Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

След един цял сезон мога да дам отзиви за гумите които се взех Hankook Ventus prime 2 205/55/16 v. Гумите са средна хубост, но не са ме предавали по никой показател, освен страничното водене в дъжд. Опитах се един път да карам по-бързо в бавни завои и установих недозавиване, но все пак скоростта беше като за сухо време. Положително качество на гумите е ниското ниво на шум. Търсената от мен здравина е налице, случиха ми се вяколко сериозни кратера, но не съм видял балони. За платените пари съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    127

  • niki

    56

  • Izolini

    53

  • The Best Forman

    41

Не вярвайте много на тестове, дори и на ADAC, па били те и "институция".

Фулда Екоконтрол - https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2014_Sommerreifen_Test_195_65_R15_Details.aspx?testId=152&recordId=3229- добра

Аполо Алнак - https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2014_Sommerreifen_Test_195_65_R15_Details.aspx?testId=152&recordId=3237- не особено добра :D, а с по-добри параметри като цяло.

Континентал и Бриджстън на доста ниски позиции, а с отлични параметри? Въобще супер измислена класация.

"Всички са маскари!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

От няколко дена карам пасата със Laufenn 195/65 r15   нови гуми от тази пролет са на пазара . В завода на Ханкук се правят.    Почти никакъв баланс не им трябваше , безшумни и надявам се ще изкарам дълго с тях.   Цената за гума 57 лв  без ддс  ( през фирма) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Някой знае ли каква е разликата между Continental Premium Contact 5 и ContiSportContact 5 на същата фирма?

На едно място ми предлагат пътвите на друго вторите, но никъде и двата вида - или става въпрос за едни гуми, които ги наричар различно.

Виждам и че ContiSportContact 5 е на добра цена в Gumi-net особено ако след това може и да се приложи клубната отстъпка ...

За референция гумите ми са 225/45/17, автомобила Октавия 2.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..не съм на 100% сигурен, но мисля че са се объркали на едното място. Според мен няма Continental Premium Contact 5 с размер 225/45/17. Мисля че Премиум са за малките размери , а Спорт е за нископрофилните/спортните/бързите размери :) , ако става ясно какво имам предив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..не съм на 100% сигурен, но мисля че са се объркали на едното място. Според мен няма Continental Premium Contact 5 с размер 225/45/17. Мисля че Премиум са за малките размери , а Спорт е за нископрофилните/спортните/бързите размери :) , ако става ясно какво имам предив. 

Може би точно това е станало, защото и си предавахме информацията през няколко човека - аз питам брат ми, той пита еди кой и докато се стигне до цената и модела...

:)

А отзиви за General гумите имате ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай Премиума. Или Дънлоп Блуреспонс.

Или DUNLOP SPORT MAXX RT.Малко по скъпички са но си заслужават всеки лев.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sport contact 5

contisportcontact-5-tire-image.png

 

Premium contact 5

contipremiumcontact-5-tire-image.png

 

Не можах да намеря Премиум контакт в този размер включително и на сайта на Континентал. Само спорт контакт.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SportContact не е ли за малко по-агресивно каране - т.е. може да са малко по-твърди и да са за по-високи скорости.

 

Никой ли не е използвал Toyo CF2 или Nexen HD plus?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен , но Фабията ми дойде с Nexen HD , ама дали е с плюс или без въобще не съм и гледал :sorry:

Като цяло тихи на магистралата , но за екстремни изпитания на вода и спиране не съм имал случай да ги пробвам ... като гледах по сайтовете не са нещо свърх .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за Баруми, но да се гледа, да са чешки а не румунски. Все пак това е Шкода. Доволен съм от качеството, но на чешките, румънските се пързалят. Не като стари гуми, но се усеща, че колата не спира добре, както на сухо, така и на мокро.

 

Преди да ги купя, по много форуми четох че борда им е мек и се получават балони, тоест телта вътре не е качествена. Няма такова нещо , минах през безброй дупки и се качих на безброй бордюри, по всякакви начини, проблем с борда няма ;)

 

По темата - Dunlop не са лоша марка, ако си ги намерил евтино и вече си ги монтирал, карай ги и сподели впечатления. Бягаме от Дебика защото се кривят и от онези от ниския клас Tigar , Nexen . Дебиката веднъж ги пипнах в мола и ги огънах с пръсти, съмнявам се че въобще имат тел в бордовете.

 

Като цяло оставам с впечатлението че може би една гума е качествена, когато е произведена в родината на марката, а не примерно както аз - Barum made in Romania...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Nexen HD (така дойде колата) и ги карам трети сезон вече - струват ми се достатъчно тихи, карал съм ги доста екстремно, а и в екстремни условия - никакви проблеми до момента (около 25 к км.). Май догодина ще ги сменя със същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента съм на Good Year Efficient Grip - 195/65/15. Дотук - много доволен, пробвах и на много мокро на магистралата - и явно пиша това мнение.

Конти-тата държат яко, но се изтриват с поглед - грайферът им е модел "да изчезнеш за 60 секунди". За Фулда съм чул много добри отзиви, лично аз приключих веднъж и завинаги с Дънлоп - освен може би тенис топки :)

Между другото - Барум Брилантис 2 (като евтина градска гума) е прекрасна - мека, но вече трети сезон не се е втвърдила. Много над прекия си конкурент Дебица - СПОРЕД МЕН. 

 

П.С. Проверете и цените в Медина Мед (надявам се това да не се тълкува като реклама - не е!). Читави Good Year са около 95 лева броя. Дадох около 420 лева за 4 гуми с монтаж и баланс. 

Редактирано от Коко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конти-тата държат яко, но се изтриват с поглед - грайферът им е модел "да изчезнеш за 60 секунди".

Общото правило при гумите е като това при накладките - колкото по-бързо се износват, толкова по-добре си вършат работата.

 

Ако една гума е с висока оценка за износване и икономия на гориво - бягай далеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медина Мед ми се струва ,че продават малко завишено. С премиум Континентал съм се пързалял на прав път,при спиране от 60-65км.С много добро мнение съм за Fulda(няколко месеца с агресивно каране),макар много да не се харесва тази марка,че бързо се износва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медина Мед ми се струва ,че продават малко завишено. С премиум Континентал съм се пързалял на прав път,при спиране от 60-65км.С много добро мнение съм за Fulda(няколко месеца с агресивно каране),макар много да не се харесва тази марка,че бързо се износва.

 

Моля се да не забравя да си снимам лятната Фулда утре. Трето лято й е това, някъде към 23 000 км. съм й направил. Гумата изглежда като купена преди месец. И аз като се разчетох, всички се оплакваха, че бързо заминава, но нямам такива наблюдения за сега. А не е и като да не вижда скорост при мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо поправка. Гумите ми са на 21 000км, дот 5 седмица на 2014г. При положение, че нормалния живот на лятна гума се "води" 35 000 км., мисля, че моята Fulda изглежда ДОСТА добре преполовила живота си. Не знам кой си мисли, че свършват бързо...За мен тази гума спокойно ще кара още толкова и като пробег и времево.

 

20160523_140851.jpg

 

20160523_140902.jpg

 

20160523_140905.jpg

 

p.s. - Не се сетих да измеря дълбочината на протектора, ама нямам и с какво да го направя като хората...

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрити са не повече от 1-2 мм. Нови са 8 мм, твоите едва ли са под 6-7. Специално на тоз модел това личи по кривите каналчета отгоре.  Аз също нямам впечатление Фулда да се износва повече, търкалям  летни и зимни. Общо взето съм спокоен в маневрите и скоростите. Предполагам, че се трият повече при колеги, които карат по-палаво в интензивен трафик и по-високи скорости.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Инфо за Фулдата ми със текущия й пробег (22 000). Пътувах до Огняново, карал съм както аз си знам - проблем нула. От Огняново пътувах към Сандански, минах през проход с неизвестно име за мен. На Гугъл мапс се води път 198. Много приличен асфалт, движение почти нула, съответно се раздадох. По късно от Благоевград посока София ме плющя сериозен дъжд. Не върнах газта и по магистралата.

Гумите си държат както си държаха и първия сезон. Мисля, че Fulda ме спечелиха завинаги! =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям моите впечатления, от презряните от повечето "разбирачи", Барум Бравурис 3 XL FR, скоростен индекс 300 км/ч. Някой ги бе нарекъл "Барум Цървулис...".

Та, Цървулисъ-т, продължава да е доста прилична гума. Да, не е това, което беше миналото лято и по-миналото...

Но, продължава да е съвсем прилична гума.

Гумата е тиха, не се износва прекалено, или пък обратното, т.е., съвсем нормална гума. Според някои, има "живот" още толкова.

Благодарение на усиления борд "XL", нямат кривини и балони.

Но, Съби е малко по-тежък и макар и да звучи смешно - малко по-мощен от обикновен автомобил... Започна да превърта гуми при бърз старт, и особено при такъв в завой...

Кефа е голям, но не е там идеята.

Въпросът е, че както бях писал преди, Няма гума, която на третата година, да има повече от 60% от първоначалните си характеристики. Барум също потвърждава това мое мнение. И все пак, някой по-спокоен от мен шофьор, и с по-лек автомобил, може да ги търкаля още година-две... Не казвам че е редно, а че е възможно - здрави, прави, с усилени бордове и грайфер колкото искаш...

Е, при положение, че сменям гуми на два, по-рядко на три сезона, нека са лоша оферта... 225/45/17 Barum Bravuris 3 XL FR, за скромните 600 лева!

 

П.С. Впрочем, и при 257 км/ч, не мръднаха, но това е лош, лош пример.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идеш в Германия и се загледаш по колелата на по-луксозните автомобили ще откриеш бая Баруми :) Хората не робуват на "една жена каза".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех General Altimax - 225/45/17. Kупих само 2 за сега - предни ги сложих.

Доволен съм  - някак ги усещам една идея по-меки дори.

Спират добре (и на дъжд) - не съм усетил нещо фрапиращо.

Като цяло моя стил на каране не е много "изпробващ", че да дам обртна връзка в детайли, но за мен е важно че имам гуми без балони и не усещам влошаване във возията, а напротив...

А и цената ми беше по- по джоба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям моите впечатления, от презряните от повечето "разбирачи", Барум Бравурис 3 XL FR, скоростен индекс 300 км/ч. Някой ги бе нарекъл "Барум Цървулис...".

...

Благодарение на усиления борд "XL", нямат кривини и балони.

Но, Съби е малко по-тежък и макар и да звучи смешно - малко по-мощен от обикновен автомобил... Започна да превърта гуми при бърз старт, и особено при такъв в завой...

...

..., Няма гума, която на третата година, да има повече от 60% от първоначалните си характеристики.

...

Да споделя преките впечатления които понатрупах (по един доста брутален начин) от тези гуми. Държаха се повече от прилично, показаха много добро поведение и впечатляващ "грип" ... до 5тата обиколка. След това просто прегряха. Но, предвид цената им и най-вече тяхното предназначени, мисля, че тая гума си заслужава отвсякъде!

 

Боре, колко бира имам да те черпя ...

 

PS: Направо ми е съвестно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.