЕТ да сменям гумите и джантите, та според вас добре ли работят?

 

Поздрави!

На мен ми ги смениха за невероятните 2:30 по часовник. Откачих и от тогава не съм стъпвал там. Беше преди няколко години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си поръчах едни Конти-та от Еуратек 225/40/18 - Premium Contact 6, 92Y, XL, FR

Другата седмица ще има отзиви, като ги докарат и като ги сменя.

Мисля в ЕТ да сменям гумите и джантите, та според вас добре ли работят?

Поздрави!

Ето ги:

post-6002-0-69683400-1491733288_thumb.jpg

post-6002-0-85543200-1491733298_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Днес имах възможността да тествам в кофти/дъждовни условия Goodyear Eagle F1 Asymmetric3. Асеновград - София, през 90% от пътя валеше , на места толкова , че едвам се следеше пътя. Много съм доволен , колата я чувствах доста стабилна. Не съм карал екстремно. 70-100 до магистралата,но имаше участъци с големи локви през които хвърляхме вода по-високо от колата. По магистралата 90-130, колкото и стабилно да се чувствах не исках да дърпам дявола за ушите, а беше и вече тъмно което допълнително правеше карането по-неприятно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да се оплача от Континентала. На Октавията са такива (летни), изкарани 3 сезона около 30000км .... и просто са си за смяна. Имат грайфер поне 30% обаче са се удървили. Незнам как ги дават по каталозите като много износоустойчиви... Като за толкова скъпа гума - това и е живота - на 4тата година вече е компромис. Бях решил да обувам супърба с Континентал, ама това ме отказва засега.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да се оплача от Континентала. На Октавията са такива (летни), изкарани 3 сезона около 30000км .... и просто са си за смяна. Имат грайфер поне 30% обаче са се удървили. Незнам как ги дават по каталозите като много износоустойчиви... Като за толкова скъпа гума - това и е живота - на 4тата година вече е компромис. Бях решил да обувам супърба с Континентал, ама това ме отказва засега.

 

Колега, би ли метнал една снимка на някоя от гумите? Ако не те затруднява разбира се. Искам да видя дали е синдрома за който си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.